Connect with Us

Çmenden pas jush por nuk e tregojnë/ Arsyet pse i dashuri juaj Shigjetar mund t’iu injorojë

Life Style

Çmenden pas jush por nuk e tregojnë/ Arsyet pse i dashuri juaj Shigjetar mund t’iu injorojë

Publikuar

-

Burrat e Shigjetarit dihet se e duan jetën beqare. Ata janë më të vështirët për tu nënshtruar dhe për t’u angazhuar. Kur një njeri i Shigjetarit ju injoron, do të thotë se ai nuk është i interesuar për ju. Do të thotë që ai po kërkon të kalojë më shumë kohë për veten e tij përpara se të jetë i gatshëm të ndajë jetën e tij me ju. Kur një Shigjetar ju injoron, do të thotë që ai nuk dëshiron t’ju japë ndonjë shpresë të rreme. Do të thotë që ai nuk dëshiron t’ju udhëheqë.

Pse më injoron i dashuri im i Shigjetarit?

Nëse jeni në një lidhje me një Shigjetar dhe ai ju injoron, është një skenar tjetër. Burrat e Shigjetarit janë shumë elastikë në lidhje me ndjenjat e tyre, dhe ata janë të detyruar të fillojnë të ju injorojnë nëse janë të çmendur për ju. Pasi një burrë Shigjetar fillon të arrijë drejt një argumenti me ju, ai do të devijojë dhe injorojë bisedën. Ju duhet të gjeni një mënyrë për të shpjeguar se si ndjenjat tuaja janë gjithashtu të rëndësishme. Ju duhet t’u tregoni atyre se koha juaj është po aq thelbësore sa e tyre. Nëse ata po ju injorojnë sepse janë të çmendur për ju, ata duhet të jenë të pjekur dhe të flasin me ju për atë sesa të shikojnë nga ju.

Nëse ata po ju injorojnë sepse janë shumë të zënë, atëherë duhet të dini se askush nuk është shumë i zënë për partnerët e tyre. Po, të gjithë kemi punë për të bërë. Kemi rutina të bezdisshme dhe orare të ngjeshura. Por jam i sigurt, edhe gjatë ditëve më aktive, unë mund të gjej lehtë pesë minuta për të thirrur gruan time dhe ta pyes për ditën e saj. Pra, nëse ai po ju injoron sepse është “shumë i zënë”, kjo do të thotë se nuk jeni përparësi në jetën e tij. Sepse shënoni fjalët e mia, çdo njeri mund të gjejë kohë për ju nëse dëshiron. Nëse një njeri thotë se është i zënë, kjo do të thotë se ai nuk dëshiron të flasë me ju./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Janë gati të nisin një jetë të re/ Këto janë shenjat më aventureske të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Shigjetari Shigjetari e adhuron të vizitojë vende të reja dhe të përjetojë eksperienca të reja. E jetojnë jetën si të ishte dita e fundit. Të vizitosh vende të reja për ta do të thotë të testosh durimin dhe kjo u vlen në jetën e tyre. Binjakët Do të sillte shumë përfitime në jetën e binjakëve […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

8 zakonet e përditshme që po shkatërrojnë gjumin tuaj

Publikuar

-

Nga

Nëse ju duhen rreth 30 minuta që të flini apo zgjoheni në mes të natës dhe qëndroni 20 minuta zgjuar, ko do të thotë se keni nevojë për të përmirësuar cilësinë e gjumit. Më e mira që mund të bëni rreth kësaj është të mos lini zakonet tuaja të përditshme të mos ndikojnë në nevojën […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

I keni gjykuar gabim/ 4 mitet rreth shenjës së Gaforres që duhet të dini patjetër

Publikuar

-

Nga

1-Gaforret janë shumë të ndjeshme dhe ndonjëherë nuk luftojnë dot dhe në betejat që krijojnë vetë. Shumë njerëz gabojnë kur ua marrin për dobësi ndjeshmërinë dhe keqardhjen, por nuk do të thotë që kjo nuk është e vërtetë. Gaforret janë jashtëzakonisht elastikë dhe të aftë të merren me çdo lloj situate sepse në një farë […]

LEXO TE PLOTE