Connect with Us

Të shohësh në ëndërr një njeri që nuk e njeh/ Zbuloni kuptimin e saj

Life Style

Të shohësh në ëndërr një njeri që nuk e njeh/ Zbuloni kuptimin e saj

Publikuar

-

Gjithçka që shohim në ëndrrat tona vjen nga mendjet tona. Nëse ëndërroni për të, shanset janë që ndoshta e keni parë atë në një moment të jetës tuaj. Mund të ketë qenë në një film, në TV, duke kaluar pranë dikujt në qendër tregtare, me siguri nuk e mbani mend edhe kur e keni parë personin në jetën reale. Por është aty. Është gjithçka në mendjen tuaj, e ruajtur përgjithmonë.

Kur ëndërroni për dikë, kjo do të thotë se ata mbajnë një vlerë specifike në jetën tuaj. Do të thotë që ato ekzistojnë në jetën tuaj, në një mënyrë ose në një mënyrë tjetër. Do të thotë që ju mendoni (ose keni menduar) rreth tyre. Do të thotë që ato ekzistojnë në mendjen tuaj. Shumë nga kjo varen edhe nga lloji i ëndrrës që keni parë për dikë. Nëse keni parë dikë në një ëndërr të lumtur, ku shihni shumë jeshile dhe shumë energji të mirë, atëherë do të thotë që jeni në një vend të mirë me atë person në jetën reale. Nëse i shihni në një pozitë të vështirë me ju, kjo pasqyron se si jeni në jetën reale.

Nëse keni ndjenja për dikë dhe ëndërroni për to, kjo do të thotë që ndjenjat tuaja mbajnë shumë vlera. Do të thotë që ndjenjat tuaja nuk janë të kota, dhe ato kanë një ndikim mjaft masiv në mendjen tuaj. Dhe, nuk do të thotë që ju i doni ata ose keni ndjenja të forta emocionale për ta; ata thjesht mund të ishin një mendim i largët. Rëndësia e ëndrrave vjen nga brenda jush; disa prej tyre lënë një përshtypje të qëndrueshme ndërsa të tjerët harrohen sapo hapni sytë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Luftojnë sëmundje të ndryshme dhe mbrojnë sistemin imunitar/ Këto fruta nuk duhet t’i ndani nga tryeza juaj

Publikuar

-

Nga

Me të vërtetë që frutat janë ushqimi më i përsosur. Janë më të lehtë për tu tretur dhe përmbajnë më shumë vlera ushqyese se çdo gjë tjetër. Të gjitha frutat janë të mira për tu konsumuar por duhen konsumuar kur kanë kohën e tyre, pra kur të jenë pjekur siç duhet. Ata përmbajnë antioksidantë dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

20 fotot që duken “Fake” por në të vërtetë janë “Reale”

Publikuar

-

Nga

Foroshopi është një aplikacion që mund të transformojë çdo objekt apo person. Por sido që të jetë ekziston një mjet që mund të bëjë më shumë nga se mendja e njeriut mund të konceptojë. Ky mjet është natyra sipas Mehmet Murat Ildan: “Bëj sa më shumë qejf përsa kohë keni fuqinë”.Ndonjëherë njeriu mund të bashkëpunojë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 fazat që duhet të përballojë çdo çift/ Zbuloni se çfarë duhet të bëni që martesa juaj të zgjasë përgjithmonë

Publikuar

-

Nga

Një martesë e shëndetshme nuk është një dhuratë por është puna e vështirë që ne bëjmë në mënyrë të vazhdueshme me veten. Çdo çift ka probleme dhe keqkuptime në marrëdhënie. Ndonjëherë mënyra më e lehtë është ti japësh fund martesës. Por nëse zgjidhni që jeni bashkë pavarësisht të gjithave, kjo marrëdhënie mund të jetë një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

10 cilësitë që duhet të keni për ta quajtur veten të rritur

Publikuar

-

Nga

Arritja e moshës ligjore nuk do të thotë se automatikisht je i pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht ato duan edhe shumë kohë për tu bërë adult. Që të quash veten të rritur duhet të kesh disa cilësi si dhe të duash lumturinë për dikë tjetër. Më poshtë do të gjeni disa nga pikat […]

LEXO TE PLOTE