Connect with Us

Si të kuptoni që marrëdhënia juaj do të zgjasë përgjithmonë/ 9 shenjat që e tregojnë këtë

Life Style

Si të kuptoni që marrëdhënia juaj do të zgjasë përgjithmonë/ 9 shenjat që e tregojnë këtë

Publikuar

-

Ju gjithmonë ndjeheni rehat dhe të sigurt sa herë që jeni bashkë.

Ju kurrë nuk ndiheni të pasigurt ose të sulmuar sa herë që të dy kaloni kohën së bashku. Ju gjithmonë ndiheni të sigurt dhe të qetë sa herë që të dy jeni në prani të njëri-tjetrit.

Ju e dini se si të kapërceni mosmarrëveshjet.

Mund të mos shihni gjithmonë sy nga sytë për gjithçka në jetë. Por kjo nuk vlen vërtet shumë në dinamikën e marrëdhënies suaj. Në një farë mënyre, të dy jeni gjithnjë në gjendje të gjeni një mënyrë për t’u bërë bashkë, pavarësisht nga dallimet dhe mosmarrëveshjet tuaja.

Ju e shihni njëri-tjetrin si të barabartë.

Ju e shihni njëri-tjetrin si të barabartë origjinale në marrëdhënien tuaj. Nuk ka asnjë përçmim apo sjellje e keqe ndaj njëri-tjetrit. Ju gjithmonë e shihni njëri-tjetrin se janë në të njëjtin nivel. Ju nuk shikoni poshtë partnerin tuaj dhe ju nuk i vendosni ato në një piedestal.

Ju keni qëllime dhe ëndrra të pajtueshme.

Kur bëhet fjalë për qëllimet tuaja individuale dhe ëndrrat për të ardhmen, ju të dy jeni në gjendje të pajtoni shtigjet që përcaktoni vetë. Ju me të vërtetë nuk ndjeheni të detyruar të bëni rregullime të mëdha vetëm për të qenë në gjendje të akomodoni tjetrin.

Ju lejoni veten të qëndroni të vërtetë dhe origjinal ndaj personaliteteve tuaja.

Kurrë nuk duhet të ndjeheni të detyruar të veproni në ndonjë mënyrë tjetër përveç asaj që është e rehatshme ose e natyrshme për ju. Partneri juaj ju inkurajon gjithmonë që të qëndroni vetja juaj e vërtetë. Ekzistojnë shumë pak gjykime dhe kritika në marrëdhënien tuaj sepse gjithmonë inkurajoni njëri-tjetrin të veproni vetëm lirshëm.

Ndiheni sikur jeni një person më i mirë për shkak të partnerit tuaj.

Ndiheni sikur jeni thjesht një person shumë më i mirë për shkak të marrëdhënies suaj. Ju merrni ndjenjën se të qënit në një lidhje me partnerin tuaj thjesht frymëzon dhe ju motivon të jeni versioni më i mirë i mundshëm i vetvetes. Ju gjithmonë përpiqeni të jeni më të mirë sepse partneri juaj ju bën të dëshironi të jeni në atë mënyrë.

Ju mbani linja të hapura komunikimi mes njëri-tjetrit.

Ju jeni gjithmonë të lirë të flisni me njëri-tjetrin për absolutisht çdo gjë. Asnjë nga ju nuk e bën atë të ndjehet sikur asgjë nuk është jashtë kufijve. Asnjë prej jush nuk e bën atë të ndjehet sikur nuk mund të afrohet për ndonjë temë për të cilën mund të dëshironi të flisni.

Ju nuk i mbani të fshehta ndjenjat për njëri-tjetrin.

Ju nuk jeni vërtet të trembur kur i bëni të njohura ndjenjat e dashurisë ndaj njëri-tjetrit në këtë pikë. Ka shumë pak sens të krenarisë dhe egos në marrëdhënien tuaj. Ju nuk përpiqeni të luani lojëra me zemrat dhe ndjenjat e njëri-tjetrit. Ju gjithmonë përpiqeni ta mbani atë real.

Ju bëni kompromise për marrëdhënien tuaj.

Ju të dy keni arritur në një pikë ku marrëdhënia fillon të zëvendësojë çdo aspekt tjetër të jetës tuaj. Tani i konsideroni nevojat e marrëdhënies si më të rëndësishme sesa nevojat dhe dëshirat tuaja personale egoiste. Ju nuk do të hezitonit të jepni përparësi në marrëdhëniet mbi gjërat e tjera./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Luftojnë sëmundje të ndryshme dhe mbrojnë sistemin imunitar/ Këto fruta nuk duhet t’i ndani nga tryeza juaj

Publikuar

-

Nga

Me të vërtetë që frutat janë ushqimi më i përsosur. Janë më të lehtë për tu tretur dhe përmbajnë më shumë vlera ushqyese se çdo gjë tjetër. Të gjitha frutat janë të mira për tu konsumuar por duhen konsumuar kur kanë kohën e tyre, pra kur të jenë pjekur siç duhet. Ata përmbajnë antioksidantë dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

20 fotot që duken “Fake” por në të vërtetë janë “Reale”

Publikuar

-

Nga

Foroshopi është një aplikacion që mund të transformojë çdo objekt apo person. Por sido që të jetë ekziston një mjet që mund të bëjë më shumë nga se mendja e njeriut mund të konceptojë. Ky mjet është natyra sipas Mehmet Murat Ildan: “Bëj sa më shumë qejf përsa kohë keni fuqinë”.Ndonjëherë njeriu mund të bashkëpunojë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 fazat që duhet të përballojë çdo çift/ Zbuloni se çfarë duhet të bëni që martesa juaj të zgjasë përgjithmonë

Publikuar

-

Nga

Një martesë e shëndetshme nuk është një dhuratë por është puna e vështirë që ne bëjmë në mënyrë të vazhdueshme me veten. Çdo çift ka probleme dhe keqkuptime në marrëdhënie. Ndonjëherë mënyra më e lehtë është ti japësh fund martesës. Por nëse zgjidhni që jeni bashkë pavarësisht të gjithave, kjo marrëdhënie mund të jetë një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

10 cilësitë që duhet të keni për ta quajtur veten të rritur

Publikuar

-

Nga

Arritja e moshës ligjore nuk do të thotë se automatikisht je i pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht ato duan edhe shumë kohë për tu bërë adult. Që të quash veten të rritur duhet të kesh disa cilësi si dhe të duash lumturinë për dikë tjetër. Më poshtë do të gjeni disa nga pikat […]

LEXO TE PLOTE