Connect with Us

Kim Kardashian tregon sekretin e një trupi të shëndetshëm/ Kjo është dieta që mban biznesmenia më e famshme

Showbizz

Kim Kardashian tregon sekretin e një trupi të shëndetshëm/ Kjo është dieta që mban biznesmenia më e famshme

Publikuar

-

Nuk është një sekret i madh, çelësi i dietës së Kim Kardashian është ngrënia e pastër dhe trajnimi do të thotë!

Mëngjes

Kim ka pancakes me miell boronicë për ta mbajtur atë të kënaqur ndërsa trajnon.

Drekë

Për drekë, Kim kombinon proteina dhe karbohidrate për të vazhduar më tej dhe shijon një vakt pule, patate të ëmbël dhe perime.

Darkë

Biznesmenia dhe nëna ha  peshk dhe më shumë perime për vaktin e saj të mbrëmjes

Ushqimi para stërvitjes dhe pas stërvitjes

Ushqimet para-stërvitjes dhe pas stërvitjes së Kim janë sasi të vogla të dhe të thjeshta, si patatja e ëmbël, dhe sasi të vogla të proteinave dhe yndyrës.

Pse funksionon ky plan diete për Kim?

Për një gjë, Kim është disiplinuar. Ajo nuk është e huaj të ndjekë një dietë të rreptë për humbjen e peshës. Kim ka pasur më parë sukses me dietën Atkins, duke e përmendur atë si mënyrën se si ajo humbi peshën e fituar gjatë shtatzënisë së saj të dytë.

Sidoqoftë, vitet e fundit Kim ka ndjekur më shumë një dietë ketogjene, e cila përmban yndyrna të mira, proteina dhe ushqim i cili përmban pak karbohidrate.

A e kanë provuar njerëzit këtë dietë të Kardashian, dhe a është e sigurt?

Njerëzit provojnë të gjitha llojet e mënyrave për të humbur peshë, por për fat të keq jo të gjitha këto metoda janë efektive ose të sigurta.

Katër gra kanë mbajtur dietën e Kim Kardashian për një muaj nën mbikëqyrjen e një nutricionisti, dhe secila zonjë ishte e lumtur me rezultatet e saj për arsye të ndryshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: