Connect with Us

Të gjithë me sytë nga qielli/ Ja “spektakli” dhe pamja e pazakontë që do të shihni sot

Kuriozitete

Të gjithë me sytë nga qielli/ Ja “spektakli” dhe pamja e pazakontë që do të shihni sot

Publikuar

-

Shkencëtarët e kanë quajtur “Leonid”, dhe ky do të jetë një spektakël i vërtetë qiellor, dhe të gjithë duhet t’i keni sytë nga qielli sot për ta shijuar.

I njohur për shkëlqimin dhe ngjyrat shpërthyese, “Leonid” do të ofrojë një pamje të pazakontë dhe mhanitëse me pjesëza kozmike që udhëtojnë me 44 milje në sekondë.

Të apasionuarit pas fenomenit do të kenë mundësinë të shohin 14-15 meteorë që kalojnë në një orë dhe pamja më e mirë do të jetë rreth mesnatës.

Shiu i meteorëve është një shfaqje e përvitshme qiellore. Për herë të parë është vënë re në vitin 1862./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: