Connect with Us

Jo vetëm do moderojë Festivalin e Këngës/ Alketa Vejsiu zbulon surprizën e rradhës, risjell këngën më të bukur shqiptare

Showbizz

Jo vetëm do moderojë Festivalin e Këngës/ Alketa Vejsiu zbulon surprizën e rradhës, risjell këngën më të bukur shqiptare

Publikuar

-

Pak muaj më parë, u tha se moderatorja Alketa Vejsiu do të ngjitej në skenën e ‘Festivalit të Këngës’ si moderatore e tij. Alketa ka treguar se për të kjo është një ëndërr e bërë realitet dhe prandaj nuk do të fitojë asgjë në këmbim të punës së saj, sepse dëshiron që këtë vit festivali të realizohet në mënyrë perfekte.

Se fundmi ajo ka zbuluar se po përgatitet jo vetëm për moderimin, por edhe për të kënduar diçka, për të rikthyer në vëmendje këngët më të bukura të festivalit. Moderatorja ka publikuar në ‘Instagram’ një video në të cilën shihet se është duke punuar së bashku me Shpëtim Saraçin për të risjellë një nga këngët më të bukura shqiptare.

Në video Alketa dëgjohet duke kënduar këngën ‘E duam lumturinë’ të Parashqevi Simakut, me të cilën ajo arriti të fitonte çmimin e parë në ‘Festivalin e 27-të të Këngës’.

Vejsiu ka pyetur edhe ndjekësit e saj nëse do të dëshironin që ta këndojë këngën në festival dhe pjesa më e madhe e tyre janë përgjigjur pozitivisht.

Mesa duket Alketa dhe Vera kanë përgatitur surpriza të mëdha për ‘Festivalin e 58-të të Këngës’ ndaj të gjithë do presim me padurim derisa t’i zbulojmë një e nga një. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Showbizz

Tayna feston ditëlindjen dhe e “djeg” në club/ Zbuloni se sa vjeç ka mbushur reperja

Publikuar

-

Nga

Ajo është një nga vajzat më të suksesshme të momentit. Bëhet fjalër për reperen Tayna e cila mbrëmjen e kaluar ka festuar ditëlindjen. Reperja ka festuar deri në orët e para të mëngjesit me shoqërinë dhe njerëzit e saj më të afërt. Miqtë e kanë surprizuar me dhurata të ndryshme. Ajo që nuk dinim është […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

U përfol për një lidhje me modelen bjonde/ Zerka tregon si reagoi Ronela pas lajmeve

Publikuar

-

Nga

Prej vitesh dy këngëtarët Young Zerka dhe Ronela Hajati përfliten për një lidhje dashurie mes tyre. Pak ditë më parë ishte Young Zerka që pranoi se ishin në një lidhje. Para se të publikonte videoklipin e fundit, në mediat rozë qarkulluan disa foto të Zerkës teksa shihej pranë një modeleje bjonde mjaft seksi. Menjëherë nisën […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Eva Alikaj flet për skenat erotike në film/ Zbulon marrëdhënien që ruan me aktorin Ndriçim Xhepa

Publikuar

-

Nga

Aktorja e njohur e filmave shqpitarë Eva Alikaj ka treguar më shumë për karrierën e saj në film si dhe ka treguar se çfarë marrëdhëniesh ruan me aktorin Ndriçim Xhepa pasi janë përfolur dikur për një lidhje dashurie. Ajo është shprehur se skenat erotike apo puthja në film para viteve 90 paragjykohej shumë dhe se […]

LEXO TE PLOTE
" "

Showbizz

Aktorja e njohur përplaset me ndjekësin: “Plakë që kërkon vëmendje”

Publikuar

-

Nga

Aktorja e njohur Kate Beckinsale është një nga personazhet që është komentuar shumë në rrjetet sociale për fizikun e saj. Edhe pse 46 vjeç, aktorja britanike duket në super formë. Të shumtë kanë qenë komentuesit të cilët kanë reaguar duke e kritikuar atë për fotot e postuara në Instagram. “Unë them se je duke kaluar […]

LEXO TE PLOTE