Connect with Us

Bindës dhe shumë të zgjuar/ Shenjat e horoskopit që dinë të luajnë më së miri rolin e prokurorit

Life Style

Bindës dhe shumë të zgjuar/ Shenjat e horoskopit që dinë të luajnë më së miri rolin e prokurorit

Publikuar

-

Luani

Njerëzit që i përkasin shenjës së Luanit dinë të bëjnë shumë mirë rolin e prokurorit shkëlqyeshëm për shkak të aftësive të tyre fantastike të njerëzve. Kur punoni në sistemin juridik, ju punoni me njerëz – firma juaj, klienti juaj, mbrojtësi kundërshtar dhe të gjithë në sallën e gjyqit. Juristët punojnë në emër të njerëzve dhe vendimet që ata marrin ndikojnë në jetë.

Luani është i pëlqyeshëm, bindës dhe kanë aftësinë për të lexuar njerëzit. Ata janë në gjendje të vëzhgojnë reagimet e jurisë dhe vërtetësinë e dëshmitarëve. Pa aftësi të mëdha për njerëzit, ata nuk do të ishin në gjendje të kuptojnë qasjen më të mirë për të arritur rezultatin e dëshiruar.

Virgjëresha

Ligji është një vend që Virgjëresha mund t’i përdorë aftësitë e saj të mahnitshme analitike në përdorim të mirë. Virgjëreshat janë në gjendje të shikojnë çdo situatë dhe të marrin në konsideratë të gjitha pikëpamjet.

Një prokuror i Virgjëreshës është në gjendje të marrë sasi të mëdha informacioni, ta përpunojë atë, ta vendosë atë në rregull dhe, nëse është nevoja, të ndryshojë kursin. Pavarësisht se sa i përgatitur mund të jetë një avokat, gjithmonë do të ketë surpriza dhe Virgjëresha është në gjendje të zgjidhë problemet në vend.

Bricjapi

Një prokuror i mirë ka nevojë për këmbëngulje, dhe kjo është një cilësi që Bricjapët janë të famshëm për të pasur. Çështjet gjyqësore mund të zvarriten dhe një avokat duhet të jetë në gjendje të vazhdojë të funksionojë edhe kur gjërat duken të pashpresa.

Ata duhet të vendosin me orë të gjata, të hulumtojnë udhëzime të reja për të marrë rastin dhe të vazhdojnë të luftojnë për klientin e tyre. Ndërsa shumica e punës është cerebrale, ajo gjithashtu merr numrin e saj fizikisht. Bricjapët janë të fortë, elastikë dhe janë në gjendje të vazhdojnë luftën.

Akrepi

Akrepat kanë shumë cilësi të admirueshme, por ato që i ndihmojnë ata të jenë prokurorë të shkëlqyeshëm janë fokusi, pasioni dhe aftësia e tyre për të negociuar. Sapo një Akrep të angazhohet për një çështje, ata nuk do të ndalojnë asgjë për të marrë një aktgjykim në favor të tyre.

Ata qëndrojnë në rrugën e duhur dhe është shumë e vështirë t’i shpërqendrosh. Kjo mund të jetë arsyeja pse ata janë negociatorë të shkëlqyeshëm, pasi qëllimi i tyre është të sigurohen që të gjitha palët të ndiejnë një rezultat të drejtë dhe të arsyeshëm u arrit. Nuk ka rëndësi nëse avokati kundërshtar ka kërkesa të egra, sepse ata qëndrojnë të përqendruar.

Binjakët

Binjakët nuk janë vetëm komunikues të shkëlqyeshëm, ata janë dëgjues të jashtëzakonshëm. Ata nuk humbasin informacione të rëndësishme sepse nuk po i kushtojnë vëmendje dhe kanë tendencë të marrin gjëra që ndoshta nuk janë thënë.

Ata mund të mbledhin shumë informacione nga gjestet dhe gjuha e trupit të dëshmitarëve dhe mund të lexojnë midis rreshtave të dëshmisë së ekspertëve. Për më tepër, Binjakët janë të pëlqyeshëm dhe mund të marrin një juri në anën e tyre përmes humorit dhe personalitetit.

Shigjetari

Shigjetarët janë jashtëzakonisht inteligjent, të dhembshur dhe janë kërkues të së vërtetës dhe drejtësisë. Një Shigjetar do të luftojë për klientin e tyre edhe kur nuk mund të ketë një pagesë të madhe në fund të çështjes. Ata janë të sigurt dhe janë të mirë me njerëzit, kështu që juritë i besojnë dhe i besojnë ata.

Ata gjithashtu mendojnë jashtë kutisë dhe paraqesin zgjidhje për problemet që mund të humbasin të tjerët. Shigjetarët duket se instinktivisht dinë veprimet më të përshtatshme për të ndërmarrë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

Tendencat e modës/ Stilistja e famshme tregon kombinimet më perfekte

Publikuar

-

Nga

Asgjë nuk ndryshon aq shpesh sa moda dhe trendet. Njerëzit dëshpërimisht mundohen t’i përqafojnë menjëherë. stilistët që kanë njohuritë më të azhurnuara të modës dhe disa prej tyre (për fat të mirë për ne) janë të gatshëm të ndajnë atë që dinë në internet. Alexandra Gazinskaya, një stiliste nga Krasnoyarsk, ka më shumë se 50,000 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Do të bënin gjithçka për atë që kanë në krah/ Njihuni me shenjat më hiperaktive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Binjakët Kur keni një Binjak rreth jush, atëherë mos e vrisni mendjen për asgjë. Ata janë shumë entuziast, mbështetës dhe të zgjuar. Ata do të vijnë me ide kreative dhe do t’iu tregojnë se ndodhen aty për ju. Shigjetari Shigjetarët janë të njohur për zemrën e tyre të madhe. Dhe kur ata e duan një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Janë mjeshtër të fjalës/ Këto shenja të horoskopit nuk e njohin frikën

Publikuar

-

Nga

Luani Luani është folës shumë i mirë në public pasi nuk ka frikë dhe as kompleks të dalë para njeërzve. Për ta është jetike dalja në skenë dhe të tregojnë se janë lider. Binjakët Binjakët kanë një gjuhë shumë të veçantë kur bëhet fjalë për komunikim. ata kanë shumë njohuri rreth subjektit dhe ç do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Injorues dhe kokëfortë/ 5 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot që të tjerët t’iu tregojnë se çfarë duhet të bëjnë

Publikuar

-

Nga

Dashi Kur dikush i thotë një Dashi të mos bëjë diçka apo se po rrezikon nëse e bën një gjë, dijeni se si përfundim ai do ta bëjë atë që ka menduar. Dashi është kokëfortë dhe askush nuk e mbështet në këtë pikë. Demi Demët njihen si kokëfortë dhe nuk e besojnë se një njeri […]

LEXO TE PLOTE