Connect with Us

Shpërthyes, luftarak dhe të padurueshëm/ Faktet që nuk i dinit rreth shenjës së Dashit

Life Style

Shpërthyes, luftarak dhe të padurueshëm/ Faktet që nuk i dinit rreth shenjës së Dashit

Publikuar

-

Dashi është një shenjë kardinale zjarri. Është gjithashtu më i riu i familjes zodiak dhe është i pari që shfaqet në listën e shenjave tradicionalisht.

Nëse jeni duke kërkuar për një metaforë, provoni të imagjinoni një fëmijë shumë energjik, duke vrapuar si ciklon – nga një aktivitet në tjetrin – dhe të keni një tantrum shumë të lartë kur një fëmijë tjetër merr lodrat e tij.

Do të ishit i mençur të mos zemëroni një Dash, duke konsideruar se krimi i tyre ka të ngjarë të jetë dhunë aksidentale ose VETURM. Ndërkohë, mëkati i tyre vdekjeprurës është zemërimi. Dashi është i shpejtë në zemërim, shpesh duke u mërzitur për gjërat më të parëndësishme.

Edhe kur nuk e prisni, ata papritmas do të shpërthejnë! Ata gjithashtu mund të jenë luftarak. Ashtu si disa të dashurat që mund të dini: edhe nëse nuk ka ndonjë problem, ata do të shpikin një të tillë që të mund të përballen me ju dhe të provokojnë një argument – veçanërisht nëse ata janë me të vërtetë të pasigurt.

Ata janë të padurueshëm.

Ju mund ta keni menduar këtë. Një Dashi pëlqen që gjithçka të jetë e shpejtë. Ata i duan makinat e shpejta, gratë e shpejta dhe ushqimin e shpejtë. Ata kanë një epërsi për gara dhe për t’u angazhuar në sporte që përfshijnë një element rreziku, si rrëshqitje në ajër.

Ata janë shumë seksualë.

Për shumë njerëz, një Dash në dashuri është pak a shumë i nxehtë për t’u trajtuar. Nëse ju ndodh me fatin që është interesi i dashurisë për një Dash, përgatituni të zhyteni. Ata pëlqejnë të jenë ndjekës në çdo marrëdhënie.

Ata gjithashtu kanë tendencë të jenë posedues. Ata presin jo më pak se angazhim dhe besnikëri absolute nga ju, por jo domosdoshmërisht për veten e tyre.

Ata pëlqejnë të jenë më të mirët.

Dashi bën zjarrfikës të shkëlqyeshëm, jo ​​sepse ata kujdesen për të shpëtuar kaq shumë njerëzit, por sepse e duan të jenë heroi. Të jesh një Dashi, është gjithçka për të qenë numri 1 gjatë gjithë kohës. Ata e urrejnë të ngecin pas njerëzve dhe do të bëjnë pothuajse gjithçka që të jenë në një pozicion udhëheqjeje.

Nëse doni të merrni një Dashi për të bërë diçka – si pastroni dhomën e tyre – u thuaju atyre sikur të jetë një sfidë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE