Connect with Us

Teoria e re e konspiracionit që po i “cmend” të gjithë/ Greta Thunberg udhëtare në kohë, zbulohet foto e 121 viteve më parë

Life Style

Teoria e re e konspiracionit që po i “cmend” të gjithë/ Greta Thunberg udhëtare në kohë, zbulohet foto e 121 viteve më parë

Publikuar

-

Interneti është bërë “i gjallë” me një teori krejt të re konspiracioni sot dhe thonë se aktivistja për ndryshimin e klimës Greta Thunberg, është një vajzë e cila ka ardhur nga e kaluara dhe është dërguar për të shpëtuar planetin. 

Një teori e tillë filloi të diskutohej pas publikimit të një fotoje të vjetër, e shkrepur 121 vite më parë, ku duket një vajzë ,e pamje shumë të ngjashme me atë të aktivistet suedeze.

Në twitter shumë persona shpërndanë foton që tregon tre fëmijë duke nxjerrë ujë nga një pus në territorin e Yukon në Kanada, në vitin 1898.

Fotografia u zbulua në arkivat e fotografive të Universitetit të Uashingtonit dhe përdoruesit e mediave sociale u treguan të shpejtë për ta shpërndarë.

Kaq ka mjaftuar dhe tashme kudo po qarkullon teoria se Thunberg është dërguar për të ndaluar ndryshimet e klimës.

“Pra, ‘Greta Thunberg’ është në një foto nga 120 vjet më parë, dhe është komploti im i ri i preferuar”, ka shkruar një përdorues i Twitter. 

“Greta është një udhëtare ne kohë, nga e ardhmja, dhe ajo është këtu për të na shpëtuar”. 

Jack – J.S. Strange@JackSamStrange

So, ‘Greta Thunberg’ is in a photo from 120 years ago, and it’s my new favourite conspiracy. Greta’s a time traveller, from the future, and she’s here to save us.

View image on Twitter
858 people are talking about this

“Unë nuk mund të besoj se Greta Thunberg është një udhëtare ne kohë që duhet të dëgjojmë,” tha një tjetër. 

♡maggie♡@maggiecomplains

I can’t believe Greta thunberg is a time traveller we have to listen

See ♡maggie♡’s other Tweets

Kelly Edwards@KellyEdwardsWPG

Maybe she is from the future who was sent back in time to key moments in history to stop climate change 🤯😂 https://www.ladbible.com/news/news-conspiracy-theorists-brand-greta-thunberg-a-time-traveller-20191119?c=1574167147802?source=facebook 

Conspiracy Theorists Claim Greta Thunberg Is A Time Traveller From 1898

Illuminati confirmed…

ladbible.com

See Kelly Edwards’s other Tweets

“Dhe kështu Greta Thunberg e gjen veten duke kërcyer nga jeta në jetë …”, mendoi një komentues. /CNA.al

 

CFOX

@CFOXvan

And so Greta Thunberg finds herself leaping from life to life, striving to put right what once went wrong and hoping each time that her next leap… will be the leap home.https://www.ladbible.com/news/news-conspiracy-theorists-brand-greta-thunberg-a-time-traveller-20191119 

Conspiracy Theorists Claim Greta Thunberg Is A Time Traveller From 1898

Illuminati confirmed…

ladbible.com

See CFOX’s other Tweets

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Takimi me shpirtin binjak/ Kjo është mosha kur do të njihni dashurinë e jetës tuaj sipas astrologjisë

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit rreth moshës 25 vjeç; një kohë kur ajo është e pjekur dhe po përpiqet të kuptojë veten. Kjo është gjithashtu një kohë thelbësore për shoqen e tij për ta parë saktësisht ashtu siç është. Demi Demi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit ne […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi për ditën e parë të muajit Prill, dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi Dita e sotme do të jetë veçanërisht e ndërlikuar për të lindurit në këtë shenjë, jeni bërë shumë të padurueshëm, si të gjithë të tjerët në këtë periudhë. Në ditët qendrore të javës, astrologu rekomandon të qetësoheni. Sa i përket dashurisë, këshilla është të tregoheni të kujdesshëm. Demi Venusi në hapësirën tuaj zodiakale ushqen […]

LEXO TE PLOTE