Connect with Us

Lë pas miliarderen më të re në botë/ Mbretëresha e veshjeve, zbulohet personi me më shumë ndikim në botë

Life Style

Lë pas miliarderen më të re në botë/ Mbretëresha e veshjeve, zbulohet personi me më shumë ndikim në botë

Publikuar

-

Miliarderja më e re në botë Kylie Jenner është njohur si influencuesja më e madhe në botë përsa i perket veshjeve.

Por këtë herë sipas “DailyMail”, ajo ka kaluar në vendin e dytë dhe “kurorën” ja ka marrë dukesha e Sussex është rritur në rankim në “Lyst Index” dhe është cilësuar si personi me më shumë ndikim sa i takon veshjes për këtë vit.

Raporti i përvjetshëm, i cili analizon të dhëna të mbledhura gjatë vitit për të treguar se cilat janë trendet më të mëdha, ka zbuluar se 38-vjeçarja Meghan Markle ka pasur një ndikim mjaft të madh përmes veshjes së saj. Nuk kanë qenë të paktë njerëzit që kanë kërkuar në internet dhe u janë drejtuar dyqaneve fizike e atyre online, për të blerë veshjet që ajo ka mbajtur në trup.

Dukesha, e cila është listuar në vendin e tretë vitin e shkuar, ka arritur të kalojë këtë vit edhe mbi klanin Kardashian-Jenner. Megjithatë, ato vijojnë të jenë në top 10.

Platforma globale e kërkimit në fushën e modës, “Lyst”, ka arritur të mbledhe të dhëna që vijnë nga shitjet, shikimet në faqe, faqet e para të revistave botërore apo edhe përmendje në rrjetet sociale.

Kjo listë dominohet më së shumti nga yje të botës së muzikës, ndërsa dukesha dominon në krye të saj. Cardi B, e cila renditej në vendin e katërt vitin e shkuar, ka kaluar në vendin e pestë këtë vit, ndërsa vendin e saj e ka zënë këngëtari 17-vjeçar Billie Eilish./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Jahte private, parti me Khloe Kardashian dhe dasma 1 milionë dollarëshe/ Brenda kompanisë së madhe të modës të miliarderit 55 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Boohoo është një nga kompanitë që është rritur me hapa të mëdha. Ajo u themelua në vitin 2016 nga Mahmud Kamani dhe partnerja e tij Carol Kane. Kompania është rritur me shpejtësi dhe deri më tani ka arritur më shumë se 3.8 miliardë dollarë. Kamani ka gjetur rrugën për tu bërë miliarder dhe tani është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ushqimi më i reklamuar në Instagram/ Si të përgatitni tostet më special me bazë pataten e ëmbël

Publikuar

-

Nga

Një trend tjetër i njohur në Instagram janë tostet me bazë pataten e ëmbël. Jo vetëm të famshme, por edhe të shëndetshme. Nëse po mbani një dietë pa përbërës me gluten dhe nuk doni të përdorni bukën këto janë kombinimet ushqimore më të shijshme që mund të provoni. 1-Tost me avocado, patate të ëmbël dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Lehtëson stomakun dhe shmang të vjellat/ Disa arsye pse duhet të përdorim xhinxher në ushqim

Publikuar

-

Nga

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme për çdo njeri. Pavarësisht se ndonjëherë rutina mund t’iu mërzisë por jo nëse pjesë e tij është xhinxheri. Këto janë disa nga mënyrat se si mund ta përdorni xhinxherin në ushqim. Mund ta përzieni me kafenë tuaj. Kafja dhe Xhinxheri janë një kombinim shumë luftues, veçanërisht perderisa […]

LEXO TE PLOTE