Connect with Us

Nga puthja e butë tek ajo franceze/ Ja çfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Kuriozitete

Nga puthja e butë tek ajo franceze/ Ja çfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Publikuar

-

Puthja nuk është vetëm e bukur dhe e këndshme, por gjithashtu luan një rol të madh për të  mbajtur të fortë një lidhje romantike . Ekzistojnë shumë lloje të puthjeve me konotacione të ndryshme. Një puthje e butë thotë: «Ju jeni të qetë», ndërsa puthja “Spiderman” sugjeron spontanitet. Pra, kjo do të thotë mënyra se si puthni partnerin tuaj në të vërtetë mund të deshifrojë lidhjen tuaj të dashurisë.

Puthja e butë

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Kjo është një puthje delikate, në të cilën 2 partnerët prekin butësisht buzët. Eshtë një gjest që tregon se sa i afërt jeni me të dashurin tuaj dhe sa i qetë ndiheni në këtë marrëdhënie. Nëse jeni një “puthës” i butë, sigurisht që shijoni disa ngacmime dhe duke provokuar partnerin tuaj për të dëshiruar më shumë intimitet fizik.

Puthja e faqes

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Dhënia e puthjeve të buta në faqe do të thotë që marrëdhënia juaj është në një vend të mirë. Ajo tregon dashuri dhe kënaqësi të thjeshtë për shoqërinë e njëri-tjetrit. Mund të jetë gjithashtu një shenjë se marrëdhënia juaj romantike ka ende një miqësi të ngurtë në rrënjët e saj.

Puthja e Spiderman-it

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Një moment portreti i filmit të Spider-Man ishte “puthja Spiderman”, skena ku Peter (Tobey Maguire) ishte varur me kokë poshtë dhe Maria (Kirsten Dunst) i dha atij një puthje pasionante.

Edhe pse kjo lloj puthje është goxha jopraktike, bërja e saj është një shenjë e spontanitetit në marrëdhënien tuaj dhe kjo do të thotë që ju pëlqen të improvizoni dhe të gjeni mënyra të reja për të nxitur jetën tuaj të dashurisë.

Puthja e engjëllit

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Nëse e gjeni veten duke puthur butësisht qepallën e mbyllur të partnerit tuaj, mund të thoni se po jepni «puthje engjëjsh». Ky është një veprim intim që simbolizon një dashuri të fortë dhe i jep dashurit tuaj një ndjenjë paqeje dhe sigurie. Nëse preferoni këtë lloj puthjeje të ëmbël, kjo do të thotë që ju e doni thellësisht gjysmën tuaj më të mirë dhe kënaqeni duke e bërë atë person të ndjehet i dashuruar.

Prekja

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Kjo është një prekje e lehtë dhe e shpejtë e buzëve. Edhe pse është e thjeshtë, e pafajshme dhe jo super romantike, mund ta përdorni për të thënë “përshëndetje” ose “mirupafshim” me partnerin tuaj. Nëse jeni në fillimin e një marrëdhënie të re, keto puthje janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të eksploruar dhe provuar kiminë tuaj.

Puthja me gojë të mbyllur

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Kjo është e ngjashme me qafën, por zgjat më shumë. Nëse ky është stili juaj i puthjes, mund të tregojë se marrëdhënia juaj ka disa vështirësi. Puthja me gojë të mbyllur është një shenjë që mund të mos ndjeheni shumë mirë me partnerin / en dhe për shkak të kësaj po vendosni një pengesë emocionale. Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat tuaja, duhet të flisni me partnerin dhe të përpiqeni t’i zgjidhni gjërat.

Puthja franceze

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Ah, mjeshtri i të gjitha puthjeve, puthja franceze ! Shpreh sensualitetin, dëshirën dhe romancën. Nëse ky është stili juaj, atëherë me siguri jeni një dashnor pasionant dhe aventuresk. Mund të zbulojë faktin se ka shumë tërheqje fizike në marrëdhëniet tuaja dhe gjithashtu një eksplorim intensiv, i cili mund të çojë në një lidhje më të thellë midis jush dhe partnerit tuaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Dinë shumë mirë si të mbrohen/ Shenjat e horoskopit që kanë aftësi të përballen me çdo lloj situate

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre. Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit […]

LEXO TE PLOTE