Connect with Us

Miliarderi i parë i muzikës hip-hop/ Jay Z feston 50 vjetorin e lindjes

Showbizz

Miliarderi i parë i muzikës hip-hop/ Jay Z feston 50 vjetorin e lindjes

Publikuar

-

Reperi me famë botërore Jay Z feston sot 50 vjetorin e tij të lindjes. Ai është kthyer në miliarderin e parë të muzikës hip-hop.

Pasuria e tij kap shifrën e 1 miliardë dollarë, para të cilat i ka fituar nga karriera e tij 30 vjeçare në muzikë.

Por përveç muzikës Jay Z është edhe një sipërmarrës ku ka nën pushtetin e tij një linjë veshjesh, një klub sportiv, markë pijesh alkoolike, dhe  një streaming prej 600 milionë dollarësh.

Gjithashtu duhet të kujtojmë faktin se Jay Z vjen nga një lagje shumë e varfër e Brooklyn./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Në kulmin e suksesit/ Këngëtarja e famshme shpreh dëshirën për tu vetëvrarë

Publikuar

-

Nga

Billie Eilish është në kulmin e saj të karrierës edhe pse është vetëm 18 vjeçare. Këngtarja ka arritur të thyejë rekorde me këngët si “Bad Guy” dhe “Bury a friend”. Billie është e njohur për stilin e veçantë të teksteve dhe të klipeve me tematika shumë aktuale. Së fundmi në një intervistë të dhënë për […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Fotot- Balerina çmend ndjekësit/ Pozon me të brendshme dhe ndez rrjetin

Publikuar

-

Nga

Abbie Quinnen ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj me fotot e fundit. Balerina është shfaqur më seksi se kurrë teksa pozon me të brendshme. E veshur me të brendshme seksi të bardha, balerina ka tunduar me pamjen e saj. Kujtojmë se Abbie prej vitesh është në një lidhje dashurie  me Aj Pritchard dhe po […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E pakënaqur me pagesën/ Georgina Rodriguez heq dorë nga Sanremo?

Publikuar

-

Nga

Pas aktores Monica Bellucci një tjetër personazh i njohur duket se ka vendosur të heqë dorë nga prezantimi në Sanremo. Bëhet fjalë për Georgina Rodriguez e cila do të prezantonte krah Alketa Vejsiut natën e tretë të këtij festivali. Mediat italiane shkruajnë se Georgina nuk ka mbetur e kënaqur me pagesën që i është ofruar […]

LEXO TE PLOTE