Connect with Us

Ëndërr e bërë realitet/Nuk flet dhe nuk dëgjon, Miss-i shqiptar me aftësi të veçanta jep mesazhin domethënës

Showbizz

Ëndërr e bërë realitet/Nuk flet dhe nuk dëgjon, Miss-i shqiptar me aftësi të veçanta jep mesazhin domethënës

Publikuar

-

Ajo u bë e njohur pak ditë më parë, në kompeticionin “Miss and Mister Deaf 2019” në Itali ku u rendit në vendin e 5-të.

Maria Taragjini, 21-vjeçarja me aftësi të veçanta që nuk flet dhe nuk dëgjon, realizoi ëndrrën e saj për të përfaqësuar Shqipërinë dhe për këto emocione foli sot e ftuar në emisionin “Rudina”.

Maria, e cila aktualisht është studente në vitin e dytë në Universitetin e Arteve për degën Skulpturë dhe Pikturë, konkurroi me 5 veshje, mes të cilave edhe një kuqezi.

Përfaqësimi i Shqipërisë ishte një ëndërr e bërë realitet dhe renditja në vendin e pestë ishte një arritje e madhe, edhe pse thotë që konkurrenca ishte e fortë.

“Konkurrova me 5 veshje; me një veshje kuqezi, me një veshje të zezë, me diçka që më është dukur në modë, me rroba banjo dhe me fustanin e kuq. Gara ishte e fortë, shumë vajza të bukura, shumë konkurrencë. Nuk e kam pasur të vështirë, e kam ndjerë veten të sigurtë pasi më kanë ndihmuar njerëz që janë të kësaj fushe. Plotësova ëndrrën që kam pasur që e vogël, kam mësuar se si të eci në pasarelë, të bëhem e bukur. Plotësimi i ëndrrës është diçka shumë e madhe”.

Maria gjithashtu na dha një lajm të bukur pasi prej më shumë se një viti e gjysmë është e lidhur me një djalë nga Mali i Zi, i cili gjithashtu ka të njëjtat aftësi të veçanta si ajo.

21-vjeçarja shprehu ëndrrën e saj për të ndihmuar një vajzë me të njëjtat aftësi si ajo që të bëhet pjesë e garës në “Miss and Mister Deaf 2019”.

Mesazhi i Marias është: “Mos paragjyko, por ndihmo, ne jemi si ju”. /CNA.alPër të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

WOW- Moderatorja shqiptare bën ndryshimin në pamje/ Ngjashmëria e saj me aktoren e famshme turke është e frikshme

Publikuar

-

Nga

Moderatorja e njohur shqiptare Fjoralba Ponari i ka befasuar të gjithë me ndryshimin e fundit. Fjoralba ka ndryshuar ngjyrën e flokëve duke e bërë ngjyrë karrotë. Por sapo ka publikuar foton në Instagram ndjekësit e saj kanë vënë re ngjashmërinë e madhe me aktoren turke Elçin Sangu. Dy vajzat janë komplet identike dhe këtë e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Çfarë katastrofe”/ Dua Lipa reagon ashpër për zgjedhjen e Johnson si kryeministër: “Urime Britani, me këtë dështove”

Publikuar

-

Nga

Dua Lipa është një nga këngëtaret me famë botërore që ka arritur të ketë shumë suksese në karrierën e saj muzikore. Këngëtarja me origjinë shqiptare, prej vitesh jeton dhe vepron në Britaninë e Madhe. Ditën e djeshme janë mbajtur zgjedhjet në Britani ku fitues është shpallur Boris Johnson dhe për këtë dua Lipa ka reaguar […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Do të performojë në Festivalin e RTSH/ Këngëtari i famshëm italian vjen në Shqipëri me surpriza speciale

Publikuar

-

Nga

Festivali i 58 i Këngës në RTSH këtë herë ka ardhur me shumë ndryshime. Këtë vit gjithçka i është besuar moderatores Alketa Vejsiu si dhe Vera Grabockës. Gjatë një interviste Alketa zbuloi se do të ketë të ftuarë special dhe do të jenë artistët që do të performojnë janë Giusy Ferreri, Eleni Foureira dhe Mahmood. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Jam shumë supersticioz”/ Renato Mekolli i tmerruar nga ky fenomen të cilit i frikësohet e gjithë bota

Publikuar

-

Nga

Renato Mekolli është një nga protagonistët e ekranit që komentohet pafund në shtypin rozë. Shefi i kuzhinës është shumë i përkushtuar ndaj punës së tij dhe vetëm diçka mund të bënte që ai të anullojë çdo plan apo projekt dhe ajo është e premtja e 13 , e cila njihet nga e gjithë bota si […]

LEXO TE PLOTE