Connect with Us

Eleni Foureira pjesë e një festivali shqiptar/ Zbulohet surpriza

Showbizz

Eleni Foureira pjesë e një festivali shqiptar/ Zbulohet surpriza

Publikuar

-

Të gjithë janë në pritje të një prej eventeve më të rëndësishme në Shqipëri, Festivali i Këngës në RTSH. Këtë vit ky festival do të sjellë emrat më të njohur të muzikës shqiptare, ku fituesi do të na përfqësojë në Eurosong.

Elvana Gjata, Bojken Lako, Renis Gjoka etj, janë në mesin e këngëtarëve të njohur që do të konkurrojnë për çmimin e parë që do t’i çojë në skenën e Eurovizionit.

Por jo vetëm kaq, festivali do të bëjë pjesë të tij, për herë të parë këngëtaren me origjinë shqiptare, Eleni Foureira. Burime për “News31” bëjnë me dije se ajo është e ftuara speciale e e një prej datave 19 ose 20 dhjetor.

Kujtojmë se Eleni vitin e kaluar qërfaqësoi Qipron në Eurovizion dhe arriti të renditet në vendin e dytë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Zyrtarisht burrë e grua/ Taulant Xhaka dhe Arbnora kurorëzojnë dashurinë e tyre

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i kombëtares shqiptare Taulant Xhaka,  disa muaj më parë i propozoi për martesë partneres së tij Arbnorës, e cila është në pritje të ëmbël. Pas 7 muajsh, Taulanti dhe Arbnora kanë vendosur të celebrohen dhe  tashmë janë zyrtarisht burrë e grua. Këtë lajm Taulanti e ka bërë të ditur përmes disa fotove ku shfaqen […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Këngëtarja shqiptare përlotet në emision/ Tregon për periudhën më të vështirë të jetës së saj

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja e dashur për publikun Ertila Koka ka rrëfyer dhe për një nga ngjarjet më të trishtueshme të jetës së saj. Në moshë shumë të vogël ka humbur nënën e saj dhe për këtë ajo është shprehur se ka qenë një nga periudhat më të vështira të jetës së saj. E ftuar tek Rudina. gjithashtu […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Alfred Trebicka me tone të ashpra për Ermal Mamaqin dhe Bes Kallakun: Sharlatanë të kinemasë

Publikuar

-

Nga

Aktori dhe regjizori Alfred Trebicka ka bërë  një deklaratë mjaft të fortë ndaj filmave të rinj që kanë dalë në treg. Në një kohë ku po shohim reklamat e filmave të rinj të Bes Kallakut dhe Ermal Mamaqit, Alfred Trebicka i ka quajtur autorët e tyre “sharlatanë të kinemasë.” I ftuar në emisionin “Vizioni i […]

LEXO TE PLOTE