Connect with Us

9 gabimet që shumica prej nesh bëjnë në restorant

Life Style

9 gabimet që shumica prej nesh bëjnë në restorant

Publikuar

-

Para fillimit të shekullit XXI, në restorantet evropiane, të gjitha pjatat shërbeheshin në tryezë në të njëjtën kohë, dhe ky sistem quhej service à la française . Në ditët e sotme, shërbimi modern quhet service à la russe dhe do të thotë që pjatat shërbehen gradualisht. Ambasadori rus, Alexander Kurakin, vlerësohet se sjell shërbim à la russe në Francë.

Sot, ky parim pranohet në të gjithë botën dhe ka shumë rregulla të tjera që ndjekin pronarët, dhe madje edhe klientët e restoranteve. Ndjekja e këtyre rregullave mund t’ju ndihmojë të shijoni më shumë ushqimin dhe të largoheni si një mysafir i mirë (dhe ndoshta edhe të kurseni para). Bright Side ka bërë një listë të vogël gabimesh pothuajse të pa vërejtura, por shumë të njohura që bëjmë në restorante.

Injorimi i rregullave të pirunit dhe thikës

Para se të shkoni në një restorant, është më mirë të mbani mend rregullat e përdorimit të një piruni dhe një thike që do t’i sinjalizojnë kamerierit tuaj atë që duhet të bëjnë me gjellën tuaj. Dhe kjo nuk është vetëm çështje mirësjelljeje: në këtë mënyrë, tryeza juaj nuk do të ketë asgjë të padobishme, ose, e kundërta, gjithçka do të mbetet saktësisht ashtu siç është ndërsa ju largoheni për një moment.

Për më tepër, duke vendosur një pirun dhe një thikë në një mënyrë të caktuar, ju u thoni punëtorëve të kuzhinës sa ju pëlqen një pjatë e caktuar. Gjë është se ekziston një shans që ju të fyeni aksidentalisht kuzhinierin  , nëse, për shembull, futni tezën e thikës në mes të çajave të pirunit dhe i vendosni ato të kryqëzuara. Këto janë shenja që ushqimi nuk ishte i shijshëm.

Mos përdorja e duhur e salcës së sojës dhe xhenxhefilit

Shumica e njerëzve janë mësuar të vendosin të gjithë pjesën e ushqimit në salcën e sojës. Sidoqoftë, vetë japonezët e bëjnë atë në një mënyrë tjetër: ata derdhin mjaft salcë që ajo të mbulojë pjesën e poshtme dhe ata vetëm pak e prekin me shijen e tyre. Kjo salcë e kripur ka një shije mjaft të veçantë që nuk ju lejon të shijoni vetë ushqimin nëse përdorni salcë të gabuar.

Xhenxhefili që shërbehet tradicionalisht gjatë çdo vakti japonez nuk përdoret si erëz për Sushi ose rrotulla . Përdoret për t’ju ndihmuar të dalloni shijen e 2 dhe më shumë pjatave: xhenxhefili ndihmon në pastrimin e receptorëve të shijes midis ushqimeve.

Dhe në lidhje me wasabi, ju gjithashtu nuk duhet të hani shumë prej tij. Në restorantet e mira kombëtare, shtohet në pjesë të vogla gjatë procesit të gatimit, në mënyrë që t’ju ndihmojë të dalloni përbërësit.

Ndihmoni kamerierët të pastrojnë tryezën

Na duket se nëse vendosim pllakat në buzë të tryezës, do të jetë shumë më e lehtë për kamerierët t’i marrin ato. Por, në fakt, kjo nuk është e vërtetë: çdo kamerier ka sistemin e vet të mbledhjes së pllakave dhe, shumicën e kohës, ne i bëjmë vetëm punët e tyre më të ndërlikuara. Gjithashtu, mos vendosni pllaka njëra mbi tjetrën sepse ato kurrë nuk mbahen në këtë mënyrë. Gjë është se, pllaka mbi njëra-tjetrën janë më të prirur për plasaritje.

Për më tepër, nëse keni thyer një gotë ose një filxhan, mos u përpiqni të mblidhni copat nga dyshemeja: nëse prerë veten, kamerierit jo vetëm që duhet të pastrojë dyshemenë, por edhe t’ju ndihmojë në plagët tuaja.

Duke i kërkuar kuzhinierit të gatuajë një pjatë që nuk është në menu

Ndonjëherë, të ftuarit u kërkojnë kamerierëve t’u sjellin atyre një pjatë që nuk është në menu. Sigurisht, në shumicën e kohës, kuzhina ende mund të gatuajë atë që ju kërkoni, por kjo nuk është një gjë e mirë për të bërë.

Arsyeja e parë është se çmimi i gjellës llogaritet paraprakisht dhe nëse kryekuzhinieri nuk është në punë për momentin, është shumë e vështirë të llogaritet çmimi i ri. Dhe arsyeja e dytë është se e gjithë ushqimi në restorante është bërë në përputhje me kartat teknologjike , që do të thotë se sasia e përbërësve është shumë e saktë në mënyrë që ta bëjnë shijen sa më të ekuilibruar .

Më në fund, çdo kafene dhe restorant i mëson punonjësit e saj që të gatuajnë saktësisht ushqimin që është në menu. Dhe edhe nëse kuzhinieri është shumë i kualifikuar, dhe ju jeni në një restorant të shtrenjtë, nuk ka asnjë garanci që bifteki që nuk është në menu do të gatuhet si duhet dhe që patjetër do ta shijoni.

Lënia e një vlerësimi të keq për një restorant në internet nëse nuk ju pëlqen shërbimi

Në internet, ka shumë uebfaqe të ndryshme ku njerëzit shkojnë për të lënë komente për kafene dhe restorante. Këto uebfaqe janë dukshëm shumë të dobishme për njerëzit që duan të gjejnë një vend të mirë për të ngrënë, por asnjë nga ato që shkruajnë njerëzit në vlerësimet e tyre nuk ndikon në të vërtetë në punën e brendshme të këtij vendi.

Nëse vërtet dëshironi të bëni një vend më të mirë (shërbimi ose cilësia e ushqimit), kaloni kohën tuaj duke i shkruar një letër menaxherit ose pronarit në letër ose duke përdorur një formë në faqen e internetit. Këto rishikime gjithmonë kontrollohen dhe merren parasysh.

Filloni të hani para të tjerëve në partinë tuaj

Sipas etiketave të ngrënies, nëse keni ardhur në një restorant në një grup të madh, të gjithë duhet të fillojnë të hanë vetëm një herë që kamerieri të sjellë ushqimin për të gjithë në grup. Nëse sallata ose bifteki juaj u shërbye përpara ushqimit të kolegëve ose të afërmve tuaj, duhet të prisni derisa të gjitha pjatat e tjera të jenë në tryezë. Përveç kësaj, mos harroni të hani shumë shpejt, është më mirë të përpiqeni të përputheni me ritmin e njerëzve me të cilët po ndani një tryezë. Gjithashtu, ekziston një rregull për punonjësit e kafeneve dhe restoranteve: nëse ka 2 dhe më shumë mysafirë, të gjitha pjatat me ushqim duhet të shërbehen në të njëjtën kohë.

Mos sillni verë me vete

Zakonisht, çmimet për alkoolin në restorante nuk janë shumë më të larta se sa në dyqane, por ato janë akoma pak më të larta. Nëse nuk doni të porosisni një pije në një restorant, mund ta sillni me vete nëse e pyetni restorantin nëse është në rregull paraprakisht.

Restorantet që lejojnë mysafirët e tyre ta bëjnë këtë do të kërkojnë një  tarifë të tapës , e cila është rreth 25-40 dollarë. Pasi të keni marrë tryezën tuaj, jepni shishen tuaj kamerierit dhe vera juaj do të shërbehet tamam siç do të ishte nëse e porositni atje. Sigurisht, ka disa rregulla të mirësjelljes, si të mos sjellësh një produkt që është jashtëzakonisht i lirë.

Duke mos marrë parasysh nuancat kombëtare

Nëse do të vizitoni një restorant në një vend tjetër ku nuk keni qenë kurrë më parë, mësoni për rregullat që ka ky vend. Për shembull, në  Japoni , nuk mund të ngjitni shkopinjtë vertikalisht në ushqim sepse është një pjesë e një rituali tjetër të palidhur. Gjithashtu, ekziston një rregull që përshkruan mënyrën e duhur të shkëputjes së shkopinjve të gogës: duke i vendosur ato paralelisht me tabelën. Sigurisht, në shumicën e rasteve, askush nuk do t’ju thotë asgjë nëse bëni diçka të gabuar dhe prishni një traditë, por është akoma më mirë të shmangni këto situata.

A keni menduar ndonjëherë për gabimet që bëni në restorante?/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: