Connect with Us

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri.

Sipas “revistës Class” asnjëherë mos u marto me një burrë që ka këto 10 karakteristika:

I urren kafshët

Një burrë jo domosdoshmërisht duhet ta shndërrojë shtëpinë tuaj në një Arkë të Noes, por nëse ai nuk tregon ndjeshmëri ndaj kafshëve, kjo do të thotë se ai ka pak ndjenja për gjithçka tjetër.

Nuk e mban fjalën e dhënë

Një herë, dy, tre … është mirë, por kur shpesh ekziston një dallim i qartë midis asaj që ai thotë dhe asaj që bën, ai me siguri nuk është njeri i besueshëm.

Ju nuk jeni përparësia e tij

Kjo nuk do të thotë që e gjithë bota e tij duhet të sillet vetëm rreth jush, por nëse ai vazhdimisht ju largon për interesat e tij personale, ikni!

Urren gjërat dhe ndryshimet e reja

Mos u martoni me një njeri që nuk është kurrë i gatshëm të ndryshojë kursin, i cili heziton para një zgjedhje dhe ndonjëherë nuk rrezikon. Rrafshimi i një raporti në këtë rast pothuajse është marrë si i dhënë.

Ai mendon se ka gjithmonë të drejtë

Nëse nuk pranon gabimet tuaja, nuk i krahason, nuk ndryshon kurrë mendim, nuk është vërtet një shenjë e forcës.

Nuk kërkon falje

Një burrë që nuk është i gatshëm të kërkojë falje dhe ndoshta të bëjë përpjekje për të është një njeri që nuk ju respekton.

Nuk mban premtime

Çfarë mund të bëni me dikë që lutet dhe nga ana tjetër bën keq?Gënjen shpesh dhe me dëshirë

Mos u marto kurrë me një burrë gënjeshtar, nuk do të ndryshojë. Ai do të vazhdojë të gënjejë dhe nëse në fillim je e gatshme të falësh, me kalimin e kohës do të bëhet i patolerueshëm.

Shumë zotërues

Një burrë që dëshiron të ketë kontroll të plotë mbi ju nuk ju do. Xhelozia e tepërt nuk është kurrë e shëndetshme.

Kritikon gjithçka

Mos u martoni me një burrë që gjithmonë ankohet për gjithçka që bëni, ai nuk vlerëson atë që jeni, nuk di ose nuk dëshiron të shohë cilësitë tuaja. Kjo do të dëmtonte vetëvlerësimin tuaj.

Nuk është e thjeshtë të gjesh personin e duhur, por padyshim që ekziston një person që cilësi të tjera nga ato të përshkruara më lart dhe që ngjan më shumë me ju./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

VIDEO- Një bukuri e jashtëzakonshme/ Ky është një nga destinacionet më mahnitëse

Publikuar

-

Nga

Liqeni Barracuda ose liqeni Luluyuan  është kthyer në një nga vendet më të bukura në botë. Ky liqen ndodhet në ishullin Coron në Filipine. Është i njohur për termoklinën e tij, pasi e ndryshon disa herë temperaturën e trupit nën ujë. Liqeni përmban të dy llojet e ujërave, të ëmbël dhe të kripur. Gjithashtu është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bie poshtë miti se kafeja të lë pa gjumë/ Zbuloni dy faktorët negativë që iu lënë zgjuar gjithë natën

Publikuar

-

Nga

Hulumtimet e reja të botuara nga në revistën Sleep, sugjerojnë se për të bërë një gjumë sa më të mira gjatë natës duhet të shmangni pirjen e duhanit apo alkoolin të paktën pak orë para se të flini. Studiuesit thonë se kjo gjë mund të ndihmojë në cilësinë dhe sasinë e gjumit. Disa studime të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Instagram vjen me ndryshimin e radhës/ Përdoruesit do të duhen të plotësojnë këtë kërkesë të rrjetit

Publikuar

-

Nga

Instagram do të vijë me një ndryshuim në regjistrimin e accounteve. Rrjeti social do të kërkojë si një të dhënë shtesë ditëlindjen e çdo përdoruesi që do të hapë një adresë në Instagram. Kjo është një mënyrë që Instagram kërkon të njohë më tepër përdoruesit e tij. Kjo e dhënë nuk do të verifikohet por […]

LEXO TE PLOTE