Connect with Us

“Jam shumë e prekur, vështirë të gjesh fjalë”/ Bora Zemani e trishtuar për familjet e prekura nga tërmeti

Showbizz

“Jam shumë e prekur, vështirë të gjesh fjalë”/ Bora Zemani e trishtuar për familjet e prekura nga tërmeti

Publikuar

-

Moderatorja Bora Zemani ka shprehur dhimbjen e saj për të gjithë ata që humbën të dashurit e tyre nga tërmeti që goditi Shqipërinë.

E prekur dhe shumë e trishtuar Bora ka tregura si e përjetoi dhe djali i saj këtë situatë të frikshme. Gjithashtu moderatorja ka dhënë mesazhin prekës dhe ka ngushëlluar familjet që kanë humbur njeërzit e tyre më të shtrenjtë.

“Veshtire te gjesh fjale per kete…Jam e prekur nga gjithe cka ndodhur keto dite. Qe nga ndjesia e shemtuar e pafuqise ne nje situate te tille, ku mendja, trupi, e cdo gje, punonin vetem per te mbrojtur Arborin. I vogli u tremb shume, vetem dridhej. “Nuk kam ftohte por nuk e kuptoj pse me dridhet trupi” me thoshte.

Dhe pasi zbritem poshte ku ishim me te sigurt, me njerezit tane tani, bem edhe telefonatat per te pyetur njerezit e dashur, ishin mire edhe ata…kaq ishte… mbaroi… por jo! Erdhen njeri pas tjetrit lajmet e trishtuara te atyre qe nuk kishin mundur t’ia dilnin. Nena perqafuar me femijen, gjyshe qe jep jeten per te shpetuar nipin, familje te shuara… tragjedi!! Jam prekur per gjithe viktimat. Ndjej dhimbjen e familjareve te tyre. Ndjej dhimbjen e familjeve te tjera qe kane mbetur pa shtepi. Ndjej akoma friken e femijeve, per te cilet duhet te kujdesemi me shume ne kete moment. Te flasim me ta, t’i shpjegojme cfare ndodhi e t’i qetesojme sa te mbundim qe t’i kaloj sa me shpejte ndjenja dhe kujtimi i keq i gjithe kesaj.

Dhe ne fund, jam e prekur nga gjithe mbeshtetja, ndihma e pakursyer per njeri tjetrin. Jemi te gjithe motra e vellezer. Faleminderit Kosove, me mbushe shpirtin plot. Faleminderit dhe gjithe shtetet e tjera per ndihmen. Gjithe ata qe ndihmuan ne nxjerrjen e njerezve te gjalle nga germadhat qe mos kishim nje numer akoma me te madh viktimash. Faleminderit gjithe atyre qe dhane kontributin e tyre sado te vogel ne kete situate. Atyre qe liruan shtepite e tyre. Jeni heronj te gjithe. Jam e prekur vertete. Ky termet na shkundi te gjitheve jo vetem shtepite por edhe shpirtin e mendjen. Eshte me e thjeshte e me e bukur te jemi te mire me njeri tjetrin.

Ngushellime te thella familjeve te viktimave. Zoti e lehtesofte dhimbjen!”/ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bora Zemani (@borazemani) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: