Connect with Us

5 planetët që përcaktojnë personalitetin tuaj sipas astrologjisë/ Faktet më interesante rreth tyre

Life Style

5 planetët që përcaktojnë personalitetin tuaj sipas astrologjisë/ Faktet më interesante rreth tyre

Publikuar

-

Dielli përfaqëson vetë-shprehjen dhe gjallërinë tuaj të vetëdijshme.

Dielli përfaqëson energjinë mashkullore dhe hyjnore brenda secilit prej nesh. Dielli na jep forcën tonë dhe llojin e forcës që mbartim. Dielli është simbolik i zjarrit brenda dhe në varësi të shenjës që qëndron në këtë vend ju mund të ndesheni si një person i fortë dhe komandues si Dielli në Luan, ose mund të jeni një bisedues, i shpejtë, bisedues, si Binjakët. Dielli është mënyra se si ne shfaqemi para botës. Dielli juaj mund të krahasohet me shtresën e parë të kush jeni, drita që shkëlqeni është një mënyrë e mirë për të kuptuar pjesën e Diellit në tabelën tuaj. Dielli do të ishte sikur të jesh dhomë e gjallë, në konceptin e shtëpisë. Le të zhvishemi më shumë shtresa dhe të shohim se çfarë ka Hëna në dyqan.

 

Hëna përfaqëson vetveten e pavetëdijshme ose jetën tuaj private.

Hëna është përfaqësuese e arketipit femëror, të gjithë kemi një shpallje femërore hyjnore, këtu është ajo ku banon. Ajo është natyra juaj e ndjeshme dhe mënyra sesi shpreheni në jetën tuaj private. Kjo është shtresa e zbuluar për miqtë dhe marrëdhëniet tona të ngushta. Ju mund të gjeni tendencat tuaja shumë private në ndjenjën dhe mendimin përshtaten më ngushtë në shenjën tuaj të Hënës. Shenja juaj e Hënës përfaqëson në shumë mënyra sesi kujdeseni për miqtë dhe familjen, mund të konsiderohet “si” që ju intereson. Mendoni dinamikën e ndryshme që mund të luajnë marrëdhëniet “Nëna dhe Fëmija”. Hëna tregon aftësinë tonë për të ushqyer. Nëse Dielli është dhoma juaj e jetesës, atëherë Hëna krahasohet me kuzhinën tuaj.

 

Mërkuri është metoda juaj e preferuar për të komunikuar.

Mërkuri është planeti i komunikimit, ai paraqet komunikimin verbal dhe të shkruar. Është gjithashtu mënyra se si mendjet tona kanë tendencë të funksionojnë dhe kjo tregon mendjen, intelektin dhe mënyrën se si i përdorim ato cilësi. Mërkuri simbolizohet nga i dërguari Grek Zoti me të njëjtin emër. Mërkuri në tabelën tuaj të lindjes do të tregojë stilin tuaj të komunikimit nga dita në ditë. Shikoni shenjën që është vendosur në shtëpi për të kuptuar më mirë se si i afroheni kësaj zone të rëndësishme të jetës suaj. Mërkuri ju ndihmon të shpreheni para të tjerëve. Kështu që në dhomat e brendshme të vetë Mërkurit do të ishte zyra e shtëpisë në shtëpinë tuaj.

 

Venusi është vendi ku banon natyra juaj romantike.

Venusi është simbolik i perëndeshës Greke të dashurisë, shumë gra veçanërisht shprehin vetë “Biseda jastëk” nga vendosja e këtij planeti. Se si i doni partnerët tuaj romantikë dhe si dëshironi që ata të ju duan, gjendet në planetin personal të Venusit.

Shfaqjet e Venusit janë pasione të dashura, lloji i afeksioneve të rezervuara për marrëdhëniet tona më intime. Duke ndjekur fillin tonë të dhomave në shtëpinë e vetes, Venusi do të ishte përfundimisht Dhoma juaj e Gjumit.

 

Marsi është vendi ku jeni i ashpër dhe si i arrini qëllimet tuaja.

Marsi është natyra jonë ambicioze, trupat tanë fizikë, si e priremi dhe e përdorim atë. Marsi është një energji mashkullore dhe na tregon sesi luftojmë dhe punojmë. Shumë Burra shpesh do të shprehin natyrën e tyre seksuale përmes Marsit interesant.Nuk është për t’u habitur edhe pse energjia nga Marsi është një energji e papërpunuar, një energji luftëtar, lloji i energjisë që përfaqëson mënyrën se si dilni dhe merrni atë që dëshironi. Marsi është pushtuesi, gjenerali i llojeve. Kur mendoj se çfarë dhome mund të përfaqësojë Marsi, garazhi apo shpella e njeriut më vjen në mendje./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi Ditën e sotme hëna do të jetë e vendosur në shenjë n tuaj. Edhe pse do të favorizoheni nga forca të mëdha dhe shpresa, do të keni nevojë të mbaheni shumë fort. Vonesat dhe ngadalësimet që janë të pashmangshme në këtë periudhë kërkojnë që ju të bëni gjëra pa nxitim . Deri të enjten […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Sot në serialin Lule të vetmuara/ Gokhan i shpreh dashurinë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Seher i jep para Meralit por pa e kuptuar kjo e fundit. Meral kërkon leje nga Ferideja që të shkojë të festojë ditëlindjen e një mikeshe. Feride nuk i jep leje Meralit me frikën prej ndonjë rreziku. Meral vendos të dalë fshehtas nga konvikti. Xhemre dhe Gokhan takohen në parkun e lojërave dhe gjatë bisedës […]

LEXO TE PLOTE