Connect with Us

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore.

Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë.

Merrni dy minuta nga koha juaj dhe filloni provën:

Çfarë shihni më parë në këtë foto?

Buda

Nëse shikoni Budën do të thotë që ju jeni një person optimist, plot gëzim dhe që beson në sukses. Përballeni çdo sfidë në maksimum, qoftë një studim, biznes apo një hobi i thjeshtë. 

Edhe kur diçka nuk shkon, ju keni mundësinë të përshtateni shpejt me kushtet e reja për ju, kështu që nuk ka ndonjë ndryshim rrënjësor për të bërë sepse e bëni atë çdo ditë me vetëdije.

Ketri

Nëse gjëja e parë që keni parë ishte ketri i bardhë, do të thotë që ju jeni një person normal dhe që mezi largoheni nga zona juaj e rehatisë për tu hedhur në aventura të reja. 

Bota është e vështirë për ju të shihni perspektiva të reja. Sidoqoftë, ka ardhur koha për të ndryshuar anën e karakterit tuaj, të braktisur në kuriozitet dhe ta shihni atë si një sfidë për tu përmirësuar.

Rrënjët e pemës

Nëse keni parë rrënjët e pemës, do të thotë që po pësoni në mënyrë të pandërgjegjshme një gjendje emocionale latente. Ju ndjeheni mirë, por nuk e dini nga vjen: trishtimi, zhgënjimi, vetmia? 

Kushtojini vëmendje ndjenjave tuaja dhe përpiquni të kuptoni se çfarë ju bën të ndjeheni keq. Ndryshimi i vërtetë mund të fillojë vetëm nga mendja juaj.

Lule Lotus

Nëse keni parë lulet e zambakut së pari, do të thotë që jeni një person shumë krijues, por jo vetëm që jeni të sigurt për të ardhmen, gjithashtu mund të merrni sukseset që dëshironi. Ndryshimi që mund të bëni është të shikoni të tjerët dhe t’i ndihmoni ata të kenë këmbënguljen tuaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bie poshtë miti se kafeja të lë pa gjumë/ Zbuloni dy faktorët negativë që iu lënë zgjuar gjithë natën

Publikuar

-

Nga

Hulumtimet e reja të botuara nga në revistën Sleep, sugjerojnë se për të bërë një gjumë sa më të mira gjatë natës duhet të shmangni pirjen e duhanit apo alkoolin të paktën pak orë para se të flini. Studiuesit thonë se kjo gjë mund të ndihmojë në cilësinë dhe sasinë e gjumit. Disa studime të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Instagram vjen me ndryshimin e radhës/ Përdoruesit do të duhen të plotësojnë këtë kërkesë të rrjetit

Publikuar

-

Nga

Instagram do të vijë me një ndryshuim në regjistrimin e accounteve. Rrjeti social do të kërkojë si një të dhënë shtesë ditëlindjen e çdo përdoruesi që do të hapë një adresë në Instagram. Kjo është një mënyrë që Instagram kërkon të njohë më tepër përdoruesit e tij. Kjo e dhënë nuk do të verifikohet por […]

LEXO TE PLOTE