Connect with Us

Cila është dhurata juaj speciale? Ja shenjat sekrete në dorën tuaj që i tregojnë ato

Kuriozitete

Cila është dhurata juaj speciale? Ja shenjat sekrete në dorën tuaj që i tregojnë ato

Publikuar

-

1- Kryqi i fshehtë ose i fshehur

1-The-fshehur-cross

Eshtë padyshim shenja më e fuqishme e dorës. Eshtë një X i vogël i vendosur midis vijave të zemrës dhe kokës.

Kush e posedon këtë shenjë është përgjithësisht i vetëdijshëm për dhuratën e tij, sepse manifestohet që nga fëmijëria.

Dhurata e veçantë e atyre që posedojnë kryqin e fshehtë është mençuria intuitive.

2- Kryqi psikik planetar.

2--planetare-kryq

Në fund të secilit gisht, mund të ketë një shenjë të vogël që mban emrin e një kryqi psikik.

Cdo gisht është i lidhur me një planet dhe dhurata e tij e veçantë përcaktohet nga gishti nën të cilin ndodhet kryqi dhe trupi përkatës qiellor.

Gishti tregues:

Planeti përkatës është Jupiteri. Nëse kryqi psikik është nën gishtin tregues, dhurata juaj e veçantë është një miksim i mençurisë dhe largpamësisë.

Gishti i mesëm:

Planeti përkatës është Saturni. Nëse kryqi është nën gishtin e mesëm, dhurata juaj e veçantë është ëndrra parafytyruese.

Gishti unazor:

Të kesh kryqin psikik nën gishtin e unazës do të thotë të shijosh mbrojtjen e Apollonit dhe Diellit që të lejojnë të tërheqësh gjithçka që dëshiron.

Dhurata juaj e veçantë është një karizëm i fuqishëm.

Gishti rozë:

Planeti përkatës është Mërkuri. Nëse kryqi është nën gishtin rozë, dhurata juaj e veçantë ka të bëjë me botën e magjisë në përgjithësi dhe ku mund të shkëlqyeni.

3- Trekëndëshi psikik.

3- Piramida

Nëse e keni këtë shenjë në fund të gishtit të unazës, mund të keni bllokuar dhuratën tuaj pak a shumë me qëllim.

Mund të ndodhë për shembull, kur krijoni një Karma të keqe. Piramida është një lloj burgu psikik që mban peng dhuratën tuaj të veçantë.

Vetëm dashuria dhe falja mund ta çlirojnë atë, së bashku me një pastrim të shpirtit.

4- Shenja e shëruesit.

4- Simboli i shëruesit

Kush i posedon këto katër rreshta paralel me bazën e gishtit të vogël, është një shërues i mundshëm.

5- Linjat e udhëtimit Astral.

5- Linjat Astrale

Ata janë linjat e vendosura nën bazën e botës së Hënës.

Kush i posedon këto linja, ka dhuratën e aftësisë për të ndjerë dhe të vihet në kontakt me energjitë dhe shpirtrat që janë përtej rrafshit astral dhe fizik./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bie poshtë miti se kafeja të lë pa gjumë/ Zbuloni dy faktorët negativë që iu lënë zgjuar gjithë natën

Publikuar

-

Nga

Hulumtimet e reja të botuara nga në revistën Sleep, sugjerojnë se për të bërë një gjumë sa më të mira gjatë natës duhet të shmangni pirjen e duhanit apo alkoolin të paktën pak orë para se të flini. Studiuesit thonë se kjo gjë mund të ndihmojë në cilësinë dhe sasinë e gjumit. Disa studime të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Instagram vjen me ndryshimin e radhës/ Përdoruesit do të duhen të plotësojnë këtë kërkesë të rrjetit

Publikuar

-

Nga

Instagram do të vijë me një ndryshuim në regjistrimin e accounteve. Rrjeti social do të kërkojë si një të dhënë shtesë ditëlindjen e çdo përdoruesi që do të hapë një adresë në Instagram. Kjo është një mënyrë që Instagram kërkon të njohë më tepër përdoruesit e tij. Kjo e dhënë nuk do të verifikohet por […]

LEXO TE PLOTE