Connect with Us

Lehtëson stomakun dhe shmang të vjellat/ Disa arsye pse duhet të përdorim xhinxher në ushqim

Life Style

Lehtëson stomakun dhe shmang të vjellat/ Disa arsye pse duhet të përdorim xhinxher në ushqim

Publikuar

-

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme për çdo njeri. Pavarësisht se ndonjëherë rutina mund t’iu mërzisë por jo nëse pjesë e tij është xhinxheri.

Këto janë disa nga mënyrat se si mund ta përdorni xhinxherin në ushqim.

  • Mund ta përzieni me kafenë tuaj. Kafja dhe Xhinxheri janë një kombinim shumë luftues, veçanërisht perderisa kafja është një nga burimet më të mëdhenj të antioksidantëve.
  • Çaj me xhinxher në vend të vitaminës C. Çaji i xhinxherit është një pije e cila preferohet shumë gjatë dimrit. Lehtëson dhimbjen e stomakut si dhe të vjellat tek gratë shtatzëna.
  • Provoni të bëni një shurup me xhinxher. Ja çfarë ju duhet: ¼ e xhinxherit e prerë hollë, 1 gotë sheqer dhe 1 gotë ujë.
  • Mund të shtoni lëng xhinxheri në smothiet tuaj.
  • Mund t’i përdorni dhe në pastat e ndryshme në një vakt tjetër./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Takimi me shpirtin binjak/ Kjo është mosha kur do të njihni dashurinë e jetës tuaj sipas astrologjisë

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit rreth moshës 25 vjeç; një kohë kur ajo është e pjekur dhe po përpiqet të kuptojë veten. Kjo është gjithashtu një kohë thelbësore për shoqen e tij për ta parë saktësisht ashtu siç është. Demi Demi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit ne […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi për ditën e parë të muajit Prill, dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi Dita e sotme do të jetë veçanërisht e ndërlikuar për të lindurit në këtë shenjë, jeni bërë shumë të padurueshëm, si të gjithë të tjerët në këtë periudhë. Në ditët qendrore të javës, astrologu rekomandon të qetësoheni. Sa i përket dashurisë, këshilla është të tregoheni të kujdesshëm. Demi Venusi në hapësirën tuaj zodiakale ushqen […]

LEXO TE PLOTE