Connect with Us

Horoskopi i dashurisë 29 Nëntor, 2019/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për këtë sektor

Life Style

Horoskopi i dashurisë 29 Nëntor, 2019/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për këtë sektor

Publikuar

-

Jupiteri zhvendoset në Bricjap javën tjetër, dhe planeti i fatit do të ndajë energjinë e tij me Venusin në Bricjap. Kjo krijon një dinamikë krejtësisht të ndryshme për dashurinë, dhe nëse po kërkoni përgjithmonë, kjo mund të jetë koha juaj.

Dashi

Dashi, dashuria mund të jetë punë, por ju jeni gati për sfidën. Ti e di që kur një marrëdhënie po shkon mirë, i bën gjërat në jetë më të lehta. Ju mund të përqendroheni në punën tuaj, dhe kjo është një plus i madh.

Dita e sotme është një kohë e shkëlqyeshme për të krijuar një themel të fortë që marrëdhënia juaj të rritet. Nëse jo, do të ketë të çara që gjërat mund të kalojnë.

Demi

Demi, gjërat nuk do të jenë gjithnjë me lundrim të qetë, dhe një qëndrim i vogël është pikërisht ajo që ju duhet dhe dashnori juaj.

Venera në Bricjapi sjell vëmendjen tuaj në aventura, por romanca që dëshironi për një jetë të tërë mund të jetë po aq e thjeshtë sa e bëni. Ju mund ta doni partnerin tuaj sepse e doni veten.

Binjakët

Binjakët, ju doni të ndani ato që keni. Ju nuk jeni i bashkangjitur në pronat tuaja materiale. Ju do të jeni i pari që do t’i jepni këmishën tuaj shpinën për të ndihmuar dikë në nevojë, dhe shpesh kjo është arsyeja pse të tjerët varen nga ju.

Ndani idetë dhe vizionin tuaj për dashuri me personin me të cilin dëshironi të jeni. Ju e dini se si të krijoni një marrëdhënie të mirë dhe ta rritni së bashku ardhmërinë tuaj, dhe dëshira juaj për të kryer tani është e pjekur.

Gaforrja

Gaforre, ju keni një zemër të madhe dhe është në vendin e duhur. Tani për tani është një kohë e rëndësishme për ju në departamentin e marrëdhënieve. Ju mund të takoni dikë me të cilin klikoni për herë të parë dhe me të vërtetë të vendosni se kjo është ajo.

Nëse tani jeni në një lidhje dhe gjërat kanë qenë të vështira, por gjithsesi të shkëlqyera, lini të ikni dhe shijoni ndonjëherë jetën. Nuk është gjithçka e keqe, thjesht duhet të argëtoheni me partnerin.

Luani

Luani, ju jeni kujdestar dhe natyrshëm, doni të jeni të sigurt se njerëzit që ju duan të ndjehen mirë kur jeni rreth tyre.

Filloni gjërat përsëri. Ju mund të mos keni qenë perfekt për njëri-tjetrin në të kaluarën, por kjo nuk do të thotë që tani nuk jeni perfekt për njëri-tjetrin.

Virgjëresha

Virgjëresha, ju keni standardet tuaja dhe nuk ka asgjë të keqe në këtë. Ju nuk keni nevojë të bëni kompromise kur bëhet fjalë për atë që e dini se është e nevojshme për të bërë punë dashurie.

Sidoqoftë, mund t’ju duhet të bëni disa ndryshime që do t’ju ndihmojnë të ecni përpara si çift. Mendoni se cila është pjesa juaj dhe mos kini frikë të bëni.

Peshorja

Peshorja, ju doni fillimet paqësore dhe doni të shoqëroheni me të gjithë. Por ndonjëherë njerëzit duan të luftojnë me ju. Nëse jeni në fund të marrëdhënies suaj, është mirë. Thjesht do të thotë që diçka është më mirë atje për ju.

Akrepi

Akrepi, ju e kuptoni dëshirën dhe pasionin nuk janë gjërat e vetme në jetë që e bëjnë punën e dashurisë. Tani për tani, është një kohë e mirë që ju të jeni të pakujdesshëm dhe të lësh rojen tuaj. Shijoni jetën sepse nuk duhet të mashtroheni nga ajo që keni varur mbi kokën tuaj.

Shigjetari

Shigjetari, kur bëhet fjalë për dashuri, ju kënaqeni duke qenë i lirë, por për personin e duhur, do të bëni gjithçka, përfshirë edhe zgjidhjen e tij. Ju mund të keni disa shqetësime se të tjerët nuk e kuptojnë atë që ju dëshironi dhe keni nevojë për jetën. Keni besim tek vetja që të keni besim te partneri juaj. Ju duhet të mbështeteni në veten tuaj në mënyrë që të merrni vendimet më të mira për ju.

Bricjapi

Bricjapi, ka një arsye të mirë që ju të jeni aty ku jeni tani. Universi po ju mëson gjëra që duhet të dini. Ju mund të ndiheni sikur po shkëputeni. Ndoshta të marrë ca kohë për të sjellë diçka të re në tryezë dhe ndonjëherë, vetëm pak erëz shtesë i bën gjërat më të mira.

Ujori

Ujori, jeta ka një mënyrë qesharake për të paraqitur një mundësi ose një dhuratë kur e prisni më pak. Ju jeni në një pikë kthese në një marrëdhënie kryesore. Nëse nuk jeni i sigurt, thjesht duhet të jeni në gjendje të justifikoni veprimet tuaja në mënyrë që të mund të jeni bashkë.

Peshqit

Peshq, zemra juaj është në një vend të butë tani. Ju jeni për disa rritje personale që mund të tejkalojnë marrëdhënien tuaj. Nëse marrëdhënia juaj nuk evoluon me ju, atëherë do t’ju duhet të ecni përpara./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: