Connect with Us

Si bie në dashuri një mashkull Akrep/ Shenja e horoskopit që formon çiftin ideal

Life Style

Si bie në dashuri një mashkull Akrep/ Shenja e horoskopit që formon çiftin ideal

Publikuar

-

Akrepi duhet të trajtohet me kujdes dhe kujdes maksimal … veçanërisht në dashuri. Akrepi është një nga më të – në qoftë se nuk më – intensive dhe të përqendruar të gjitha shenjat e zodiakut. Kur diçka ka rëndësi për Akrepin, ai mund të jetë ose i ashpër, pasionant dhe besnik, ose zotërues, obsesiv dhe xheloz.

Pavarësisht se në cilën mënyrë emocionet e tij lëkunden, Akrepi kurrë nuk e bën atë që ai e konsideron të rëndësishme në gjysmë të rrugës. Kur Akrepi është i dashuruar, ai do të bëjë pothuajse gjithçka për t’ju mbajtur pranë. Sigurisht, të arrish në atë fazë ku Akrepi ndihet sikur mund të jetë vetë përreth jush – përfshirë këtu të lini të shihni anën e tij të prekshme – është sigurisht një proces i gjatë dhe i ngadaltë.

Kur takoni për herë të parë Akrepin, ai mund të duket pak i qetë dhe i trembur, edhe nëse ai ju afrohet së pari. Për të, takimi i parë ka të bëjë me vlerësimin nëse mund të ketë diçka midis jush në të ardhmen. Akrepi ka një tendencë për të gjykuar menjëherë njerëzit, kështu që nëse nuk bëni përshtypjen e parë, ai mund të mos ju japë një shans të dytë.

Nuk është gjithmonë personale, sidoqoftë. Akrepi e mban zemrën e tij nën kyç dhe kyç, dhe ai nuk dëshiron t’ia dhurojë dikujt që mund të jetë i pakujdesshëm me të. Nëse ai ndjehet sikur ju mund të thyejë zemrën e tij pasi të kalojë ca kohë me ju, ai do t’ju shkruaj. Nëse ai mendon se ju mund të jeni një ndeshje e mirë për të, ai do të fillojë të ngadalë por me siguri do t’ju hapet. Jepini kohë, megjithatë. Akrepi duhet të zbulojë anën e tij të prekshme nga ju pa u nxituar ose detyruar.

Nëse një tjetër i rëndësishëm i tij përpiqet ta shtyjë të hapet ose të angazhohet para se të jetë gati, marrëdhënia nuk do të zgjasë. Ajo që Akrepi po kërkon është të jesh pjesë e një dueti ikonik. Të gjithë çiftet më të mirë në histori janë padyshim # MarrëdhënieGalime për të. Ai dëshiron dikë me të cilin mund të jetë i suksesshëm, dikush që do të sundojë mbretërinë e tyre ndërsa ai sundon e tij, dhe mund ta ndihmojë atë të arrijë atë statusin e çiftit të pushtetit që po kërkon në jetë. Një burrë Akrep në dashuri është shumë jo tradicional.

Rolet gjinore dhe martesa tradicionale janë të mallkuara – ai ka të bëjë me të shkruar librin e tij të rregullave me ju. Atij i pëlqen ideja për të patur mundësi të barabarta për të kaluar me ju dhe vetë. Ai gjithashtu është intensivisht seksual dhe romantik dhe do t’ju heqë këmbët në dhomën e gjumit. Jeta juaj intime me të do jetë gjithmonë plot surpriza dhe argëtim. Një gjë që një burrë Akrep i dashurohet nga dashuria e tij është një lidhje e thellë që ai nuk ka me askënd tjetër.

Ju do të jeni personi me të cilin vjen kur dëshiron të ketë një bisedë serioze, ai me të cilin dëshiron të ketë aventura të pafund me të, dhe ai që do të mbajë të gjitha sekretet e tij. Akrepi ndonjëherë mund të jetë një grusht, por ai e di vlerën e tij dhe nuk do ta lejojë askënd të përpiqet të minimizojë kush është. Sado interesante të jetë Akrepi për ju, ka disa shenja të zodiakut që kanë një shans më të mirë për të bërë një marrëdhënie pune me të sesa të tjerët.

Dashi

Dashi dhe Akrepi kanë një lidhje seksuale të pamohueshme. Të dy shenjat e zodiakut rregullohen nga planeti pasion i Marsit, i cili ndihmon për të mbajtur fletët e shtratit që digjen për to. Këto shenja janë gjithashtu shumë private, konkurruese dhe të ngadalta në besim, gjë që mund të nënkuptojë shumë biseda dhe argumente intensive.

Si një shenjë zjarri, Dashi ka nevoja shumë më të ndryshme se Akrepi, një shenjë uji. Lidhja midis këtyre dy shenjave ka nevojë për dashuri dhe kujdes shtesë, sepse zjarri dhe uji jo gjithmonë përzihen mirë.

Si shenjë uji, Akrepi kërkon shumë vizita në shtëpi, kohë cilësore dhe varje me miqtë. Si shenjë zjarri, Dashi ka nevojë për shumë aventura, të qenit social dhe të ndryshojë rutinën e tyre të përditshme.

Të dy mund të jenë kokëfortë dhe këmbëngulës për ato që janë më të rëndësishmet për ta në një lidhje, por që të dy kanë aftësinë të jenë të rrjedhshëm dhe të bëjnë gjëra për hir të marrëdhënies sesa të jenë egoist./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: