Connect with Us

WOW- Ndryshimi drastik ndër vite i 13 vendeve më të bukura në botë

Kuriozitete

WOW- Ndryshimi drastik ndër vite i 13 vendeve më të bukura në botë

Publikuar

-

Popullsia urbane e botës sonë është rritur me shpejtësi nga 746 milion në vitin 1950 në 3.9 miliardë në 2014. Kjo tingëllon jashtëzakonisht e shpejtë! Por me rritjen e popullsisë, qytetet tona gjithashtu kanë evoluar dhe ne vështirë se mund të njohim disa nga këto vende kur krahasojmë fotografitë e vjetra të tyre me atë se si duken sot.

Bright Side ka treguar me anë të disa fotove evolucionin e mrekullueshëm të 13 vendeve më të bukura në botë./ CNA.al

Dubai në vitin 1964

Avenida Nueve de Julio in Buenos Aires në vitin 1937

The Moscow River në shekullin e 19.

Hyderabad në Indi në vitin 1880

Chicago në vitin 1838

The Sultan Abdul Samad Building në Kuala Lumpur në vitin 1900

Galata Tower në Stamboll në vitin 1870

Los Angeles në vitin 1994

Neftchiler Avenue në Baku në vitin 1920

Suzhou Creek në Shanghai rreth vitit 1920

Republic Square në Yerevan në vitin 1916

Bangkok në vitin 1822

Manhattan dhe Brooklyn Bridge në vitin 1873

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: