Connect with Us

Kjo është shenja që ju duhet të ndryshoni jetën tuaj, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Kuriozitete

Kjo është shenja që ju duhet të ndryshoni jetën tuaj, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Publikuar

-

1. Dashi (21 Mars – 19 Prill): Një mungesë veprimi në jetën tuaj

Dash, me dominimin e Marsit, ju jeni “aktori” dhe “luftëtari” i zodiakut. Zakonisht ju pëlqen të jeni i pari në gjithçka që bëni.

Nëse për çfarëdo arsye, ju ndjeheni të paaftë për të arritur qëllimet dhe ëndrrat tuaja, do të bëni ndryshimet e nevojshme për të lënë pas atë që po ju shqetëson dhe ju angazhon në detyrën në fjalë, ndërsa vazhdoni të nxitoni në jetë.

2. Demi (20 Prill – 20 maj): Ju keni ndaluar të ndjeheni mirë me veten tuaj

Demi, ju drejtoheni nga Venera, planeti i kënaqësisë dhe bukurisë. Meqenëse planeti juaj qeverisës është Venus, ju keni nevojë për disa gjëra në jetën tuaj që të ndjeheni të lumtur dhe produktivë. Do të dini që keni nevojë për një ndryshim nëse ndaloni të kujdeseni për veten tuaj. Mund të jetë gjithçka: të mos kesh gjumë të mjaftueshëm, të mos ushqehesh aq i shëndetshëm si zakonisht.

Ju gjithashtu e bëni sensin tuaj të sigurisë një përparësi. Mund të duhet një kohë që ju të bëni një ndryshim serioz. Por, pasi të merret vendimi juaj, asgjë nuk mund t’ju ndalojë.

3. Binjakët (21 maj – 20 qershor): Ju jeni të mërzitur

Nuk kërkon shumë që Binjakët të kenë nevojë për ndryshim. Kjo shenjë e ajrit intelektual ka nevojë për stimulim të vazhdueshëm. Nëse mërzitet në punën e tij, ai do të fillojë të kërkojë një sfidë të re.

E njëjta gjë vlen edhe për marrëdhëniet. Nëse ai mendon se marrëdhënia e tij po ngec, ai nuk do ta ketë problem ta përfundojë atë. Binjakët kanë nevojë për eksitim mendor që të ndjehen të gjallë.

4. Gaforrja (21 qershor – 22 korrik): Ju nuk merrni kohë të mjaftueshme për t’u kujdesur për veten tuaj

Kur qeveriseni nga Hëna, disponimet tuaja bëhen si baticat. Me shumë ndryshime të vazhdueshme, keni nevojë për një rutinë të fortë të kujdesit personal në të cilin mund të ktheheni. Si gaforre, ju jeni shumë të ndjeshëm dhe intuitivë.

Kur nuk merrni kohë për të medituar ose jeni vetëm, është e lehtë të lejoni që gjendja shpirtërore dhe sjellja e njerëzve të tjerë të ndikojnë thellësisht tek ju. Nëse një Gaforre e kupton se ai u jep më shumë njerëzve të tjerë nga sa merr, ka të ngjarë që ai të rivlerësojë marrëdhëniet e tij për të parë se kush e meriton me të vërtetë energjinë e tij.

5. Luani (23 korrik – 22 gusht): Nuk ka entuziazëm të mjaftueshëm në jetën tuaj

Luan, ju duhet ndryshim për t’i mbajtur gjërat interesante. Për të qenë të lumtur, ju duhet të jeni krijues dhe të ndjeheni plotësisht të gjallë. Të gjitha aspektet (dhe njerëzit) e jetës suaj duhet të rreshtohen dhe t’ju mbështesin ndërsa drejtoni me pasion fisin tuaj drejt një të ardhme më të mirë.

Nëse filloni të ndjeni se çdo ditë është njësoj, do të kërkoni diçka që të revolucionarizojë jetën tuaj.

6. Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator): Një mungesë e rendit

Virgjëreshat janë shenja të Tokës, kështu që ato kanë tendencë të jenë shumë të rrënjosura kur ndryshojnë. Virgos janë perfeksionistët përfundimtarë dhe kjo vjen me një çmim. Më shpesh, ata duhet të pastrojnë dëmet e të tjerëve.

Ata kanë nevojë që gjërat rreth tyre të jenë sa më produktive. Nëse ata kanë një mjedis kaotik në shtëpi ose në zyrë, ata do të largohen menjëherë.

7. Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor): Ju keni ndaluar të shqetësoheni se si e paraqitni veten para botës

Peshorja dihet të jetë pak e pavendosur. Do të duhet ca kohë për të peshuar të mirat dhe të këqijat e çdo ndryshimi të madh, por ato janë gjithmonë të hapura. Ata do ta dinë që kanë nevojë për ndryshim nëse ndalen së shqetësimi për mënyrën se si e paraqesin veten para njerëzve të tjerë.

Mund të tingëllojë sipërfaqësore, por kur një shenjë e sunduar nga Venusi si ai pushon të vishet, do të thotë që diçka nuk është në rregull. Përsosja dhe eleganca janë pjesë e Peshorjes.

8. Akrepi (23 tetor – 21 nëntor): Ju mungon pasioni

Akrepat janë një shenjë shumë pasionante dhe intensive. Ata do të bëjnë ndryshime kur është e nevojshme, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet e tyre. Nëse nuk e dini kur keni pasur një marrëdhënie intime me partnerin tuaj për herë të fundit, mund t’ju ​​shtyjë të bëni ndryshime.

Për ju, intimiteti është një çështje lidhjeje dhe marrëdhënie që shkon me të. Shumë shenja mund të jetojnë pa të – por ju nuk jeni pjesë e tyre. Ndërsa jeni një shenjë fikse, ndryshimi nuk është i lehtë për ju. Por nëse ju mungon pasioni, ju preferoni të jeni vetëm.

9. Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor): Ndjehesh sikur po kalon nëpër rrathë

Kombinimi i elementit tuaj (Zjarri) dhe planetit tuaj qeverisës (Jupiter) ju jep një ton energji, por gjithashtu kërkon që ju të ndryshoni mendimin tuaj mjaft shpesh. Ju jeni gjithmonë në lëvizje dhe po kërkoni për aventurën tjetër të madhe. Ju dëshironi të bëni gjithçka dhe të shihni gjithçka.

Por, siç simbolizon simbolin tuaj ikonik, ju duhet një objektiv për të realizuar gjërat. Nëse vini re se situata juaj e tanishme ju pengon të bëni asgjë, do të jetë koha të ngadalësoni dhe të mendoni për atë që dëshironi me të vërtetë në jetën tuaj.

10. Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar): Ndjeheni të pasigurt në punë

Bricjapët janë si shenja të tjera të Tokës dhe nuk duan të bëjnë ndonjë ndryshim të madh në të ardhmen e afërt. Por ata do të, veçanërisht në lidhje me karrierën dhe ambiciet e tyre. Ata kanë lindur për të pasur sukses, dhe kur mendja e tyre nuk është në rregull dhe zemrat e tyre ndjehen bosh, kjo do të thotë se duhet të ndodhë një ndryshim i madh që të vazhdojë të arrijë lartësi të reja.

11. Ujori (20 janar – 18 shkurt): Ndjeheni të bllokuar

Ujori mund të jetë një shenjë e ajrit, por është gjithashtu një shenjë fikse. Për shkak të kësaj, ai tenton të qëndrojë në të njëjtin vend pasi të ndjehet rehat.

Sidoqoftë, ai duhet të ndiejë një ndjenjë pavarësie në të gjitha fushat e jetës së tij. Nëse diçka e mbyt atë, ai do të bëjë ndryshimet e nevojshme për të çliruar veten e tij.

12. Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars): Ju keni ndaluar të keni ëndrra të mëdha

Peshqit qeverisen nga Jupiteri dhe Neptuni. Për shkak të kësaj, ata kanë lindur për të ëndërruar të madh. Por nëse jeta i largon nga ëndrrat e tyre, ata duhet të sjellin ndryshime dhe të kërkojnë një mjedis që pasqyron vërtet qasjen e tyre të shkolluar.

Nëse realiteti i ngadalëson ato, mund të duhet të bëjnë një ndryshim për të rikthyer frymëzimin në jetën e tyre./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Këpucët me taka nuk dëmtojnë vetëm këmbët/ Këto janë 3 pjesët e trupit që rrezikojnë të dëmtohen nëse i mbani veshur për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Nga

71 përqind e femrave kanë dhimbje të madhe tek këmbët kur qëndrojnë gjatë mbi këpucët me taka.  Por nuk ndikojnë negativisht vetëm tek këmbët por edhe në pjesë të tjera të trupit siç janë legeni, gjunjët dhe shpina. Kur vishni taka balanca juaj e trupit nuk është e drejtë. Duke qëndruar për shumë kohë mbi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-10 fakte rreth gjeneve që shpjegojnë gjithë jetën tonë

Publikuar

-

Nga

Gjenet tona na bëjnë ato që jemi dhe përcaktojnë shumë situata në jetën tonë. Për të kuptuar ADN është si të zgjidhësh një mister që hedh dritë në shumë gjëra të zakonshme që na ndodhin. Për shembull, shkencëtarët zbulojnë se si gjenet tona mund të ndikojnë në zakonet tona të ngrënies, pse mund të jetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa njerëz pëlqejnë udhëtimet e shkurtëra dhe vendosin të kalojnë disa ditë pushime për të kaluar kohën e tyre të lirë. Ndërsa disa të tjerë zgjedhin udhëtimet e gjata dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 arsyet pse nuk duhet të flini në anën tuaj të djathtë/ Ndikojnë në shëndet

Publikuar

-

Nga

Disa nga problemet më të rënda kronike si urth dhe dhimbja e shpinës mund të shkaktohen nga fjetja në anën e gabuar. Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të shijosh një gjumë të mirë gjatë natës. Bright Side zbuloi se si disa nga problemet me të cilat ndeshemi në jetën tonë mund […]

LEXO TE PLOTE