Connect with Us

Cilën figurë shikoni në fillim?/ Kryeni këtë test dhe zbuloni bekimin që po ju pret në jetë

Kuriozitete

Cilën figurë shikoni në fillim?/ Kryeni këtë test dhe zbuloni bekimin që po ju pret në jetë

Publikuar

-

Ne të gjithë presim bekime personale ose t’i ndajmë me njerëzit që i duam. Bekimet i japin kuptim të ri jetës sonë dhe na lejojnë të ndjekim një rrugë shumë më pozitive dhe të ndriçuar që do të na sjellë fitoret që dëshirojmë shumë.

Nëse nuk jeni ende të sigurt se sa larg jeni nga bekimi juaj, do të keni mundësi ta shihni më qartë duke bërë këtë provë.

Nëse elementi i parë që ju tërhoqi vëmendjen ishte:

Fluturat:

Fluturat

Bekimi më i madh që mund t’ju ofrohet tani është shpresa. Do t’ju udhëheqë në drejtime të reja dhe do t’ju tregojë se jeta juaj mund të jetë shumë më e lumtur dhe më e frytshme se sa është sot.Sidoqoftë, ky bekim do të arrihet vetëm nëse pranoni të hiqni dorë nga besimet që nuk ju çojnë askund dhe t’ju hapin një realitet të ri. Ardhja e këtij bekimi varet vetëm nga ju. Bëni pjesën tuaj dhe ju do të jetoni transformimin që dëshironi.

Anija

Anija

Bekimi që ju duhet tani është profesional. Në biznesin tuaj ose në punën tuaj, keni nevojë për rinovim, perspektiva të reja dhe ide që ju frymëzojnë të punoni me më shumë motivim dhe frymëzim.Bekimi juaj është më afër nga sa mendoni. Kështu që vazhdoni me mendimin pozitiv dhe punë të palodhur për të jetuar një jetë të re kur e prisni më pak.

Retë:

Retë

Ajo që dëshironi më shumë tani është dikush që me të vërtetë ju do me gjithë zemrën e tij dhe që mund të përputhet me ndjenjat tuaja deri në pjekuri dhe mençuri. Tashmë keni vuajtur në dashuri dhe prisni atë person që do t’ju japë shpresë.Bekimi juaj do të vijë kur të kuptoni se askush nuk do të jetë ashtu siç dëshironi. Njerëzit kanë personalitete të ndryshme, dhe nuk ndodh sepse dikush ju do, jo siç dëshironi, që ai ose ajo të mos ndiejë asgjë për ju. Keni një vizion më të pjekur të dashurisë për të marrë atë që dëshironi.

Njerezit:

Njerezit

Bekimi që është i nevojshëm në jetën tuaj tani është durimi. Kur keni një qëllim, bëheni jashtëzakonisht të padurueshëm dhe doni ta zgjidhni problemin në një moment specifik, dhe kjo zakon shpesh ju vë në situata të pakëndshme.Bekimi juaj do të vijë kur të kuptoni se bota nuk rrotullohet rreth jush dhe që gjërat nuk ndodhin gjithmonë sipas vullnetit tuaj. Durimi na bën të realizojmë shumë më tepër gjëra nga sa mendojmë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: