Connect with Us

“Të flesh mes kafshëve”/ Në mes të një parku safari, zbulohen pamjet e hotelit më të çuditshëm në botë

Kuriozitete

“Të flesh mes kafshëve”/ Në mes të një parku safari, zbulohen pamjet e hotelit më të çuditshëm në botë

Publikuar

-

Ju duket e çuditshme apo jo? Të flesh gjumë pranë luanëve e tigrave është diçka që ndoshta mund të ndodhë në vende si Afrika e Azia, por një kompani hotelesh ka vendosur ta sjellë këtë përvojë brenda në Britani.

Hoteli Port Lympne në Kent ka banesa me 5 yje, dhe janë në mes të një parku safari.

Klientët mund të zgjedhin kabina që janë pranë kafshëve të egra si luanët, tigrat, ujqit e arinjtë.

Kjo do të thotë që ata mund të hanë, të flenë e të bëjnë banjë vetëm pak centimetra larg kafshëve, gjë që mundësohet nga dritaret e mëdha. Për më tepër ndiqni fotogalerinë e mësipërme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: