Connect with Us

3 pikat kryesore që duhet të plotësoni për të patur një marrëdhënie të suksesshme

Kuriozitete

3 pikat kryesore që duhet të plotësoni për të patur një marrëdhënie të suksesshme

Publikuar

-

Eksperti i marrëdhënies Tim Lott thotë se ekzistojnë 3 pika të rëndësishme për të qenë një çift i suksesshëm: komunikimi, respekti dhe besimi. Ai e quajti besimin si pikën më të vështirë për tu plotësuar nga të gjithë.

Por prapëseprapë, ju duhet të keni besim dhe shpresë, edhe nëse ka pasur disa gabime në të kaluarën, sepse pa këto nuk ka të ardhme.

Bright Side dëshiron që të gjithë jo vetëm ta duan njëri-tjetrin, por edhe ta respektojnë dhe besojnë njëri-tjetrin. Këtu mund të gjeni 8 shenja që thonë se jeni duke bërë një punë të shkëlqyeshme në marrëdhënien tuaj.

Ju nuk keni frikë të jeni (ose duket si) vetvetja.

Ju ndani detajet e ditës tuaj.

Mund të hapeni për dhimbjet e së kaluarës.

Ndani një llogari bankare ose e dini PIN-in për kartën e tij / saj.

Ju nuk kontrolloni njëri-tjetrin.

Mund të lini pa frikë telefonin e hapur.

Ndani çdo të mirë dhe të keqe me njëri-tjetrin.

Pranoni gabimin dhe mabni përgjegjësitë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

20 fotot që duken “Fake” por në të vërtetë janë “Reale”

Publikuar

-

Nga

Foroshopi është një aplikacion që mund të transformojë çdo objekt apo person. Por sido që të jetë ekziston një mjet që mund të bëjë më shumë nga se mendja e njeriut mund të konceptojë. Ky mjet është natyra sipas Mehmet Murat Ildan: “Bëj sa më shumë qejf përsa kohë keni fuqinë”.Ndonjëherë njeriu mund të bashkëpunojë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

WOW-20 fotot që tregojnë se i ftohti polar është i pamëshirshëm

Publikuar

-

Nga

Të gjithë emocionohemi kur parashikimi i motit tregon se në zonë do të bjerë dëborë. Në fakt e presim këtë kohë me padurim. Sidoqoftë, në disa raste, pak reshje dëbore mund të shndërrohen në një katastrofë të madhe dhe pritjet tona kthehen në një realitet makthi. Në këtë rast, ne po flasim për të ftohtin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 fazat që duhet të përballojë çdo çift/ Zbuloni se çfarë duhet të bëni që martesa juaj të zgjasë përgjithmonë

Publikuar

-

Nga

Një martesë e shëndetshme nuk është një dhuratë por është puna e vështirë që ne bëjmë në mënyrë të vazhdueshme me veten. Çdo çift ka probleme dhe keqkuptime në marrëdhënie. Ndonjëherë mënyra më e lehtë është ti japësh fund martesës. Por nëse zgjidhni që jeni bashkë pavarësisht të gjithave, kjo marrëdhënie mund të jetë një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

10 cilësitë që duhet të keni për ta quajtur veten të rritur

Publikuar

-

Nga

Arritja e moshës ligjore nuk do të thotë se automatikisht je i pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht ato duan edhe shumë kohë për tu bërë adult. Që të quash veten të rritur duhet të kesh disa cilësi si dhe të duash lumturinë për dikë tjetër. Më poshtë do të gjeni disa nga pikat […]

LEXO TE PLOTE