Connect with Us

Cila është dhurata juaj speciale? Ja shenjat sekrete në dorën tuaj që i tregojnë ato

Kuriozitete

Cila është dhurata juaj speciale? Ja shenjat sekrete në dorën tuaj që i tregojnë ato

Publikuar

-

1- Kryqi i fshehtë ose i fshehur

1-The-fshehur-cross

Eshtë padyshim shenja më e fuqishme e dorës. Eshtë një X i vogël i vendosur midis vijave të zemrës dhe kokës.

Kush e posedon këtë shenjë është përgjithësisht i vetëdijshëm për dhuratën e tij, sepse manifestohet që nga fëmijëria.

Dhurata e veçantë e atyre që posedojnë kryqin e fshehtë është mençuria intuitive.

2- Kryqi psikik planetar.

2--planetare-kryq

Në fund të secilit gisht, mund të ketë një shenjë të vogël që mban emrin e një kryqi psikik.

Cdo gisht është i lidhur me një planet dhe dhurata e tij e veçantë përcaktohet nga gishti nën të cilin ndodhet kryqi dhe trupi përkatës qiellor.

Gishti tregues:

Planeti përkatës është Jupiteri. Nëse kryqi psikik është nën gishtin tregues, dhurata juaj e veçantë është një miksim i mençurisë dhe largpamësisë.

Gishti i mesëm:

Planeti përkatës është Saturni. Nëse kryqi është nën gishtin e mesëm, dhurata juaj e veçantë është ëndrra parafytyruese.

Gishti unazor:

Të kesh kryqin psikik nën gishtin e unazës do të thotë të shijosh mbrojtjen e Apollonit dhe Diellit që të lejojnë të tërheqësh gjithçka që dëshiron.

Dhurata juaj e veçantë është një karizëm i fuqishëm.

Gishti rozë:

Planeti përkatës është Mërkuri. Nëse kryqi është nën gishtin rozë, dhurata juaj e veçantë ka të bëjë me botën e magjisë në përgjithësi dhe ku mund të shkëlqyeni.

3- Trekëndëshi psikik.

3- Piramida

Nëse e keni këtë shenjë në fund të gishtit të unazës, mund të keni bllokuar dhuratën tuaj pak a shumë me qëllim.

Mund të ndodhë për shembull, kur krijoni një Karma të keqe. Piramida është një lloj burgu psikik që mban peng dhuratën tuaj të veçantë.

Vetëm dashuria dhe falja mund ta çlirojnë atë, së bashku me një pastrim të shpirtit.

4- Shenja e shëruesit.

4- Simboli i shëruesit

Kush i posedon këto katër rreshta paralel me bazën e gishtit të vogël, është një shërues i mundshëm.

5- Linjat e udhëtimit Astral.

5- Linjat Astrale

Ata janë linjat e vendosura nën bazën e botës së Hënës.

Kush i posedon këto linja, ka dhuratën e aftësisë për të ndjerë dhe të vihet në kontakt me energjitë dhe shpirtrat që janë përtej rrafshit astral dhe fizik./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Përjetimi i emocioneve gjatë ndeshjes/ Rreziku që u kanoset tifozëve të zjarrtë

Publikuar

-

Nga

Tifozët e zjarrtë dhe fanatikë të futbollit përjetojnë nivele stresi të rrezikshme. Sipas disa studimeve tifozët përjetojnë një nivel intensiv të stresit fizik kur shikojnë ndeshjet e skuadrave të tyre të zemrës dhe kjo mund t’i vendosë para një ataku në zemër. Studimet e kryera nga Oxford kanë testuar pështymën e fansave brazilianë  gjatë humbjes […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk arrijnë dot t’i fshehin emocionet/ 4 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Gaforres

Publikuar

-

Nga

Gaforret kanë tendëncën të analizojnë çdo situatë. Gaforret janë shumë kuriozë dhe duan të dinë çdo gjë rreth gjithçkaje. Kur duhet të marrin një vendim të rëndësishëm ata janë në agoni për orë, ditë apo edhe javë të tëra duke peshuar anët negative dhe pozitive të këtij vendimi. I frikësohen shumë refuzimit nga njerëzit që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Manipulues dhe kokëfortë/ Tiparet më negative për çdo shenjë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi Demi ka tendencën që ti bëjë gjërat në mënyrë shumë impulsive për shkak se edhe si natyrë është shumë impulsive. Nëse diçka nuk ka të bëjë me idenë e tyre atyre nuk u intereson aspak kjo gjë. Demi Ata janë shumë posesivë, materialist dhe dembelë. Ndonjëherë duhet forcë tu mësosh atyre rregullat pasi janë […]

LEXO TE PLOTE