Connect with Us

Zgjidhni një nga kartat e Mandalës për të zbuluar aspekte të mahnitshme të jetës suaj

Kuriozitete

Zgjidhni një nga kartat e Mandalës për të zbuluar aspekte të mahnitshme të jetës suaj

Publikuar

-

Mandalat janë shumë tërheqëse për tu parë për shkak të shumë ngjyrave dhe formave të tyre. Ata mund të na ndihmojnë të qëndrojmë të qetë dhe të ndjekim jetën tonë me vetëdije.

Testi i sotëm tregon një aspekt tjetër të mandalave: ai i vetë-zbulimit. Në foton më lart, ne paraqesim tre karta të ndara, secila përfaqëson një mandala të ndryshme. Zgjidhni atë që ju preferoni dhe zbuloni aspekte të mahnitshme të jetës tuaj.

Numri 1:

Edhe pse ju portretizoni veten si një person i ftohtë dhe jashtëzakonisht i fortë në botë, në realitet, ju jeni shumë bamirës dhe plot dashuri për t’u dhënë të gjithë atyre që janë përreth jush. Ju kujdeseni për atë që të tjerët ndjejnë dhe duan të bëjnë më të mirën në mënyrë që lumturia të jetë gjithnjë e pranishme në jetën e atyre që doni.

Duhet një kohë për t’u lidhur me njerëzit sepse ju shikoni nga afër personalitetet e tyre dhe sigurohuni që ata t’ju trajtojnë ashtu si ju meritoni. Sidoqoftë, kur konfirmoni që dikush është me të vërtetë i mirë për ju, ju investoni maksimumin në këtë marrëdhënie.

Ju duhet t’i kushtoni vëmendje dëshirës tuaj të brendshme për t’u dhënë gjithnjë njerëzve përreth jush sepse nuk do t’i njohin gjithmonë përpjekjet tuaja dhe ju mund të ndjeheni të padrejtë. Vendoseni veten në ballë dhe praktikoni vetëvlerësim në mënyrë që jeta juaj të jetë shumë më e mirë.

Numri 2:

Ju jeni lloji që keni projekte për jetën tuaj dhe gjithmonë bëni pjesën tuaj për t’i realizuar ato. Gjithmonë shumë i përkushtuar, aktiv dhe i organizuar, veproni sot duke menduar për të ardhmen dhe po kërkoni forcën për të pushtuar të gjitha vështirësitë dhe për të krijuar jetën që keni dashur gjithmonë të jetoni.

Ndalimi i lëvizjes përpara nuk është kurrë mundësi, dhe madje edhe në kohërat më të vështira, mund të gjeni dritën për të vazhduar. Personaliteti juaj ju pengon të mbani kontakte të ngushta me ata që vendosin të jenë viktima të jetës sepse nuk është ashtu si veproni në jetën tuaj private.

Ju jeni duke bërë shumë mirë, por kini kujdes që të mos përqendroheni vetëm në punë. Merrni kohë për t’u përzier me ata që ju duan dhe bëni atë që doni sepse kjo përforcim emocional pozitiv është thelbësor për udhëtimin tuaj. Suksesi ka të bëjë edhe me të qenit i lumtur dhe kultivimi i marrëdhënieve të mira.

Numri 3:

Ju jeni një person pozitiv dhe energjik që ju pëlqen të jetoni intensivisht. Jeta e zakonshme nuk ju motivon sepse ju shijoni përvoja të ndryshme dhe unike që ju lejojnë të lidheni më me të vërtetë me veten tuaj. Ndonjëherë mund të jeni pak impulsiv, por kjo është mënyra juaj e jetës.

Liria juaj është frymëzuese dhe sigurisht që mund të përqafohet nga më shumë njerëz; mënyra juaj e të shikuarit në jetë është shumë e veçantë. Ju vlerësoni gjërat e mira dhe përpiqeni të mos keni qenë në këtë botë për asgjë.

Sidoqoftë, mund të përfitoni edhe më shumë nëse mësoni të jeni pak më të durueshëm, sepse gjërat nuk do të jenë gjithmonë ashtu siç dëshironi ato, por ato do të ndjekin rrugën më të mirë për jetën tuaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Këpucët me taka nuk dëmtojnë vetëm këmbët/ Këto janë 3 pjesët e trupit që rrezikojnë të dëmtohen nëse i mbani veshur për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Nga

71 përqind e femrave kanë dhimbje të madhe tek këmbët kur qëndrojnë gjatë mbi këpucët me taka.  Por nuk ndikojnë negativisht vetëm tek këmbët por edhe në pjesë të tjera të trupit siç janë legeni, gjunjët dhe shpina. Kur vishni taka balanca juaj e trupit nuk është e drejtë. Duke qëndruar për shumë kohë mbi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-10 fakte rreth gjeneve që shpjegojnë gjithë jetën tonë

Publikuar

-

Nga

Gjenet tona na bëjnë ato që jemi dhe përcaktojnë shumë situata në jetën tonë. Për të kuptuar ADN është si të zgjidhësh një mister që hedh dritë në shumë gjëra të zakonshme që na ndodhin. Për shembull, shkencëtarët zbulojnë se si gjenet tona mund të ndikojnë në zakonet tona të ngrënies, pse mund të jetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa njerëz pëlqejnë udhëtimet e shkurtëra dhe vendosin të kalojnë disa ditë pushime për të kaluar kohën e tyre të lirë. Ndërsa disa të tjerë zgjedhin udhëtimet e gjata dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 arsyet pse nuk duhet të flini në anën tuaj të djathtë/ Ndikojnë në shëndet

Publikuar

-

Nga

Disa nga problemet më të rënda kronike si urth dhe dhimbja e shpinës mund të shkaktohen nga fjetja në anën e gabuar. Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të shijosh një gjumë të mirë gjatë natës. Bright Side zbuloi se si disa nga problemet me të cilat ndeshemi në jetën tonë mund […]

LEXO TE PLOTE