Connect with Us

Zgjidhni një imazh “Zen” dhe merrni disa këshilla për rritjen tuaj të brendshme

Kuriozitete

Zgjidhni një imazh “Zen” dhe merrni disa këshilla për rritjen tuaj të brendshme

Publikuar

-

Imazhi 1: Përkushtimi, Vallëzimi Meera në tempull

Devotshmëria është të lidhesh plotësisht me ekzistencën, është një histori dashurie. Të duash, nga ana tjetër, do të thotë të ngatërrohesh me një person tjetër, të ndash intimitetin e thellë të dy zemrave, bëj që dy zemra të fillojnë të vallëzojnë të njëjtën këngë.

Devotshmëria është vdekja e personalitetit. Zgjidhni të braktisni gjithçka që është e vdekshme për veten tuaj, e lëre më të mbetet ajo që është e përjetshme, ajo që vdekja nuk mund të arrijë. Përkushtimi është forma më e lartë e dashurisë.

Këshilla Zen për ju:

Nëse mbani besim, vendosmëri të devotshëm dhe përkushtim ndaj detyrës suaj, mund të merrni gjithçka që dëshironi.

Imazhi 2: Autenticiteti, mësuesi i rremë

Ju mund të ndiqni çdo rrugë që dëshironi. Për sa kohë që është e sinqertë dhe e vërtetë, në këtë mënyrë ju do të arrini qëllimin tuaj. Disa shtigje mund të jenë më të thjeshta dhe të tjera më të mundimshme, por ajo që ka shumë rëndësi është ruajtja e origjinalitetit tuaj.

Sidoqoftë, nëse nuk jeni autentik, pavarësisht se cilën rrugë zgjidhni, nuk do të shkoni kurrë askund. Vetëm angazhimi për të vërtetën do t’ju çojë aty ku dëshironi, asgjë më shumë.

Këshilla Zen për ju:

Jetojeni jetën tuaj si dëshironi, bëni atë që ju bën të lumtur, mos u ndikoni ose kufizoni nga kritikat e njerëzve të tjerë. Kur i lejojmë të tjerët të përcaktojnë veten, ne nuk jetojmë me origjinalitet. Jeta është shumë më tepër sesa të këndshme për të tjerët. Ju vendosni të jeni të vërtetë me veten tuaj.

Imazhi 3: Meditim, Hakuin dhe fëmija

Për njerëzit e zakonshëm, gjithçka që thonë dhe bëjnë të tjerët është e jashtëzakonshme, sepse nuk kanë asgjë origjinale për
veten e tyre. Mendimet tuaja janë vetëm një kryq ndërmjet mendimeve të njerëzve të tjerë. Prandaj, këta njerëz jetojnë në frikë. Ata kanë frikë të sillen “keq” dhe të humbasin reputacionin e tyre. Mendimet e të tjerëve i frikësojnë sepse gjithçka që ata dinë është ajo që u thuhet. Pa praninë e këtyre njerëzve në jetën e tyre, njerëzit e thjeshtë do të humbasin veten pa e ditur se kush janë në të vërtetë.

Sidoqoftë, ata që meditojnë e dinë se nuk u duhen mendimet e njerëzve të tjerë. Këta njerëz e dinë se kush janë ata në të vërtetë dhe prandaj ato që thonë të tjerët nuk kanë rëndësi. Sidoqoftë, ata nuk përpiqen të ndryshojnë mendimet e të tjerëve sepse besojnë se nuk janë më të mirë se
kushdo tjetër që të përpiqet t’i etiketojë.

Këshilla Zen për ju:

Pranoni se kush jeni vërtet dhe fshini të gjitha etiketat që i vendosni vetes me kalimin e kohës. Jetojeni jetën tuaj në mënyrën tuaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: