Connect with Us

Forconi trupin dhe zvogëloni peshën/ Ja ushtrimi i duhur që do t’ju bëjë të shkëlqeni gjatë festave

Life Style

Forconi trupin dhe zvogëloni peshën/ Ja ushtrimi i duhur që do t’ju bëjë të shkëlqeni gjatë festave

Publikuar

-

Edhe pse jemi ende në muajin nëntor, të gjithë po përgatitemi për festat e fundvitit ku duhet të dukemi sa më në formë. Por cili është ushtrimi i duhur që na e siguron këtë gjë?

Duhet të provoni patjetër “plank”, ushtrimin i cili i lëviz të gjithë muskujt dhe me të forconi supet, drejtoni kurrizin, zvogëloni peshën.

Për një muaj do të keni trupin e ëndrrave! Pushoni në çdo pesë minuta.

Ja se si duhet ta bëni:

Nga dita e 1-rë deri në ditën e 3-të: 20 sekonda kaloni në plank.
Dita e 4-të: 30 sekonda.
Dita e 5-të: 40 sekonda.
Dita e 6-të – pushim.
Nga dita e 7-të dhe e 8-të: 45 sekonda.
Nga dita e 9-të deri në ditën e 11-të: 60 sekonda.
Ditën e 12-të: 90 sekonda.
Nga dita e 14-të deri në ditën e 16-të: 90 sekonda.
Nga dita e 16-të deri në ditën e 18-të: 150 sekonda.
Nga dita e 20-të deri në ditën e 23-të: 150 sekonda.
Nga dita e 23-të deri në ditën 24-të: 180 sekonda.
Nga dita e 26-të deri në ditën 27-të: 240 sekonda.
Nga dita e 28-të: deri sa të rrëzohesh.

Plank mund ta përfshini në ushtrimet tuaja të përditshme, mirëpo nëse dëshironi të bëni vetëm plank, bëjeni si në mënyra e theksuar më lart./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Ejlyl do të vrasë Kemalin/ Ja çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Defne shfrytëzon djemtë kur mëson për ngjarjen me vajzat e jetimores. Babai i Serkanit vendos të japë ndihmën e tij në jetimore për të shlyer gabimin që bënë djemtë. Vajzat e jetimores mbeten të urita në kolegj. Meral vjedh paratë e shokut të klasës. Ai e akuzon para të gjithëve. Serkan ndihmon Meralin duke dhënë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

5 sekretet e lumturisë në çift/ Këto janë gjërat që duhet të dini që marrëdhënia juaj të funksionojë

Publikuar

-

Nga

Zhvilloni një pamje realiste ndaj përkushtimit tuaj në marrëdhënie. Të pranoni infatuksionin e romancës që përjetuat së fundi. Të shpresoni që një marrëdhënie e re, më e thellë dhe e pasur do ta zëvendësojë atë. Një marrëdhënie afatgjatë ka ulje dhe ngritje, dhe të presësh që do të jetë gjithçka me diell dhe trëndafilat gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Shiti virgjërinë për 1.2 milionë euro/ Biznesmeni gjerman i propozon për martesë

Publikuar

-

Nga

Një vajzë 19 vjeçare e quajtur Ekaterina ka shitur virgjërinë e saj për 1.2 milionë euro. Ajo u kontaktua nga një biznesmen gjerman 58 vjeç i cili kishte ofruar një shumë të tillë dhe përveç kësaj donte të martohej me të. Ekaterina është me origjinë nga Ukraina por jeton në SHBA. Ajo është shprehur më […]

LEXO TE PLOTE