Connect with Us

Nga paragjykimet tek industria e modës/ 8 gjërat që po “zhduken” në botën moderne

Kuriozitete

Nga paragjykimet tek industria e modës/ 8 gjërat që po “zhduken” në botën moderne

Publikuar

-

Ekzistojnë shumë lloje të diskriminimit në shoqërinë tonë dhe ne nuk jemi në gjendje të ndryshojmë gjithçka menjëherë. Por, disa gjëra kanë ndryshuar, ose të paktën janë në proces të ndryshimit.

Njerëzimi gradualisht mund të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj personave me aftësi të kufizuara, racës, grave dhe madje mund të bënte ndryshime në industrinë e modës.

1. Gratë mund të jenë gra dhe nëna të mira dhe të punojnë akoma në të njëjtin nivel me burrat.

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

4. Vetëm ju mund të vendosni kur të gjitha gjërat e rëndësishme duhet të ndodhin në jetën tuaj.

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

7. Punet e shtepise nuk jane më te detyrueshme vetem per femrat.

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takaur apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE