Connect with Us

7 simptomat që tregojnë se vuani nga gastriti/ Mos i neglizhoni

Shëndeti

7 simptomat që tregojnë se vuani nga gastriti/ Mos i neglizhoni

Publikuar

-

Gjysma e popullsisë së botës vuan nga gastriti . Dhe këto shifra mbresëlënëse janë të kuptueshme, duke marrë parasysh që shumë njerëz kanë baktere, të cilat mund të shkaktojnë gastrit. Kjo sëmundje nuk është aq e thjeshtë sa mund të duket dhe kërkon trajtim të veçantë. Prandaj, është e rëndësishme të dini se si të zbuloni sëmundjen dhe t’i njihni simptomat e saj sa më shpejt të jetë e mundur.

Bright Side ka krijuar një listë për t’ju ndihmuar të identifikoni simptomat e gastritit. Ne besojmë se është më mirë të jesh në gjendje të zgjidhësh problemin, sesa të mos i kushtosh vëmendje shenjave të sëmundjes dhe të futesh në një situatë të rrezikshme.

1-Gjakderdhje në bark dhe zhurma

2-Dhimbje në pjesën e sipërme të barkut

3-Një ndjenjë kërcëllimi ose djegieje në stomak

4-Nauze dhe të vjella (mund të jenë me gjak)

5-Rrahjet e shpejta të zemrës

6-Gulçim

7-Djersitje e tepruar/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Ndikon në sistemin imunitar dhe lufton sëmundjet/ Përfitimet e jashtëzakonshme të vajit të farës së zezë

Publikuar

-

Nga

Vaji i farës së zezë është i njohur për përfitime të shumta shëndetësore.Vaji i farës së zezë (Nigela Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Përmirësimi i cilësisë së ajrit/ Ulja e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme

Publikuar

-

Nga

Përmirësimi i cilësisë së ajrit ka qenë e vetmja e mirë që ka sjellë Coronavirus dhe duhet të mbahet përmes çdo strategjie daljeje. Historitë e jetës së egër që kthehen në hapësirat e mëparshme të pabanueshme dhe dioksidi i azotit i cili është ulur deri në 60 përqind në disa qytete kanë siguruar një lehtësim […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Eksperimenti më i ri i studiuesve/ Vitamina D ul rrezikun e infektimit nga Covid-19?

Publikuar

-

Nga

Vitamina D është objektivi i fundit për studiuesit që hetojnë opsionet e trajtimit të koronavirusit . Hulumtimet e mëparshme kanë treguar që vitamina, e cila vjen kryesisht nga ekspozimi në diell dhe është thelbësor për një sistem të shëndetshëm imunitar, mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër infeksioneve të tjera të frymëmarrjes. Tani, studiuesit spanjoll kanë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: