Connect with Us

6 gabimet më të mëdha që bëjnë gratë kur janë në një marrëdhënie/ Lexojini me vëmendje

Life Style

6 gabimet më të mëdha që bëjnë gratë kur janë në një marrëdhënie/ Lexojini me vëmendje

Publikuar

-

Nuk ia dinë vlerën vetes:

Ky gabim bëhet kryesisht nga gratë që janë më pak dominuese dhe më shumë drejt anës së nënshtrimit. Ne të gjithë e dimë se ekziston një nivel i caktuar respekti që duhet të ruajmë për veten tonë, që niveli i respektit është i rëndësishëm për të ruajtur sepse i mban larg ata që kanë probleme. Shumë njerëz kanë vërejtur që gratë kanë tendencë të tërhiqen nga burrat që nuk i trajtojnë ato aq mirë sa meritojnë të trajtohen. Shumë burra të bukur pyesin të tjerët pse është kështu që gratë tërhiqen më shumë drejt atyre djemve që nuk janë aq të këndshëm për ta. Kjo është ajo ku gratë bëjnë një gabim kur nuk e dinë vlerën e tyre. Kjo është kur ata nuk do të ishin në gjendje të mbanin me sukses një marrëdhënie. Ata gjithmonë do të përpiqeshin të ishin të nënshtruar dhe të mos përballeshin me partnerin e tyre për këtë problem. Gjithmonë duhet të ketë barazi në një marrëdhënie dhe nëse një grua nuk e mban atë cilësi dhe zgjedh të jetë e nënshtruar, atëherë ky do të ishte faji që do të çonte në një katastrofë.

 

Disa gra mbështeten pak a shumë në anën e tyre dominuese:

Gratë që janë mjaft dominuese dhe të suksesshme në anën profesionale, zakonisht vërehen duke bërë këtë gabim. Ata nuk duhet ta lejojnë atë anë të trajtojë çdo aspekt të jetës së tyre, përfshirë jetën e tyre personale me partnerin e tyre. Ka disa burra që nuk u pëlqen të mbizotërojnë shumë ose që nuk u pëlqen ta kalojnë jetën e tyre me freza kontrolli. Ndonjëherë, është e lehtë të leshosh gjëra që nuk janë aspak shqetësuese. Në të njëjtën kohë, është mirë të lësh gjërat që nuk ia vlen të harxhojnë kaq shumë energji. Nëse jeni një sulm kontrolli, atëherë filloni praktikat të cilat mund t’ju ndihmojnë të mbështeteni më pak në anën tuaj dominuese.

 

Disa gra nuk e kuptojnë funksionimin e burrave:

Të dy gjinitë janë të ndryshme, kjo është arsyeja pse burrat ndonjëherë nuk e kuptojnë se si funksionojnë gratë dhe në të njëjtën kohë gratë nuk e kuptojnë se si funksionojnë burrat.V Mundohuni të mos shqetësoheni shumë nga mënyra se si meshkujt pëlqejnë të kalojnë kohën e tyre. Nëse e lini veten të shqetësohet shumë, atëherë përfundimisht do të dilni në një argument dhe kjo nuk do të kishte asnjë kuptim sepse është më shumë si t’i kërkoni dikujt të shkojë kundër natyrës së tyre dhe të ndiqni ato që dëshironi që ata të ndjekin.

 

Kënaqësia e disa grave është shumë e vështirë:

Disa gra janë perfeksioniste ose natyrisht janë të vështira për tu kënaqur. Merre lehtë, mbase? Kur bëheni një person me të vërtetë i vështirë për të kënaqur, atëherë përfundimisht bëheni një person vërtet i vështirë për të jetuar. Ndoshta për shkak të faktorëve fillestarë, një burrë mund të fillojë të të pëlqejë ty dhe madje të dashurohet me ty por atëherë, gjërat do të bëheshin shumë të vështira nëse do të ishit vërtet të vështira për t’u kënaqur.

 

Ka disa lloje të grave që nuk duan të ndajnë:

Ata thonë se ndarja është e dashur. Nëse doni t’i tregoni dikujt që ju intereson, duhet t’i ndani gjërat me ta. Kur nuk do të tregonit nivelin e kujdesit që keni, atëherë personi do të mendonte se ato nuk janë aq të rëndësishme për ju sa gjërat e tjera në jetën tuaj. Ndarja është diçka që i bën obligacionet më të forta. Nëse po ndani gjëra me partnerin tuaj që do ta bëjë partnerin tuaj të ndjehet i veçantë dhe kjo është mënyra se si ai do të kujdesej më shumë për ju. Ai do të dëshironte të ishte me ju edhe më shumë dhe të vazhdonte marrëdhënien. Shmangni këtë gabim sepse mos ndarja është diçka që preferoni t’i bëni njerëzve që nuk i doni.

Disa gra nuk lejojnë askënd të depërtojë në guaskën që kanë krijuar rreth vetes:

Ne të gjithë kemi sekretet tona të vogla, por ekziston një ndryshim në mbajtjen e një sekreti dhe mos të lejoni askënd t’ju njohë. Disa gra kanë tendencë të bëjnë një mburojë të padukshme rreth vetes dhe nuk duan të lejojnë që dikush të depërtojë në të. Nuk u pëlqen të ndajnë mendimet e tyre personale, ndjenjat dhe emocionet e tyre me partnerin. Kjo krijon një pengesë midis dy shpirtrave. Kur e doni dikë, ju i njoftoni ata brenda dhe jashtë. Gratë që kanë tendencë t’i mbajnë predhat e tyre të forta dhe të forta, zakonisht përfundojnë në luftime. Partneri i tyre bëhet i hutuar dhe nuk e di se ku qëndron në jetën e vajzës së tij. Kështu që përfundimisht çon në probleme.Është në rregull nëse keni bërë disa nga ato gabime, por nuk është kurrë vonë për të ndryshuar gjërat. Asnjëherë nuk është vonë për tu përmirësuar dhe sigurisht që nuk është kurrë vonë për të thënë keq.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

Jahte private, parti me Khloe Kardashian dhe dasma 1 milionë dollarëshe/ Brenda kompanisë së madhe të modës të miliarderit 55 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Boohoo është një nga kompanitë që është rritur me hapa të mëdha. Ajo u themelua në vitin 2016 nga Mahmud Kamani dhe partnerja e tij Carol Kane. Kompania është rritur me shpejtësi dhe deri më tani ka arritur më shumë se 3.8 miliardë dollarë. Kamani ka gjetur rrugën për tu bërë miliarder dhe tani është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ushqimi më i reklamuar në Instagram/ Si të përgatitni tostet më special me bazë pataten e ëmbël

Publikuar

-

Nga

Një trend tjetër i njohur në Instagram janë tostet me bazë pataten e ëmbël. Jo vetëm të famshme, por edhe të shëndetshme. Nëse po mbani një dietë pa përbërës me gluten dhe nuk doni të përdorni bukën këto janë kombinimet ushqimore më të shijshme që mund të provoni. 1-Tost me avocado, patate të ëmbël dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Lehtëson stomakun dhe shmang të vjellat/ Disa arsye pse duhet të përdorim xhinxher në ushqim

Publikuar

-

Nga

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme për çdo njeri. Pavarësisht se ndonjëherë rutina mund t’iu mërzisë por jo nëse pjesë e tij është xhinxheri. Këto janë disa nga mënyrat se si mund ta përdorni xhinxherin në ushqim. Mund ta përzieni me kafenë tuaj. Kafja dhe Xhinxheri janë një kombinim shumë luftues, veçanërisht perderisa […]

LEXO TE PLOTE