Connect with Us

Nga paragjykimet tek industria e modës/ 8 gjërat që po “zhduken” në botën moderne

Kuriozitete

Nga paragjykimet tek industria e modës/ 8 gjërat që po “zhduken” në botën moderne

Publikuar

-

Ekzistojnë shumë lloje të diskriminimit në shoqërinë tonë dhe ne nuk jemi në gjendje të ndryshojmë gjithçka menjëherë. Por, disa gjëra kanë ndryshuar, ose të paktën janë në proces të ndryshimit.

Njerëzimi gradualisht mund të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj personave me aftësi të kufizuara, racës, grave dhe madje mund të bënte ndryshime në industrinë e modës.

1. Gratë mund të jenë gra dhe nëna të mira dhe të punojnë akoma në të njëjtin nivel me burrat.

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

4. Vetëm ju mund të vendosni kur të gjitha gjërat e rëndësishme duhet të ndodhin në jetën tuaj.

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

7. Punet e shtepise nuk jane më te detyrueshme vetem per femrat.

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

10 Gjërat që Fatmirësisht po zhduken në botën moderne

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: