Connect with Us

Si do të ndikojë Venusi në shenjën e Akrepit?/ Ja disa fakte interesante

Kuriozitete

Si do të ndikojë Venusi në shenjën e Akrepit?/ Ja disa fakte interesante

Publikuar

-

Akrepi nuk dashurohet lehtë. Nëse Venusi juaj është në Akrep, atëherë ju jeni një nga adhuruesit më misteriozë, të zodiakut.

Ka disa njerëz që thjesht nuk mund t’ju trajtojnë mire kur po kërkoni dashuri por nuk mund të kujdeseni më pak për ata njerëz sidoqoftë.

Ju dëshironi të jeni në një lidhje me dikë që jo vetëm që ju deshiron plotësisht, por kurrë nuk ju gjykon për atë që jeni.

Akrepi rregullon shtëpinë e tetë të zodiakut .Për ju, marrëdhëniet nuk janë aq të lehta për t’u bërë dhe prishur aq sa disa njerëz i bëjnë ato.

Ju duhet kohë për të njohur dikë dhe për të krijuar një themel të fortë që miqësia ose marrëdhënia juaj të zgjasë. Kur takoni dikë të ri, përpiqeni shume për të kuptuar se kush janë ata, çfarë duan dhe si mund të jeni pjesë e jetës së tyre.

Nëse gjërat nuk funksionojnë dhe është e ndërsjellë, nuk është punë e madhe! Mund t’ju dëmtojë në fillim, por ju e dini që ka njerëz të tjerë atje që në të vërtetë ju dëshirojnë përreth. Por nëse personi tjetër ju lëndon në ndonjë mënyrë ose bën të ditur se ata nuk ndjehen aq fort me ju sa ju për ata, atëherë është personale.

Vetëm se dikush nuk dëshiron të fillojë një marrëdhënie me ty thjesht nuk do të thotë se ata nuk kujdesen për ty.

Do të thotë thjesht se ata duhet të bëjnë gjëra në afatin e tyre kohor. Por gjithashtu nuk mund ta ndihmoni vërtet.

Thënë kështu, ju vetë jeni goxha misterioz dhe privat. Mund të jetë e lehtë për ju që të ndërprisni një marrëdhënie të mundshme para se të fillojë me të vërtetë nëse dikush po merr kohën e tij duke u njohur me ju dhe të hapet para jush, por ju bëni të njëjtën gjë. Mos lejoni që të jeni hipokrit, Akrep.

Praktikoni atë që predikoni dhe do të jeni një person shumë më i mirë për të. Jeta ka të bëjë me kërkimin e flakës suaj binjake; ajo “gjysma tjetër” që ju bën të ndjeheni të sigurt, të dashur dhe të pranuar për atë që jeni. Ky udhëtim mund të marrë kohë, por të gjitha gjërat e mira vijnë për ata që e ashpërsojnë atë.

Ndërkohë, hapeni veten për të gjitha llojet e marrëdhënieve dhe miqësive – nuk e dini kurrë se kush do të hyjë në jetën tuaj dhe do ta ndryshojë përgjithmonë!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

20 fotot që duken “Fake” por në të vërtetë janë “Reale”

Publikuar

-

Nga

Foroshopi është një aplikacion që mund të transformojë çdo objekt apo person. Por sido që të jetë ekziston një mjet që mund të bëjë më shumë nga se mendja e njeriut mund të konceptojë. Ky mjet është natyra sipas Mehmet Murat Ildan: “Bëj sa më shumë qejf përsa kohë keni fuqinë”.Ndonjëherë njeriu mund të bashkëpunojë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

WOW-20 fotot që tregojnë se i ftohti polar është i pamëshirshëm

Publikuar

-

Nga

Të gjithë emocionohemi kur parashikimi i motit tregon se në zonë do të bjerë dëborë. Në fakt e presim këtë kohë me padurim. Sidoqoftë, në disa raste, pak reshje dëbore mund të shndërrohen në një katastrofë të madhe dhe pritjet tona kthehen në një realitet makthi. Në këtë rast, ne po flasim për të ftohtin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 fazat që duhet të përballojë çdo çift/ Zbuloni se çfarë duhet të bëni që martesa juaj të zgjasë përgjithmonë

Publikuar

-

Nga

Një martesë e shëndetshme nuk është një dhuratë por është puna e vështirë që ne bëjmë në mënyrë të vazhdueshme me veten. Çdo çift ka probleme dhe keqkuptime në marrëdhënie. Ndonjëherë mënyra më e lehtë është ti japësh fund martesës. Por nëse zgjidhni që jeni bashkë pavarësisht të gjithave, kjo marrëdhënie mund të jetë një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

10 cilësitë që duhet të keni për ta quajtur veten të rritur

Publikuar

-

Nga

Arritja e moshës ligjore nuk do të thotë se automatikisht je i pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht ato duan edhe shumë kohë për tu bërë adult. Që të quash veten të rritur duhet të kesh disa cilësi si dhe të duash lumturinë për dikë tjetër. Më poshtë do të gjeni disa nga pikat […]

LEXO TE PLOTE