Connect with Us

Kim Kardashian tregon sekretin e një trupi të shëndetshëm/ Kjo është dieta që mban biznesmenia më e famshme

Showbizz

Kim Kardashian tregon sekretin e një trupi të shëndetshëm/ Kjo është dieta që mban biznesmenia më e famshme

Publikuar

-

Nuk është një sekret i madh, çelësi i dietës së Kim Kardashian është ngrënia e pastër dhe trajnimi do të thotë!

Mëngjes

Kim ka pancakes me miell boronicë për ta mbajtur atë të kënaqur ndërsa trajnon.

Drekë

Për drekë, Kim kombinon proteina dhe karbohidrate për të vazhduar më tej dhe shijon një vakt pule, patate të ëmbël dhe perime.

Darkë

Biznesmenia dhe nëna ha  peshk dhe më shumë perime për vaktin e saj të mbrëmjes

Ushqimi para stërvitjes dhe pas stërvitjes

Ushqimet para-stërvitjes dhe pas stërvitjes së Kim janë sasi të vogla të dhe të thjeshta, si patatja e ëmbël, dhe sasi të vogla të proteinave dhe yndyrës.

Pse funksionon ky plan diete për Kim?

Për një gjë, Kim është disiplinuar. Ajo nuk është e huaj të ndjekë një dietë të rreptë për humbjen e peshës. Kim ka pasur më parë sukses me dietën Atkins, duke e përmendur atë si mënyrën se si ajo humbi peshën e fituar gjatë shtatzënisë së saj të dytë.

Sidoqoftë, vitet e fundit Kim ka ndjekur më shumë një dietë ketogjene, e cila përmban yndyrna të mira, proteina dhe ushqim i cili përmban pak karbohidrate.

A e kanë provuar njerëzit këtë dietë të Kardashian, dhe a është e sigurt?

Njerëzit provojnë të gjitha llojet e mënyrave për të humbur peshë, por për fat të keq jo të gjitha këto metoda janë efektive ose të sigurta.

Katër gra kanë mbajtur dietën e Kim Kardashian për një muaj nën mbikëqyrjen e një nutricionisti, dhe secila zonjë ishte e lumtur me rezultatet e saj për arsye të ndryshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Ish banori i Big Brother hap zemrën: “Edhe burrat qajnë”

Publikuar

-

Nga

Olsi i Big Brother ka qenë i ftuar në emisionin E Diell ku ka zbuluar më shumë detaje rreth jetës private. I vendosur përballë pyetjeve pikante të gazetarëve thumbues ai është përgjigjur me shumë sinqeritet dhe sportivitet. Ndërsa pyetet a ka qarë ndonjëherë për dashurinë apo kur sheh ndonjë film romantik ai është përgjigjur: “Ku […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Alketa Vejsiu feston 36 vjetorin/ Mësimet e rëndësishme në ditën e lindjes

Publikuar

-

Nga

Moderatorja Alketa Vejsiu ditën e sotme feston ditëlindjen. Moderatorja feston 36 vjetorin dhe nëpërmjet një postimi në Instagram ka vendosur të bëjë një reflektim të shkurtër dhe një përmbledhje të vogël me gjithçka që i ka ndodhur këto vite. Ajo tregonse ndodhet në Miami ku po merr një trajnim shumë të rëndësishëm për karrierën e […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

WOOW- Ana Cheri i vë flakën Instagramit/ Pozon tërësisht e zhveshur buzë detit

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur e fitnesit Ana Cheri i ka vënë flakën Instagramit. Ana iu ka dhuruar 12 milionë ndjekësve pamje super të nxehta nga pushimet. Ajo është shfaqur tërësisht nudo buzë detit duke dhënë një pajme tejet seksi. Ana ka treguar linjat e saj perfekte teksa buzëqesh me fytyrën nga dielli. Rrjeti ka shpërthyer menjëherë […]

LEXO TE PLOTE