Connect with Us

Nga puthja e butë tek ajo franceze/ Ja çfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Kuriozitete

Nga puthja e butë tek ajo franceze/ Ja çfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Publikuar

-

Puthja nuk është vetëm e bukur dhe e këndshme, por gjithashtu luan një rol të madh për të  mbajtur të fortë një lidhje romantike . Ekzistojnë shumë lloje të puthjeve me konotacione të ndryshme. Një puthje e butë thotë: «Ju jeni të qetë», ndërsa puthja “Spiderman” sugjeron spontanitet. Pra, kjo do të thotë mënyra se si puthni partnerin tuaj në të vërtetë mund të deshifrojë lidhjen tuaj të dashurisë.

Puthja e butë

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Kjo është një puthje delikate, në të cilën 2 partnerët prekin butësisht buzët. Eshtë një gjest që tregon se sa i afërt jeni me të dashurin tuaj dhe sa i qetë ndiheni në këtë marrëdhënie. Nëse jeni një “puthës” i butë, sigurisht që shijoni disa ngacmime dhe duke provokuar partnerin tuaj për të dëshiruar më shumë intimitet fizik.

Puthja e faqes

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Dhënia e puthjeve të buta në faqe do të thotë që marrëdhënia juaj është në një vend të mirë. Ajo tregon dashuri dhe kënaqësi të thjeshtë për shoqërinë e njëri-tjetrit. Mund të jetë gjithashtu një shenjë se marrëdhënia juaj romantike ka ende një miqësi të ngurtë në rrënjët e saj.

Puthja e Spiderman-it

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Një moment portreti i filmit të Spider-Man ishte “puthja Spiderman”, skena ku Peter (Tobey Maguire) ishte varur me kokë poshtë dhe Maria (Kirsten Dunst) i dha atij një puthje pasionante.

Edhe pse kjo lloj puthje është goxha jopraktike, bërja e saj është një shenjë e spontanitetit në marrëdhënien tuaj dhe kjo do të thotë që ju pëlqen të improvizoni dhe të gjeni mënyra të reja për të nxitur jetën tuaj të dashurisë.

Puthja e engjëllit

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Nëse e gjeni veten duke puthur butësisht qepallën e mbyllur të partnerit tuaj, mund të thoni se po jepni «puthje engjëjsh». Ky është një veprim intim që simbolizon një dashuri të fortë dhe i jep dashurit tuaj një ndjenjë paqeje dhe sigurie. Nëse preferoni këtë lloj puthjeje të ëmbël, kjo do të thotë që ju e doni thellësisht gjysmën tuaj më të mirë dhe kënaqeni duke e bërë atë person të ndjehet i dashuruar.

Prekja

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Kjo është një prekje e lehtë dhe e shpejtë e buzëve. Edhe pse është e thjeshtë, e pafajshme dhe jo super romantike, mund ta përdorni për të thënë “përshëndetje” ose “mirupafshim” me partnerin tuaj. Nëse jeni në fillimin e një marrëdhënie të re, keto puthje janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të eksploruar dhe provuar kiminë tuaj.

Puthja me gojë të mbyllur

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Kjo është e ngjashme me qafën, por zgjat më shumë. Nëse ky është stili juaj i puthjes, mund të tregojë se marrëdhënia juaj ka disa vështirësi. Puthja me gojë të mbyllur është një shenjë që mund të mos ndjeheni shumë mirë me partnerin / en dhe për shkak të kësaj po vendosni një pengesë emocionale. Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat tuaja, duhet të flisni me partnerin dhe të përpiqeni t’i zgjidhni gjërat.

Puthja franceze

Whatfarë mund të zbulojë stili juaj i puthjes në lidhje me marrëdhënien tuaj

Ah, mjeshtri i të gjitha puthjeve, puthja franceze ! Shpreh sensualitetin, dëshirën dhe romancën. Nëse ky është stili juaj, atëherë me siguri jeni një dashnor pasionant dhe aventuresk. Mund të zbulojë faktin se ka shumë tërheqje fizike në marrëdhëniet tuaja dhe gjithashtu një eksplorim intensiv, i cili mund të çojë në një lidhje më të thellë midis jush dhe partnerit tuaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: