Connect with Us

Të shohësh në ëndërr një njeri që nuk e njeh/ Zbuloni kuptimin e saj

Life Style

Të shohësh në ëndërr një njeri që nuk e njeh/ Zbuloni kuptimin e saj

Publikuar

-

Gjithçka që shohim në ëndrrat tona vjen nga mendjet tona. Nëse ëndërroni për të, shanset janë që ndoshta e keni parë atë në një moment të jetës tuaj. Mund të ketë qenë në një film, në TV, duke kaluar pranë dikujt në qendër tregtare, me siguri nuk e mbani mend edhe kur e keni parë personin në jetën reale. Por është aty. Është gjithçka në mendjen tuaj, e ruajtur përgjithmonë.

Kur ëndërroni për dikë, kjo do të thotë se ata mbajnë një vlerë specifike në jetën tuaj. Do të thotë që ato ekzistojnë në jetën tuaj, në një mënyrë ose në një mënyrë tjetër. Do të thotë që ju mendoni (ose keni menduar) rreth tyre. Do të thotë që ato ekzistojnë në mendjen tuaj. Shumë nga kjo varen edhe nga lloji i ëndrrës që keni parë për dikë. Nëse keni parë dikë në një ëndërr të lumtur, ku shihni shumë jeshile dhe shumë energji të mirë, atëherë do të thotë që jeni në një vend të mirë me atë person në jetën reale. Nëse i shihni në një pozitë të vështirë me ju, kjo pasqyron se si jeni në jetën reale.

Nëse keni ndjenja për dikë dhe ëndërroni për to, kjo do të thotë që ndjenjat tuaja mbajnë shumë vlera. Do të thotë që ndjenjat tuaja nuk janë të kota, dhe ato kanë një ndikim mjaft masiv në mendjen tuaj. Dhe, nuk do të thotë që ju i doni ata ose keni ndjenja të forta emocionale për ta; ata thjesht mund të ishin një mendim i largët. Rëndësia e ëndrrave vjen nga brenda jush; disa prej tyre lënë një përshtypje të qëndrueshme ndërsa të tjerët harrohen sapo hapni sytë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: