Connect with Us

Benefitet e ujit me limon/ Ja çfarë duhet të dini dhe si ta perdorni për të qenë më elegantë

Life Style

Benefitet e ujit me limon/ Ja çfarë duhet të dini dhe si ta perdorni për të qenë më elegantë

Publikuar

-

Prej disa vitesh tashmë, ne i dimë benefitet e ujit me limon i cili do të na bëjë të ndihemi energjikë dhe elegantë.

Por kur diskutojmë përfitimet e ujit me limon, i referohemi lëngut të gjysmë limonit ose më shumë në ujë, dhe jo një fete limoni në një gotë me ujë sa për zbukurim. Gjithashtu limonët organikë duhet të jenë zgjedhja juaj kryesore, por mos harroni një këshillë:

Uji me limon është i sigurt, por duhet të pini edhe shumë ujë më vete, sepse acidi në limon dhe agrumet e tjera, mund të gërryejë smaltin e dhëmbëve me kalimin e kohës.

Se sa gota ju nevojiten, kjo varet nga një sërë gjërash si, hidratimi, ushtrimet fizike që bëni etj.

Ju mund ta pini ujin me limon gjatë ushqimit, por një opsion më i mirë është hidratimi në mëngjes pas zgjimit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE