Connect with Us

“Pasi të martoheni, marrëdhënia juaj do të shndërrohet”/ I dinit gabim, ja 7 mite rreth lidhjeve që nuk duhet t’i besoni

Kuriozitete

“Pasi të martoheni, marrëdhënia juaj do të shndërrohet”/ I dinit gabim, ja 7 mite rreth lidhjeve që nuk duhet t’i besoni

Publikuar

-

Gjithnjë kanë thënë se pasi të martoheni, marrëdhënia juaj do të ndryshojë. Por ky është vetëm një mit!  Mos lejoni që ajo që thonë të tjerët, të ndikojë në marrëdhënien tuaj me partnerin!

Këto ide janë aq të gabuara sa besimi në to krijon probleme aty ku nuk ka. Këtu keni 7 mitet që keni dëgjuar për lidhjet nuk duhet t’i besoni!

1.Pasi të martoheni, marrëdhënia juaj do të shndërrohet në mënyrë magjike.

E vërteta është se kur martohesh me dikë që e njeh mirë, marrëdhënia juaj me të do të jetë pak a shumë njësoj si para se të martoheshit.

2.Nëse jeni në një lidhje të mirë, nuk do të grindeni!

Nuk ka gjasa që të pajtoheni për gjithçka. Do të ketë mosmarrëveshje. Do të ketë dhe konflikte.

3.Një lidhje e mirë, ecën për bukuri!

Ky mit lidhet me të gjithë ato çifte që nuk tregojnë se po përballen me probleme, keqkuptime apo thjesht zënka dhe hatërmbetje.

4.Nëse përpiqesh mjaftueshëm, gjërat do të përmirësohen…

Shumë njerëz ecin me idenë se gjithçka që duhet të bëjnë është të përpiqen më shumë dhe problemet do të zgjidhen vetë. Fatkeqësisht, kur një marrëdhënie nuk po shkon siç duhet, kjo mund të jetë e përhershme.

5.Partneri juaj synon t’ju lëndojë me qëllim

Shumica e gabimeve në një marrëdhënie të bëra nga personi tjetër, kanë të bëjnë me ta, dhe nuk janë një përpjekje dashakeqe për t’ju lënduar.

6.Sikur të kishit mjaftueshëm (para, kohë, fëmijë), gjërat do të funksiononin më mirë!

Mos mendoni se nëse thjesht do ta kishit atë gjë, gjërat do të përmirësoheshin me magji!

7.Nëse dikush të do, do të qëndrojë me ty pavarësisht gjithçkaje!

Ky mit është më i rrezikshmi në këtë listë. E vërteta është se të gjithë kanë kufirin e tyre madje edhe nëse ju dashurojnë sinqerisht./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: