Connect with Us

3 pikat kryesore që duhet të plotësoni për të patur një marrëdhënie të suksesshme

Kuriozitete

3 pikat kryesore që duhet të plotësoni për të patur një marrëdhënie të suksesshme

Publikuar

-

Eksperti i marrëdhënies Tim Lott thotë se ekzistojnë 3 pika të rëndësishme për të qenë një çift i suksesshëm: komunikimi, respekti dhe besimi. Ai e quajti besimin si pikën më të vështirë për tu plotësuar nga të gjithë.

Por prapëseprapë, ju duhet të keni besim dhe shpresë, edhe nëse ka pasur disa gabime në të kaluarën, sepse pa këto nuk ka të ardhme.

Bright Side dëshiron që të gjithë jo vetëm ta duan njëri-tjetrin, por edhe ta respektojnë dhe besojnë njëri-tjetrin. Këtu mund të gjeni 8 shenja që thonë se jeni duke bërë një punë të shkëlqyeshme në marrëdhënien tuaj.

Ju nuk keni frikë të jeni (ose duket si) vetvetja.

Ju ndani detajet e ditës tuaj.

Mund të hapeni për dhimbjet e së kaluarës.

Ndani një llogari bankare ose e dini PIN-in për kartën e tij / saj.

Ju nuk kontrolloni njëri-tjetrin.

Mund të lini pa frikë telefonin e hapur.

Ndani çdo të mirë dhe të keqe me njëri-tjetrin.

Pranoni gabimin dhe mabni përgjegjësitë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: