Connect with Us

Do t’ju bëjnë të humbisni shumë shpejt kilet e tepërta/ 11 çajrat që janë më të mirë se një orë në palestër

Life Style

Do t’ju bëjnë të humbisni shumë shpejt kilet e tepërta/ 11 çajrat që janë më të mirë se një orë në palestër

Publikuar

-

Pija aromatike zakonisht bëhet nga gjethet e Camellia sinensis, e cila është një lloj bimë me gjelbërim të përhershëm me origjinë në Azi. Konsumimi i çajit, në përgjithësi, ka qenë i lidhur me përfitime të shumta shëndetësore, duke përfshirë parandalimin e dëmtimit të qelizave të kuqe të gjakut dhe zvogëlimin e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme të zemrës.
Disa studime kanë shoqëruar pirjen e çajit me humbjen e peshës dhe uljen e yndyrës në pjesën e barkut. Disa lloje të çajit janë zbuluar të jenë më efektive se disa të tjera.
Bright Side liston 10 nga çajrat më të mirë për të promovuar humbjen e peshës dhe uljen e yndyrës

1-Çaji jeshil
2-Çaji Pu Erph
3-Çaji i zi
4-Çaji i gjatë
5-Çaji i bardhë
6-Çaji Rooibos
7-Çaji Matcha
8-Çaji limon
9-Çaji me kanellë
10-Çaji shafran i Indisë
11-Çaji me limon dhe xhinxher/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: