Connect with Us

Foto-Si ka ndryshuar Toka nga veprimet tona/ 10 vende që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira

Kuriozitete

Foto-Si ka ndryshuar Toka nga veprimet tona/ 10 vende që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira

Publikuar

-

Një nga mitet më të famshme të hapësirës është se Muri i Madh i Kinës është e vetmja arritje njerëzore që mund të shihet nga hapësira. NASA e hodhi poshte këtë mit duke na treguar se ka shumë më tepër gjëra  të bëra nga njeriu që mund të vërehen nga lart. Disa prej tyre janë befasuese, ndërsa të tjerët janë dekurajues.

1. Pamja e zjarreve në Amazon është shkatërruese.

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

7. Disa dekada prapa askush nuk do të mendonte se njerëzit do të krijonin ishuj të tërë si Palm Island në Dubai.

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

10. Një model mozaiku përkrah një rruge të Arizonës vlerësohet më mirë nga lart./CNA.al

19 Gjërat që në të vërtetë janë të dukshme nga hapësira, tani ne mund të shohim se si veprimet tona kanë ndryshuar tokën

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: