Connect with Us

Kylie Jenner shiti gjysmën e “perandorisë” së saj të kozmetikës/ Kriss zbulon arsyen

Showbizz

Kylie Jenner shiti gjysmën e “perandorisë” së saj të kozmetikës/ Kriss zbulon arsyen

Publikuar

-

Miliarderja Kylie Jenner ditën e djeshme ka shitur 51 përqind të aksioneve të kozmetikës kompanisë “Coty”.

kjo kompani është kontrrolluese e shumë kompanive të tjera të njohura të kozmetikës si “Gucci Beauty”, “Burberry” dhe “Miu Miu” në kategoritë e parfumeve dhe makijazheve.

Kylie ka vendosur ta shesë për 600 milionë dollarë pasi vetëm në këtë mënyrë ajo do të mund të zgjerojë biznesin e saj.

Mamaja e 22-vjeçares, Kriss Jenner, shpjegoi gjithashtu arsyen e këtij vendimi të së bijës në një intervistë me Squaëk Box CNBC.

“Dje ishte një ditë me të vërtetë e madhe për Kylie-n dhe ekipin tonë të “Kylie Cosmetics”. Ishte me të vërtetë një moment për të cilin familja jonë ishte krenare.

Unë mendoj se qëllimi është ta shndërrojmë biznesin ekzistues të bukurisë së Kylie-t në një markë globale. Ky është vizioni. Ne vendosëm të partnerizohemi me “Coty” sepse ata ndajnë të njëjtin vizion si ne për ndërtimin e kësaj gjëje të madhe. Ne ëndërrojmë gjëra të mëdha dhe kjo është diçka për të cilën jemi të entusiazmuar.

Kylie ndihet sikur ky është vendi të cilit i përket. Ky është pasioni i saj dhe ajo dëshiron vërtet të përdorë anën e saj krijuese për të zhvilluar markën e saj. Dhe kjo është ajo që Kylie dëshiron të bëjë për pjesën tjetër të jetës së saj. Kylie flet për të gjithë kohën. Njëzet vite nga tani ajo e sheh veten duke bërë këtë dhe mbase duke ia lënë këtë perandori trashëgimi vajzës së saj, Stormi.”- u shpreh Kriss./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Kendall Jenner zgjedh “nënën më të keqe” në familje/ Modelja bën renditjen

Publikuar

-

Nga

Kendall Jenner është një nga vajzat më të ndjekura në rrjetet sociale. Ajo është renditur në top 20 e personave më të ndjekur në Instagram për vitin 2019. Pas pushimeve të nxehta Kendall është bërë pjesë e një interviste nga Harry Styles në emisionin The late shoë ëith James Corden. Ajo është përballur me pyetjet […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“Pa filtra dhe pa make up”/ Ylli i “Shtëpiake të dëshpëruara” tregon format e saj perfekte

Publikuar

-

Nga

Teri Hatcher i ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur teksa ka treguar fizikun e saj mbresëlënës. Ylli i “Shtëpiake të dëshpëruara”, 55 vjeç është shfaqur në super formë teksa tregon muskujt me bikini. Teri e ka publikuar foton në rrjetet sociale dhe tregon se kjo foto nuk ka nevojë as për filëtr as […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Nga Kim Kardashian tek Jennifer Lopez/ Gratë më seksi të showbizit që guxuan të shfaqeshin në publik pa tualet

Publikuar

-

Nga

2019 ishte viti i bukuirsë natyrale. Nuk ka të bëjë vetëm me mospërdorimit të make up por me atë që shumë personazhe të famshme vendosën të shfaqeshin në publik pa asnjë filtër. Një nga yjet botërore siç është Kim Kardashian, tregoi me anë të një video në Instagram fytyrën e saj pas asnjë lloj ndërhyrje […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

“As nuk e kemi ëndërruar”/ Vesa Luma tregon për jetën në Zelandën e Re

Publikuar

-

Nga

Çifti i showbizit shqiptar Vesa Luma dhe Big Basta prej vitesh janë zhvendosur për të jetuar në Zelandën e re së bashku me djalin e tyre Lian. Ajo ka treguar se është mjaft e lumtur në vendin ku po jeton tani edhe pse bën një jetë të thjeshtë. Të gjitha ato që i kanë munguar […]

LEXO TE PLOTE