Connect with Us

“Ishte një tmerr i madh, nuk donin ta mësonin shqipen”/ Rovena Dilo tregon të pathënat e shqiptarëve në Greqi

Showbizz

“Ishte një tmerr i madh, nuk donin ta mësonin shqipen”/ Rovena Dilo tregon të pathënat e shqiptarëve në Greqi

Publikuar

-

Prej vitesh, ajo është këngëtarja më e suksesshme në skenën shqiptare. Rovena Dilo ka qenë e ftuar në natën e pestë të ‘Këndo Këngën Time’ , ku ka folur edhe për periudhën kur ishte emigrante, dhe kishte parë gjatë asaj kohe se shumë fëmijë shqiptarë që jetonin jashtë nuk dëshironin ta mësonin shqipen.

“Gjuha dhe letërsia kanë qenë pjesë e familjes Dilo. Unë e kam pasur shumë të rëndësishme gjuhën shqipe dhe e kam dashur gjithmonë shumë. Nuk ke qenë ndonjëherë emigrant, por në Greqi ndodhte rëndom që nuk donin ta mësonin shqipen, e thoshin të gjithë. Ishte një tmerr i madh për një njeri që e donte shqipen.”- u shpreh këngëtarja.

Gjithashtu ajo ka folur edhe për pjesmarrjen e saj në kompeticionin “Kënga Magjike”, ku ka folur për “marrëveshjet” që bëhen mes këngëtarëve:

“Unë nuk futem më në Këngën Magjike për të më dhënë çmimin e parë kolegët. Në përgjithësi kolegët nuk janë gjithmonë të drejtë. Ata kanë grupet e tyre, pëlqimet e tyre dhe ti nuk mund të pretendosh që ata të të japin gjithmonë pikët maksimale. Mua më pëlqen të sjellë këngë të reja pse jo të kem bashkëpunime me artistë të rinj, dhe jo domosdoshmërish të sjellë balada për të prerë damarët”-është  shprehur këngëtarja./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Nga Fifi tek Anxhela Peristeri/ Flori Mumajesi iu “vihet” pas këngëtareve në party pas “Këngës Magjike”

Publikuar

-

Nga

Flori Mumajesi është  një nga këngëtarët dhe producentët më të suksesshëm shqiptar. Ai arriti të rrëmbente çmimin e parë në edicionin e shkuar të Këngës Magjike ndërsa në edicionin e fundit u shpall prap fitues por tani më si një kompozitor, pasi kënga fituese e Eneda Tarifës ishte një produksion i Florit. Gjatë after party-t, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Tayna feston ditëlindjen dhe e “djeg” në club/ Zbuloni se sa vjeç ka mbushur reperja

Publikuar

-

Nga

Ajo është një nga vajzat më të suksesshme të momentit. Bëhet fjalër për reperen Tayna e cila mbrëmjen e kaluar ka festuar ditëlindjen. Reperja ka festuar deri në orët e para të mëngjesit me shoqërinë dhe njerëzit e saj më të afërt. Miqtë e kanë surprizuar me dhurata të ndryshme. Ajo që nuk dinim është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

U përfol për një lidhje me modelen bjonde/ Zerka tregon si reagoi Ronela pas lajmeve

Publikuar

-

Nga

Prej vitesh dy këngëtarët Young Zerka dhe Ronela Hajati përfliten për një lidhje dashurie mes tyre. Pak ditë më parë ishte Young Zerka që pranoi se ishin në një lidhje. Para se të publikonte videoklipin e fundit, në mediat rozë qarkulluan disa foto të Zerkës teksa shihej pranë një modeleje bjonde mjaft seksi. Menjëherë nisën […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Eva Alikaj flet për skenat erotike në film/ Zbulon marrëdhënien që ruan me aktorin Ndriçim Xhepa

Publikuar

-

Nga

Aktorja e njohur e filmave shqpitarë Eva Alikaj ka treguar më shumë për karrierën e saj në film si dhe ka treguar se çfarë marrëdhëniesh ruan me aktorin Ndriçim Xhepa pasi janë përfolur dikur për një lidhje dashurie. Ajo është shprehur se skenat erotike apo puthja në film para viteve 90 paragjykohej shumë dhe se […]

LEXO TE PLOTE