Connect with Us

Si të zgjidhni çantën perfekte sipas formës së trupit

Fashion

Si të zgjidhni çantën perfekte sipas formës së trupit

Publikuar

-

Për të krijuar pamjen e përsosur, duhet të mendoni për gjithçka – nga një bel më i hollë në një rresht proporcional me shpatullat dhe këmbët. Edhe një çantë dore mund të përmirësojë siluetën e figurës tuaj nëse zgjidhni atë të saktë. Dhe është një histori tjetër nëse zgjedh çantën e gabuar.

Bright Side, ka përgatitur një udhëzues informues për ju që doni të siguroheni që të keni kombinimin e duhur me çantën.

Nëse beli juaj është më i madh se supet dhe vithet, atëherë ju jeni një formë e mollës.

Nëse shpatullat dhe ijet tuaja janë të ekuilibruar me një bel të ngushtë, ju duhet të merrni një çantë me formën e dardhës.

Kështu mund të përcaktoni llojin e trupit tuaj. Ekspertët e modës thonë se kur zgjidhni një kuletë, ajo duhet të jetë forma e kundërt e trupit tuaj. Për më tepër shihni fotot e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

Tendencat e modës/ Yjet tregojnë si të visheni pavarësisht moshës

Publikuar

-

Nga

Veshja është një nga aksesorët që krijon përshtypjen e parë tek një njeri. Së fundi koncepti i veshjeve ka evoluar shumë dhe po vijnë gjithnjë e më shumë stile të reja që përqafohen me një shpejtësi nga të gjithë të apasionuarit pas modës. Në tapetet e kuqe të eventeve më të mëdha botërore të modës […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

“Buzët djallëzore”/ Tendeca më e fundit e bukurisë që po kthehet në trend falë rrjeteve sociale

Publikuar

-

Nga

“Buzët djallëzore” janë tendenca e fundit e bukurisë. Kjo do t’iu duket e çuditshme pasi po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale. Ky trend supozohet se e ka origjinën në Rusi dhe tani është kthyer sërish falë rrjeteve sociale në Mbretërinë e Bashkuar. E etiketuar si një nga tendencat më të rrezikshme dhe të panatyrshme  kozmetike […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

“Më mirë se 20 vite më parë”/ Jennifer Lopez zbulon komentet pas sfilatës me fustanin Versace

Publikuar

-

Nga

Ikona e muzikës botërore Jennifer Lopez ka dhënë një spektakël në New York në Rockefeller Studio. 50 vjeçarja ka kujtuar momentet ikonike ku është shfaqur e veshur me fustanin e famshëm të Versace. Para se të niste performancën e saj, Jennifer ka bërë një monolog të shkurtër duke u kthyer në vitin 2000 ku dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

FOTOT-Mosha është thjesht një numër për të/ Pamela Anderson çmend me fizikun e saj

Publikuar

-

Nga

Pamela Anderson është një nga ikonat e modelingut. 52 vjeçarja vazhdon ende të jetë një nga femrat më seksi në botë. Së fundi ajo i është përkushtuar çështjes për mbrojtjen e kafshëve por ka treguar se nuk i ka humbur ende aftësitë e saj të modelimit. Ikona e Beywatch është shfaqur shumë seksi teksa ka […]

LEXO TE PLOTE