Connect with Us

Horoskopi i dashurisë/ Zbuloni surprizat që ka rezervuar për ju sot ky sektor

Life Style

Horoskopi i dashurisë/ Zbuloni surprizat që ka rezervuar për ju sot ky sektor

Publikuar

-

Dashi-Veprimet e mirësisë do të lëvizin zemrat tuaja në një shkallë, kur ju do të gjeni tipare në një dashuri që u shërben të tjerëve. Ju filloni të vini re thellësinë e karakterit që vjen me një zemër të mirë dhe nëse nuk keni menduar të shikoni martesën në këtë dritë, mund të filloni të vlerësoni ndihmën përreth shtëpisë.

Demi, ana praktike e gjërave është gjithmonë më e dëshirueshme se ëndërrimtari pa plan dhe vizion. Në jetën tuaj të dashurisë, ju po kërkoni diçka që është e vërtetë dhe e sinqertë. Ju mund ta shihni bukurinë tërheqëse por jo nëse nuk vjen me më shumë sesa duket.

Binjakët, duke mbajtur disa mendime mund të mos jenë stili juaj por sot përpiquni të dëgjoni më shumë sesa të flisni. Do të befasoheni se sa informacione dhe sa në paqe do të ndjeheni për një periudhë të shkurtër kohe. Heshtja flet me zë të lartë.

Gaforrja, do të dëshironi ta ngadalësoni pak atë sot para se të nxitoni për gjëra që nuk i dini me siguri se janë të përshtatshme për ju. Do të keni një tërheqje të fortë ndaj dikujt dhe dëshira mund t’ju sundojë nëse nuk e lini mendjen tuaj të udhëheqë rrugën.

Luani, ndërgjegjja juaj më e lartë është zgjuar dhe kjo mund t’ju japë vetëm hapësirë ​​të mjaftueshme që ju nevojitet për të vlerësuar dashurinë nga një distancë. Do të përfitoni duke i dhënë vetes një shans për të parë të gjitha anët e ndryshme të jetës suaj të dashurisë. Ju mund të jeni duke mësuar se vetëm sepse nuk merrni gjithmonë bashkë, kjo nuk do të thotë se nuk e doni më njëri-tjetrin. Gjithashtu, ju mund të jeni të dashuruar, por jo domosdoshmërisht duhet të jeni bashkë gjatë gjithë kohës.

Virgjëresha, disa sekrete që nuk mund t’i fshehni dhe kur shihni dikë që përpiqet të veprojë në një mënyrë por të thotë një tjetër, është e vështirë për ta të maskojë të vërtetën. Do të duhet të keni besim tek vetja kur mendoni se gjërat nuk janë në përputhje me faktet. Ju mund të keni një tendencë për të marrë me mend të dytë kur sensi juaj i gjashtë do të fillojë të veprojë, por për sot, dëgjoni me dashje dhe besoni veten tuaj.

Peshorja, ka një tronditje në zemrën tuaj për në shtëpi, dhe ju mund të ndjeheni jashtë vendit në hapësirën tuaj sot. Do të pajtoheni me faktin se shtëpia mund të mos jetë gjithmonë aty ku është zemra. Ndonjëherë zemra endet dhe dëshiron atë që nuk mund të ketë dhe ju duhet ta tërhiqni atë përsëri dhe ta kujtoni që të jetë mirënjohës për bekimet që janë para jush.

Akrepi, shkëmbimi i ideve dhe misteri i dashurisë dhe të gjitha sekretet nga të cilat keni mësuar janë pjesë e dinamikës sot. Do të kënaqeni me një bisedë një-për-një. Ju mund të ndjeheni sikur të hapeni pak më shumë se zakonisht. Shtë një ditë e shkëlqyeshme për të biseduar ose thjesht për të lënë roje tuaj poshtë dhe për të gjetur se si cenueshmëria seksuale mund të jetë.

Shigjetari, me Jupiterin në një shkallë kritike dhe të lidhur me një Venus më praktik dhe pragmatik, edhe ju po filloni të ndjeni dëshirën për t’u vendosur pak më shumë se zakonisht, dhe kjo mund të ndjehet çuditërisht çliruese. Mos u mundoni ta luftoni kur ndjeni dëshirën për t’u ulur në shtëpi dhe lejoni që gjymtyrët e jetës të mbyten pak. Keni nevojë për këtë kohë që vetëm të relaksoheni dhe të kënaqeni me pjesën e përditshme të jetës. Ju ende mund të dëshironi një eksitim dhe aventurë në jetën tuaj romantike, por ato shenja të vogla vlerësimi do të jenë sentimentale edhe për ju.

Bricjapi, ka raste për kompromis dhe më pas ka raste kur ka hapësirë ​​zero për të. Ju mund të gjeni veten duke u ndjerë në fund të tolerancës suaj për njerëzit që e humbin kohën tuaj, veçanërisht kur bëhet fjalë për dashuri. Nuk është se nuk dëshiron të jesh mik ose nuk je i interesuar të tregosh mbështetje, por nëse investohesh, dëshiron që personi tjetër të ketë të njëjtën sasi nderi për kohën që kalon së bashku. Nëse nuk është aty, thjesht doni të dini dhe të vazhdoni më tej. Mund të ketë një kufi në atë që lejoni të rrëshqasë kur bëhet fjalë për njerëzit që ju doni. Kjo është një kohë kur ju e dini çfarë dëshironi.

Ujori, ka raste kur ju ndjeni nevojën për të vendosur kufij dhe kjo mund të bëjë që një person tjetër të testojë se sa serioz jeni. Ju mund të ndiheni të ndjeshëm ndaj kritikave ose kur dikush vë në dyshim logjikën dhe arsyen tuaj. Dëshira juaj për të marrë kontrollin e rrethinës tuaj dhe të përpiqeni të jeni personi juaj mund të ndjehen të kërcënuar nga pasiguria e një personi tjetër. Mund të jetë e vështirë për ju që të mos ndiheni aq të lumtur kur mendoni se e drejta juaj për t’u respektuar është nën sulm.

Peshqit, dhembshuria dhe natyra juaj empatike marrin përsipër sot. Ju nuk keni të ngjarë të dëshironi të shtyni axhendën tuaj tek kushdo dhe preferoni ta lini ditën të rrjedhë ashtu siç do. Ju mund të gjeni veten të shtyrë nga nevoja për të zbuluar qëllimin tuaj, madje edhe në mënyrën se si shprehni dashuri ndaj të tjerëve. Sot është një nga vetë-zbulimi. Pavarësisht se ndjeheni të shqetësuar ose duke parashikuar më shumë gëzim po ju vjen së shpejti, do të keni një ditë të bukur me këdo që vendosni ta kaloni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Luftojnë sëmundje të ndryshme dhe mbrojnë sistemin imunitar/ Këto fruta nuk duhet t’i ndani nga tryeza juaj

Publikuar

-

Nga

Me të vërtetë që frutat janë ushqimi më i përsosur. Janë më të lehtë për tu tretur dhe përmbajnë më shumë vlera ushqyese se çdo gjë tjetër. Të gjitha frutat janë të mira për tu konsumuar por duhen konsumuar kur kanë kohën e tyre, pra kur të jenë pjekur siç duhet. Ata përmbajnë antioksidantë dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

20 fotot që duken “Fake” por në të vërtetë janë “Reale”

Publikuar

-

Nga

Foroshopi është një aplikacion që mund të transformojë çdo objekt apo person. Por sido që të jetë ekziston një mjet që mund të bëjë më shumë nga se mendja e njeriut mund të konceptojë. Ky mjet është natyra sipas Mehmet Murat Ildan: “Bëj sa më shumë qejf përsa kohë keni fuqinë”.Ndonjëherë njeriu mund të bashkëpunojë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 fazat që duhet të përballojë çdo çift/ Zbuloni se çfarë duhet të bëni që martesa juaj të zgjasë përgjithmonë

Publikuar

-

Nga

Një martesë e shëndetshme nuk është një dhuratë por është puna e vështirë që ne bëjmë në mënyrë të vazhdueshme me veten. Çdo çift ka probleme dhe keqkuptime në marrëdhënie. Ndonjëherë mënyra më e lehtë është ti japësh fund martesës. Por nëse zgjidhni që jeni bashkë pavarësisht të gjithave, kjo marrëdhënie mund të jetë një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

10 cilësitë që duhet të keni për ta quajtur veten të rritur

Publikuar

-

Nga

Arritja e moshës ligjore nuk do të thotë se automatikisht je i pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht ato duan edhe shumë kohë për tu bërë adult. Që të quash veten të rritur duhet të kesh disa cilësi si dhe të duash lumturinë për dikë tjetër. Më poshtë do të gjeni disa nga pikat […]

LEXO TE PLOTE