Connect with Us

Mosha ideale për tu martuar sipas shenjës tuaj të horoskopit

Life Style

Mosha ideale për tu martuar sipas shenjës tuaj të horoskopit

Publikuar

-

Dashi

Mosha më e mirë për t’u martuar:  Rreth të 30-ave .

Dashi, ju dëshironi që jeta juaj të jetë plot eksitim, emocione dhe shanse një herë në jetë. Pra, mendimi për tu lidhur para se të jeni gati është pak më shumë se sa e frikshme për ju – ndjehet si një ide e keqe.

Demi

Mosha më e mirë për t’u martuar:  Reth të 30-ave .

Demi, ju jeni një person shumë më i bazuar se shumica e shenjave, por kjo nuk është gjithmonë arsyeja më e mirë për t’u martuar.Ju mund të përpiqeni të bindni veten, familjen tuaj dhe partnerin tuaj që jeni gati për martesë shumë më shpejt sesa jeni, thjesht sepse doni që pjesa tjetër e jetës tuaj të fillojë menjëherë. Përkundrazi, ju duhet të përdorni këtë nivele të vërtetë për të menduar për opsionet tuaja.

Binjakët

Mosha më e mirë për t’u martuar:  Reth të 30-ave .

Binjakët, ju dëshpërimisht dëshironi që marrëdhënia juaj të jetë perfekte në çdo mënyrë para se të qetësoheni dhe të martoheni, kështu që përpiqeni të merrni kohën tuaj kur merrni vendime të mëdha.

Gaforrja

Mosha më e mirë për t’u martuar: Rreth 20-vjeç .

Gaforrja, ju jeni ndoshta shenja e vetme që mund ta bëjë këtë, por ju jeni lloji i personit që beson se kur e dini, ju e dini. Ju ndjeheni sikur keni gjetur tashmë shokun tuaj të shpirtit – dhe ju ndoshta keni, – kështu që nuk është e pazakontë që ju të filloni të mendoni për martesë dhe ndoshta edhe bebe në një moshë shumë të re; si, më të rinjtë se shumica e njerëzve mund ta imagjinonin vetë.

Luani

Mosha më e mirë për t’u martuar:  Rreth të 40-ave .

Luani, ju keni shumë plane për veten tuaj në jetë dhe gjithashtu keni një afat kohor të gjithçkaje që dëshironi të realizoni ndërsa jeni i ri. Kjo është arsyeja pse ju doni ta vendosni martesën në pritje për një kohë.

Virgjëresha

Mosha më e mirë për t’u martuar:  Rreth 20-vjeç .

Virgjëresha, mund të jeni mjaft të entuziazmuar kur bëhet fjalë për dashurinë dhe të ardhmen tuaj me dikë të veçantë, por ky eksitim nuk është gjithmonë një gjë e mirë. Në fakt, kur filloni të mendoni se sa e mahnitshme dhe argëtuese do të martoheni, keni tendencën ta hidhni pak armë.

Peshorja

Mosha më e mirë për t’u martuar:  Rreth 20-vjeç .

Peshorja, ju jeni një lloj personi i thjeshtë, i drejtpërdrejtë. Kjo do të thotë që nuk ju pëlqen të rrahni rreth e rrotull kur bëhet fjalë për të bërë gjëra që dëshironi të bëni. Pra, kur bëhet fjalë për t’u martuar, ju dëshironi ta bëni atë kur të ndjeheni si ajo, jo kur dikush thotë se duhet.

Akrepi(23 tetor – 21 nëntor)

Mosha më e mirë për t’u martuar:  Rreth të 40-ave .

Akrep, ju keni një zjarr në gjakun tuaj dhe kjo ju bën të dëshironi ta kontrolloni atë listë të kovave, të shihni sa më shumë të botës dhe të flini me sa më shumë njerëz të lezetshëm.Pra, kur bëhet fjalë për martesë, ju nuk dëshironi të bëni asnjë lloj zgjidhjeje derisa të jeni shumë më pak të apasionuar dhe të drejtuar nga jeta dhe dashuria.

Shigjetari (22 nëntor – 19 dhjetor)

Mosha më e mirë për t’u martuar: Rreth të 30-ave.

Shigjetari, jo vetëm që keni një plan për të ardhmen tuaj, por gjithashtu keni një plan edhe për të tashmen tuaj. Ju dëshironi të hani një hamburger me gomarë për drekë, të shkoni në një udhëtim skish këtë fundjavë me mikun tuaj më të mirë dhe të blini një telefon të shtrenjtë për veten tuaj për ditëlindjen tuaj. Po, teknikisht, këto janë të gjitha gjërat në të ardhmen, por është më shumë si e ardhmja afatshkurtër.

Bricjapi (20 Dhjetor – 19 Janar)

Mosha më e mirë për t’u martuar: Në fillim të viteve 20-të.

Bricjapi, nuk mendoj se dikush është më i pjekur se sa jeni. Që kur ishit fëmijë, keni qenë si një i rritur i vogël. Ju e dini se si të merrni vendime të mëdha, e dini se çfarë duhet të merren seriozisht dhe  keni vëmendjen  tuaj në sukses.Pra, ka kuptim vetëm që ju tashmë do të dini se çfarë dëshironi për vitet tuaja në të ardhmen përpara se të bëjë dikush tjetër.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mosha më e mirë për t’u martuar: Në fillim të viteve 50-të.

Ujori, rregulli i vetëm që keni për jetën është të bëni gjënë tuaj. Kjo do të thotë të zhvendoseni në qytete të reja çdo dy vjet nëse dëshironi, duke filluar kompaninë tuaj dhe të qëndroni beqarë dhe të paarritshëm për sa kohë që dëshironi.

Pra, kur bëhet fjalë për martesë nëse nuk po thoni me padurim jo, nuk po mendoni për atë me vite e vite.Ju pëlqen të bëni miq dhe të takoni njerëz të rinj, dhe ju pëlqen të keni një kohë të mirë, por nuk besoni se ka diçka që mund të bëni kur të martoheni që nuk mund të bëni kur jeni beqar, gjithashtu.

Peshqit(19 Shkurt – 20 Mars)

Mosha më e mirë për t’u martuar: Në fillim të viteve 20-të.

Peshqit, martesa është aq romantike për ju sa ndoshta keni filluar të mendoni për dasmën tuaj dhe me çfarë personi do të martoheni kur të ishit shumë e re.

Ju nuk shqetësoheni domosdoshmërisht për çfarë moshe do të martoheni, por e dini se në minutën që do të gjeni një, do të pluhuroseni nga libri “Dita ime e dasmës” dhe do të filloni./ CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: