Connect with Us

Dashuria dhe Financat/ Zbuloni çfarë surprizash ju presin këtë fundjavë sipas horoskopit

Life Style

Dashuria dhe Financat/ Zbuloni çfarë surprizash ju presin këtë fundjavë sipas horoskopit

Publikuar

-

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dashi, kjo është fundjava e fundit e Marsit në Peshore. Marrëdhëniet tuaja, veçanërisht ato në të cilat jeni përfshirë romantikisht do të ndryshojnë. Ndërsa Marsi hyn në Akrep më 19 nëntor, ju mund të filloni të ndjeni më shumë energji sensuale. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme që ju të shtoni më shumë aktivitet fizik në ditën tuaj.

Ndërsa Dielli mbetet në Akrep, ju do të gjeni disa mundësi të reja këtë fundjavë. Jupiteri në Shigjetar sjell mundësi të pafundme për të ardhmen. Kënaquni dhe lëreni veten të lirë.

Demi (20 Prill – 20 maj)

Demi, planeti juaj në pushtet Venus po ju inkurajon të jeni më të hapur dhe shprehës. Ju mund të ndiheni të sfiduar kur ju kërkohet të ndani diçka për të cilën keni punuar shumë për të pasur, por është për një kauzë të mirë.

Hëna në Gaforre ju inkurajon të lidheni me mënyrën se si ndiheni dhe shpreheni me shkrim ose në një mënyrë komode me një mik të mirë.

Falë pozicionit të Jupiterit dhe komunikimit me Venusin, ju do të keni një kohë të shkëlqyeshme duke kaluar fundjavën me ata që doni, pavarësisht qoftë familjar apo miq, do të kaloni një kohë të shkëlqyeshme.

Binjakët(21 maj – 20 qershor)

Binjakët, me Mërkurin në prapavijë, ju jeni duke menduar shumë më tepër dhe duke mbajtur disa gjëra për veten tuaj deri sa të keni detajet e gjitha të kuptuara.

Shtëpia juaj e shtatë e martesës është akoma aktive me Jupiterin dhe Venusin. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme që ju të lidheni me një shok shpirti ose të thelloni një lidhje dashurie.

Do të gjeni besim në veten tuaj kur të kuptoni se sa bukur jeni brenda dhe jashtë. Ju duhet të rrezatoni bukurinë dhe me këtë, vjen vetëbesimi.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Gaforrja, Hëna është në shenjën tuaj të zodiakut gjatë gjithë fundjavës. Do të ndiheni sikur të bëni disa ndryshime në shtëpi. Vëmendja juaj gjithashtu mund të kthehet drejt familjes dhe kursimit të parave.

Me Diellin në Akrep, ju do të dëshironi të shmangni çdo personalitet të fortë që mund t’ju vë poshtë në gropa.

Ndoshta këtë fundjavë, ju mund të keni mundësinë të largoheni dhe t’i jepni vetes hapësirë mes jush. Ndoshta gjërat do të qetësohen dhe gjithçka do të kthehet sikurse ishin gjërat.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luani, kaq shumë gjëra për të shpresuar tani, dhe romanca është vetëm njëra prej tyre. Me Diellin në Akrep duke u përgatitur të largohet së shpejti, do të ndjeni nevojën për të bërë diçka ndryshe këtë fundjavë.

Falë Jupiterit që forcojnë anën tuaj krijuese dhe dashurinë për të gjitha gjërat romantike, merrni iniciativën. Jini krijues dhe mendoni jashtë. Asnjëherë nuk e dini se çfarë është atje dhe thjesht mund të gjeni diçka për të cilën jeni të interesuar të bëni rregullisht.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Virgjëresha, tani që Mërkuri është në prapavijë, po filloni të merrni disa ide krijuese mbi vetë-përmirësimin. Ju madje mund të ndjeheni të ngazëllyer për fillimin e një aventure të re, udhëtimet me miqtë ose përfundimin e shkrimit tuaj.

Tani që Dielli po përgatitet për të hyrë në Shigjetar, ju duhet të dëgjoni trupin dhe emocionet tuaja, veçanërisht nëse do të ktheheni në shtëpi për pushime. Ndoshta ju duhet të merrni këtë fundjavë për të marrë frymë dhe për t’u përqëndruar në veten tuaj. Bëni diçka për ju dhe ejani në paqe me atë që ka ndodhur në të kaluarën. E gjitha do të jetë në rregull.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Peshorja, duhet të ndjeheni të lehtësuar që Marsi së shpejti do të largohet nga shenja juaj e zodiakut! I gjithë ai intensitet është argëtues, por vetëm për një kohë të shkurtër. Ju keni qenë pak më pak produktive sesa do të dëshironit të ishit. Ndoshta edhe duke u ndier sikur shpërqendrimet e tua kanë marrë më të mirën prej jush.

Sidoqoftë, me Venusin në Shigjetar, duhet të kuptoni që sado të ndjeheni, të folurit nuk do ta përfundojë punën. Ju duhet të ecni përpara dhe të trajtoni marrëdhëniet tuaja, qoftë familjare, shoqërore apo romantike, me taktin tuaj simpatik që të gjithë e adhurojnë.

Ndërsa Hëna kalon në Gaforre këtë fundjavë ju mund të merrni shumë punë dhe të ndiheni të shkëlqyeshëm për përparimin që keni bërë gjatë ditëve në vazhdim.

Luftimet ndodhin. Koha i shëron të gjitha plagët, por ta lini veten të merreni me negativët nuk ia vlen kurrë.

Akrepi(23 tetor – 21 nëntor)

Akrepi, duke qenë kjo fundjava e fundit për Diellin në shenjën tuaj, ju keni akoma kohë për të bërë pazar dhe për të marrë gjërat që keni dashur për veshjet tuaja ose për të ndryshuar stilin tuaj për sezonin e modës së dimrit.

Ndërsa Jupiteri mbetet në shtëpinë tuaj të dytë të financave, ju mund të shpërbleni veten për të gjitha përfitimet e mëdha që keni mbledhur gjatë këtij viti. Sunduesi juaj i lashtë Marsi po largohet nga Peshorja javën tjetër, dhe kështu që gjërat dukej se po zvarriteshin nga e kaluara, së shpejti mund të fillojnë të zgjidhen.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari, sundimtari juaj personal i planetit është në shenjën tuaj, por jo për shumë kohë. Ju keni filluar të shihni disa ndryshime dhe këto do të jenë përfituese financiare për ju që është një gjë e mirë!

Dielli në Akrep nuk e ka bërë jetën aq të lehtë për ju. Ju është dashur të punoni dy herë më shumë se kurrë. Sidoqoftë, kohët e mira janë në kërkim. Ju mund të merrni strukturën dhe ndihmën që ju nevojiten.

Ju do të ndjeni ndryshimin pozitiv këtë fundjavë, pasi jeni në kohën e jetës tuaj. Dilni, argëtohuni dhe hulumtoni. Asnjëherë nuk e dini se kush është duke pritur për ju vetëm rreth qoshe.

Bricjapi(22 Dhjetor – 19 Janar)

Bricjapi, planeti juaj në pushtet Saturni ju ka ndihmuar të shihni botën në mënyrën si ishte menduar të ishte. Ju mund të ndjeheni të mposhtur ose të motivuar, por ju keni një zgjedhje për të bërë që mund të ecin përpara jetën tuaj.

Këtë fundjavë, do të përballeni me disa pengesa këtë fundjavë që duhet të përqendroheni për të kapërcyer. Kënaquni, ndërsa ju merrni përsipër këto sfida dhe i bëni ato (fjala juaj jo aq e bukur).

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ujori, me Uranin në Demi, gjërat janë ndjerë pak kufizuese, por ju jeni në krye të sfidave dhe bëni gjithçka mundeni për t’i mbajtur gjërat në jetë.

Ju keni punuar për një kohë të ndaluar tani, ndoshta është koha për të marrë një fundjavë vetëm për ju. Ju nuk mund të shkoni njëzet e katër e shtatë pa ndonjë ndërprerje, thjesht nuk është e mirë për shëndetin tuaj ose shëndetin tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Peshqit, Neptuni ka bërë shumë komunikime me Venusin, Diellin dhe Hënën këtë javë. Shtë e vështirë të dihet se çfarë është ndonjëherë, por qartësia ka filluar të vijë tek ju.

Ju mund të ndiheni pak të vetmuar por me të vërtetë nuk jeni kurrë vetëm. Mos harroni ata që janë atje, edhe nëse janë larg dhe arrijnë me ta. Ata janë më shumë se të lumtur që flasin me ju./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE