Connect with Us

Ajo është quajtur ndryshe “Mbretëresha e Popit”/ 7 faktet që me siguri nuk i dinit për këngëtaren me famë botërore Madonna

Showbizz

Ajo është quajtur ndryshe “Mbretëresha e Popit”/ 7 faktet që me siguri nuk i dinit për këngëtaren me famë botërore Madonna

Publikuar

-

madona eurovizion

1-Ajo thjesht mund të jetë gruaja më me ndikim në histori.

Ndikimi i Madonna në kulturën ka qenë jashtëzakonisht domethënës. Sipas një analize të vitit 2015 të kërkimeve të Ëikipedia në figura kulturore, e cila u botua në revistën shkencore PLOS One , ajo është në të vërtetë gruaja më me ndikim në të gjitha kohërat, e dyta pas  Mbretëreshës Elizabeth II. Flasim për Mbretëreshën e popit!

2-Ajo i kërkoi falje publikisht Kevin Costner pasi e talli pas shpine

Madonna është përfshirë disa herë në sherre me disa nga personazhet më të famshëm. Në dokumentarin e saj të vitit 1991 “E vërteta ose guximi”, aktori Kevin Costner vizitoi prapaskenën e yllit gjatë turneut të saj, dhe ai e quajti performancën e këngëtares “mjeshtre”. Madonna nuk u emocionua nga përshkrimi, dhe pasi Costner u largua, imitoi duke u hedhur lart dhe zbritur, “Kushdo që thotë se shfaqja ime është” mjeshtëri “duhet të shkojë.”

Ylli pop më vonë tregoi se ishte penduar për sjelljen  e vrazhdë. Disa vjet më vonë kur aktori solli vajzat e tij në një nga koncertet e Madonna, ajo  kërkoi falje për ngjarjen në skenë , duke thënë thjesht, “Dua t’i kërkoj falje dikujt. Unë dua të kërkoj falje nga Kevin Costner. ”

3-Ushtrimet e saj janë çuditërisht të thjeshta.

Në vitin 2016, traineri personal i Madonna Craig Smith tha për Selfit se ajo qëndron në formë me rreth 30 minuta stërvitje, gjashtë ditë në javë. Sigurisht, kjo nuk është duke llogaritur stërvitjen masive që ajo merr nga përsëritja për shfaqjet e saj epike në skenë!

4-Ajo hapi një qendër të kancerit pediatrik në Malaëi.

Madonna hapi Institutin James Mercy për Kirurgjisë Pediatrike dhe kujdesit intensiv në Spitalin Qendror të Mbretëreshës Elizabeth në Malavi. Spitali mban emrin e vajzës së saj, Mercy James, të cilën e adoptoi nga vendi në vitin 2009. Instituti financohet nga bamirësia e saj, Raising Malaëi , të cilën ajo e themeloi në vitin 2006, në të njëjtin vit ajo adoptoi edhe djalin e saj, David Banda.

5-Ajo nuk ka në plan të dalë në pension së shpejti.

Një kritik i hapur për mënyrën se si shoqëria i zhvlerëson gratë në moshë , Madonna ka thënë se planifikon të krijojë art për aq kohë sa është gjallë.

 

“A e pyet dikush Steven Spielberg pse ende po bën filma?”, Pyeti ajo në një intervistë për 2017 për  Harper’s Bazaar . “A nuk ka pasur ai sukses të mjaftueshëm? A nuk ka fituar para të mjaftueshme? A nuk e ka bërë emër ai vetë? Dikush shkoi në Pablo Picasso dhe tha: ‘Mirë, ju jeni 80 vjeç. A nuk keni pikturuar mjaft piktura? ‘ Jo. Jam lodhur shumë nga kjo pyetje. Unë thjesht nuk e kuptoj atë. Do të ndaloj të bëj gjithçka që bëj kur nuk dua ta bëj më. Do të ndalem kur të mbaroj idetë “.

6-Fëmijët e saj janë adhurues të muzikës së saj.

Madonna është nënë e gjashtë fëmijëve: Lourdes Leon, 21 vjeç; Rocco Ritchie, 18; David Banda, 13; Mëshirë, 12; dhe binjakët Estere dhe Stella, 6. Edhe pse ajo ishte duke bërë muzikë hit që nga koha para se ndonjë prej tyre të lindte, të paktën një nga fëmijët e saj  duket se është në punën e nënës së tij . Në ditëlindjen e tij në shtatorin e kaluar, Madonna postoi një video të djalit të saj David duke u dashuruar me këngën e hitit të saj në 1983 “Pushime”:

7-Ajo është një mbajtëse e Rekordeve Botërore të Guinness.

Që nga botimi i albumit të saj të parë me titull në 1983, Madonna ka vazhduar të ketë sukses të pabesueshëm në treg, duke fituar një numër të Guinness Records Ëorld , duke përfshirë “Artistin më të Shitur” “Regjistrues Femëror dhe Tour më Muzikore më të Shitur (femra).”

Për më tepër shihni galerinë e mësipërme./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: