Connect with Us

Zgjidhni një foto dhe zbuloni se kush keni qenë në një jetë të kaluar

Kuriozitete

Zgjidhni një foto dhe zbuloni se kush keni qenë në një jetë të kaluar

Publikuar

-

A besoni në rimishërim ? Nëse po, me siguri keni pyetur veten se çfarë lloj personi ose kush ishit në një jetë të kaluar. Ky kuiz mund t’ju ndihmojë të mësoni më shumë rreth një jete të kaluar.

Zgjidhni një foto dhe zbuloni se çfarë lloj personi mund të keni qenë në një jetë të kaluar:

Nëse keni zgjedhur foton 1:

Në një jetë të kaluar, u dallove pak si një profet. Dituria dhe ndërgjegjja e tyre kanë ndihmuar shumë njerëz të gjejnë shtigje pozitive në jetën e tyre. Ju besuat në fuqinë e dashurisë dhe për këtë arsye nuk keni pranuar asnjë lloj paragjykimi në jetën tuaj.

Bujaria ishte një nga cilësitë tuaja kryesore dhe ju gjithmonë e mbani atë në jetën tuaj të tanishme. Për të shfrytëzuar sa më shumë mençurinë tuaj të së kaluarës, mësoni të zhvilloni dhe përdorni sensin tuaj të gjashtë.

Nëse keni zgjedhur foton 2:

Ju keni jetuar një jetë shumë të ndryshme në të kaluarën, keni qenë në gjendje të luani rolin e ndërmjetësit në pasazhe nëpër botë. Funksioni juaj kryesor ishte ndarja e njerëzve në dimensione të ndryshme sipas sjelljes së tyre në jetë.

Ndërsa ishit në kontakt me shpirtrat e njerëzve, në jetën tuaj të tanishme, ju keni “dhuratën” e të lexuarit përreth jush. Kur nxitojmë t’i etiketojmë njerëzit përpara se t’i njohim, rrezikojmë të humbasim mundësi për të krijuar lidhje të fuqishme.

Nëse keni zgjedhur foton 3:

Ju keni qenë një person i perfshire në art në një jetë të kaluar. Ju mund të jeni aq të njohur sa puna juaj është bërë publike në të gjithë botën. Ju keni pasur mundësinë të shihni detaje unike në gjithçka rreth jush dhe të krijoni vepra me bukuri unike.

Kjo trashëgimi artistike ekziston ende tek ju dhe, nëse i kushtoheni asaj, do të keni mundësi të zgjoni këtë talent në jetën tuaj të tanishme.

Nëse keni zgjedhur foton 4:

Në jetën tuaj të kaluar, keni pasur shumë aftësi. Truri juaj ka funksionuar aq shpejt sa një kompjuter dhe ju keni bërë llogaritjet si askush, duke analizuar menjëherë modele të ndryshme.

Sot, ju akoma e ndjeni këtë magjepsje me numrat dhe pajisjet elektronike. Nëse vendosni të ndiqni profesionin tuaj, mënyra e jetesës do t’ju hapet.

Nëse keni zgjedhur foton 5:

Ju keni qenë një udhëzues për njerëzit në jetën tuaj të mëparshme. Ju mund të keni punuar si mësues, duke transmetuar njohuritë tuaja me përulësi brezave të ardhshëm.

Përkushtimi ndaj njohurive mund të jetë shumë i dobishëm në jetën tuaj të tanishme, ku ne kemi nevojë për njerëz të gatshëm të kalojnë njohuri pa ndonjë interes personal. Ju keni mundësinë për të mahnitur njerëzit dhe t’i bëni ata të ndjekin këshillat tuaja spontanisht.

Nëse keni zgjedhur foton 6:

Në një jetë të kaluar, ju keni përgatitur njerëz për të ardhmen e tyre. Ju mund të keni qenë një fat i mirë ose një magjistar shumë i frymëzuar nga sensi juaj i gjashtë dhe vizioni i së ardhmes suaj.

Në jetën tuaj të tanishme, sensi juaj i gjashtë është më i evoluar dhe ju mund të parashikoni më saktë ngjarjet. Sigurohuni që të ushtroni këtë dhuratë shumë të rrallë, ndajeni atë me të tjerët. Ju me siguri mund të bëheni një shërues shpirtëror./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: