Connect with Us

Kanë aftësi të shkëlqyera për të dalë nga situata/ Shenjat e horoskopit që e bëjnë më mirë rolin e avokatit

Life Style

Kanë aftësi të shkëlqyera për të dalë nga situata/ Shenjat e horoskopit që e bëjnë më mirë rolin e avokatit

Publikuar

-

Dashi

Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre.

Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit me këmbë në tokë, kështu që kur prokuroria paraqet disa prova surprizë, ata mund ta trajtojnë atë dhe ta bëjnë të funksionojë për çështjen e tyre. Një avokat mbrojtës Dash do të bëjë gjithçka që nevojitet për të marrë drejtësinë e klientit të tyre.

Peshorja

Njerëzit që i përkasin shenjës së Peshores, kanë sjelljen e një avokati që do i duhet një të pandehuri në gjyq.

Peshoret kanë energji, karizëm dhe entuziazëm dhe nuk do të kalojnë vetëm në lëvizje. Ata do të luftojnë për klientët e tyre dhe investojnë shumë në çështjet e tyre.

Peshoret gëzojnë të kenë një audiencë (ose anëtarët e gjykatës) në pëllëmbë të dorës. Një arsye tjetër që ata do të bënin avokatë të shkëlqyeshëm të mbrojtjes është se ata kujdesen me pasion që drejtësia të vihet në vend, dhe nuk do të frikësoheshin nga gjyqtari apo prokurorët.

Demi

Demi bën avokatin fantastik të mbrojtjes. Ata do të vazhdojnë të kërkojnë prova të reja dhe më të forta dhe gjithmonë do të apelojnë.

Disa njerëz nuk mund ta përballojnë stresin e të qenurit avokat, por Demi mund ta trajtojë atë. Ata kanë lindur luftëtarë dhe kanë një dhuratë për të debatuar në gjyq. Ata kanë tendencën të jenë punëtorë dhe janë të besueshëm dhe këmbëngulës – gjithçka që duhet të ketë një avokat mbrojtës i mirë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Financat dhe Puna/ Horoskopi sipas astrologes së famshme Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Tani që Jupiteri po vendoset në krye të listës tuaj, ju po ndjeni se po rriteni shumë profesionalisht. Demi Tani që jupiteri ka hyrë në Bricjap ju do të keni një sukses të madh në çështjet ligjore. Binjakët Ky ka qenë një vit shumë i suksesshëm përsa i përket financave dhe të ardhurat do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zejnep rikthehet për të marrë Ojkyn, Demir merr vendimin rreth saj/ Zbuloni çfarë do të ndodhë sot në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ojky pyet tezen nëse është sëmurë. Zejnep nuk i tregon Ojkyt për sëmundjen. Demir zihet me Zejnepin dhe kërkon të dijë pse ajo është rikthyer për ta marrë Ojkyn. Zejnep sillet si e penduar që e ka braktisur Ojkyn. Demir vendos që Zejnep të jetojë me to përkohësisht në mënyrë që Ojky të mos largohet […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE