Connect with Us

4 mënyra për të mbijetuar nga një ndarje kur jeni akoma i dashuruar me të

Life Style

4 mënyra për të mbijetuar nga një ndarje kur jeni akoma i dashuruar me të

Publikuar

-

Lejoni veten të ndiejë dhimbjen dhe të marrë rehati.

Thirrni, betohuni, telefononi miqtë tuaj dhe bëni një aheng të madh. Me fjalë të tjera, përpunoni dhimbjen, zemërimin dhe lëndimin. Duke i dhënë vetes kohë për ta bërë këtë, ju mund të bëni, madje, në fazat më të hershme, të shëroheni. Nëse nuk e lejoni veten të ndiejë dhimbjen dhe të përjetojë gamën e plotë të emocioneve që lidhen me të, ajo mund të kthehet më vonë dhe kur e prisni më pak. Ndjenja është fillimi i rimëkëmbjes sepse do të kuptoni vetë emocionet tuaja dhe do të zotëroni ato që janë.

Kushtojini vëmendje asaj që është ndryshe tani.

Padyshim që jeta juaj ka ndryshuar. Dhe, ndoshta ju jeni një nga njerëzit unikë në këtë univers i cili kishte një marrëdhënie të përsosur që e bëri më të mirë çdo aspekt të jetës tuaj. Por, ndoshta mbase, edhe pse ka humbje, ka edhe diçka tjetër .

Ndoshta, ju mund të shihni pak dritë çdo ditë kur zgjoheni mirë të pushuar. Ose të vendosni se çfarë të bëni për darkë. Nëse jo kjo, çfarë është ndryshe që është e mirë?

Kushtojini vëmendje pasi mund të mos jetë e qartë. Në fakt, ju mund të keni nevojë për një gotë zmadhuese për të krijuar pamjen e afërt që keni nevojë për botën që ekziston dhe jo atë që keni imagjinuar. Shpeshherë, humbja na sjell kaq shumë dhimbje të menjëhershme është e vështirë të shihet se çfarë po ndodh jo. Ju mund të keni nevojë të kaloni ca kohë në këtë proces, por mund të vini re një ndryshim të mirë.

Festoni

Ka të ngjarë të paktën njëqind mënyra se si të matni humbjen tuaj. Cilat janë mënyrat si mund të matni fitimin tuaj? Mendojeni atë dhe shkruajeni, fjalë për fjalë.

Sido që të jetë, qoftë nëse keni më shumë paqe , më shumë kohë me miqtë, duke zbuluar se kush interesohet vërtet në kohën tuaj të krizës, ose thjesht më shumë kohë me macen tuaj, bëni një shënim. Dhe merr një moment mirënjohjeje për të. Po, humbja ekziston akoma, por edhe ju!

Për të festuar këtë fitore të vogël të njohjes, bëni diçka të këndshme që është vetëm për ju. Vërtetë, bëjeni këtë: bëni një plan për të shkuar në shëtitje, vrap, për të bërë një masazh, lexoni një libër – çfarëdo qoftë ajo që keni sakrifikuar shumë shpesh në të kaluarën, ndërsa në marrëdhënie. Festoni.

Vlerësoni ato që keni mësuar.

Çfarë mësuat nga fundi i marrëdhënies suaj ? Merrni kohën që ju nevojitet para se të zhyteni në ujërat e thella të një marrëdhënieje tjetër, për të kujtuar se kush jeni (mbase nuk e keni njohur për një kohë shumë të gjatë) dhe e vlerësoni. Trajtoni veten ashtu si do të trajtonit një dashuri të re në jetën tuaj. Ju jeni, në fund të fundit, ai që keni gjithmonë dhe e meritoni atë!

Asnjëherë nuk është e lehtë të zbulosh se dikush në jetën tënde nuk dëshiron më ta kalojë të tyren me ty. Në fakt, mund të jetë pozitivisht tmerruese. Shtë gjithashtu absolutisht e mundur që jo vetëm të rikuperoheni nga humbja, por të merrni njohuri të vlefshme për shkak të saj.

Rritja do të thotë që ju duhet të tregoheni dhe t’i kushtoni vëmendje, jo vetëm asaj që prisni të ndodhë, por asaj që me të vërtetë bën. Kjo mund të bëjë ndryshimin midis ecjes përpara dhe qëndrimit të mbërthyer. Ju meritoni shumë më tepër se kaq, tani, nuk jeni?

Vazhdoni dhe lejojini vetes lirinë të rikuperohet, në mënyrë që të zbuloni se çfarë është e ardhshme dhe e mirë në jetën tuaj. Po vjen nëse shfaqesh dhe i kushton vëmendje tani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Ojky sëmuret dhe e dërgojnë në spital/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ojky sëmuret dhe e çojnë në spital. Doktori njofton Demirin se Ojkyt duhet t’i bëjnë transplant palcën kockore në të kundërt ajo nuk do të jetojë më gjatë. Demir tronditet kur merr këtë lajm. Atij i duhet të gjejë një dhurues për Ojkyn. Xhemal akuzon Ugurin se ka vrarë babain e Demirit. Demir është shumë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Tendencat e modës/ Stilistja e famshme tregon kombinimet më perfekte

Publikuar

-

Nga

Asgjë nuk ndryshon aq shpesh sa moda dhe trendet. Njerëzit dëshpërimisht mundohen t’i përqafojnë menjëherë. stilistët që kanë njohuritë më të azhurnuara të modës dhe disa prej tyre (për fat të mirë për ne) janë të gatshëm të ndajnë atë që dinë në internet. Alexandra Gazinskaya, një stiliste nga Krasnoyarsk, ka më shumë se 50,000 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Do të bënin gjithçka për atë që kanë në krah/ Njihuni me shenjat më hiperaktive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Binjakët Kur keni një Binjak rreth jush, atëherë mos e vrisni mendjen për asgjë. Ata janë shumë entuziast, mbështetës dhe të zgjuar. Ata do të vijnë me ide kreative dhe do t’iu tregojnë se ndodhen aty për ju. Shigjetari Shigjetarët janë të njohur për zemrën e tyre të madhe. Dhe kur ata e duan një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Janë mjeshtër të fjalës/ Këto shenja të horoskopit nuk e njohin frikën

Publikuar

-

Nga

Luani Luani është folës shumë i mirë në public pasi nuk ka frikë dhe as kompleks të dalë para njeërzve. Për ta është jetike dalja në skenë dhe të tregojnë se janë lider. Binjakët Binjakët kanë një gjuhë shumë të veçantë kur bëhet fjalë për komunikim. ata kanë shumë njohuri rreth subjektit dhe ç do […]

LEXO TE PLOTE